Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Huszonéves lányok, nők! Ha...

Huszonéves lányok, nők! Ha beszéltek róla, hogyan említitek azt a férfit, akivel párkapcsolatban vagytok, de (még) nem a vőlegényetek?

Figyelt kérdés

Én nem találok erre megfelelő szót. Ha mondjuk baráti körben említem, használhatom a keresztnevét, úgyis tudják, kiről van szó. De mondjuk ismeretlen társaságban nem tudom, hogyan említeném meg.


-- "párom" (bocsi, ha megbántok ezzel valakit, de számomra ez a kifejezés ultramodoros, nem tetszik)


-- "barátom" (eddig jobb híján ezt használtam, de ez se tetszik, mert kifacsarja a "barát" szó eredeti jelentését)


-- "kedvesem" (hát ez számomra hihetetlen nyálas)


-- "pasim" (csak bizonyos szitukban használható, meg hát amúgy is közönséges kissé)


-- "partnerem" (túl rideg)


Nem kekeckedni akarok, csak valahogy tényleg nem találom az alkalmas kifejezést. Mit gondoltok erről?


2011. jún. 15. 07:29
1 2 3 4 5 6 7
 1/70 anonim ***** válasza:
96%
Az elsö alkalommal a nevét mondanám, meg azt, hogy már hosszabb ideje együtt vagyunk - igy utána nem kell ilyen körülményesen emegetni, elég a neve.
2011. jún. 15. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/70 anonim ***** válasza:
90%
Én is így vagyok ezzel, ahogy te. Nekem mondjuk a "vőlegényem" szó se tetszik. Ha valakinek bemutatom még jó, de ha már ismerik és jelenléte nélkül beszélünk róla, akkor meg vagyok lőve. A keresztnevét használom ilyenkor. Ezzel viszont az a probléma, hogy nagyon sok ember van a környezetemben ezzel a keresztnévvel.
2011. jún. 15. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/70 anonim ***** válasza:
95%
Nekem a "párom" nem modoros, így ezt használom.
2011. jún. 15. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/70 anonim ***** válasza:
83%

Szóról szóra ugyanígy gondolom :)

A barátom a legjobb 'rossz' választás.

2011. jún. 15. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/70 anonim ***** válasza:
95%

Ismeretlen tarsasagban is a neven szolitottam.

Ha meseletem rola valakinek akkor is egyertelmuen ki lehetet venni hogy egyutt vagyunk.

ha bemutattam valakinek szinten a neven es hozzatettem hogy a baratom.

2011. jún. 15. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/70 anonim ***** válasza:
94%
a legelején a barátom volt,mikor mélyült a kapcsolat akkor a párom,ami nagyon szép kifejezés sztem az illik a legjobban,majd a vőlegényem,most meg a férjem.De ha ismeri akivel beszélek róla akkor a nevén nevezem
2011. jún. 15. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/70 anonim ***** válasza:
90%
Én is a páromat használom. Szerintem nem modoros, hanem szép kifejezés. Ezek közül még a "barátom" szót használtam még tiniként, ami nem tetszik, mert barátból több van, páromból csak egy.
2011. jún. 15. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/70 anonim ***** válasza:
80%

Én, ha tehetem azt mondom, hogy az "uram", de ez sokaknak nem tetszik, volt már, hogy megjegyezték, hogy ez számomra lealacsonyító, szerintem egyébként nem, de mindegy.

Amúgy legtöbbször azt mondom, hogy a "párom".


Ez a barátom, pasim kifejezés amúgy szerintem is nagyon közönséges, pláne a "pasim"... "Barátom"... "barátom" meg az első hónapokban volt, amikor még csak az ember egy héten párszor találkozik a másikkal, nem pedig most, amikor már együtt számolgatjuk a csekkre és kajára valót.

2011. jún. 15. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/70 anonim ***** válasza:
94%

Nekem sem ultramodoros a "párom" kifejezés, és mivel tényleg nincs sokkal jobb vagy kevésbé rosszabb, én is ezt szoktam használni általában első alkalommal, mikor említem a nevét is, így legközelebb abból is érteni fogják.. :)


Nekem a "barátom" a nagyon gáz, mert nekem a barátaim nem azok, akikkel pl. együtt is élek, és akikkel közösen tervezünk családot..

A "kedvesem" az nekem is túl rózsaszín-romantikus, viszont a "pasim"-at én nem közönségesnek, inkább csak szlengnek tartom..

A "partnerem" az kb olyan, mintha érdekkapcsolat lenne, ahogy írod is, rideg nagyon..

28N

2011. jún. 15. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/70 anonim ***** válasza:
86%

Én hármat használtam, párom, kedvesem, uram.

A párom engem is zavart eleinte, de valószínű jobb híján megszoktam. A kedvesemet csak barátokkal vagy családdal használtam, az uramat pedig inkább viccelődve.

Ma már a férjem, így sokkal egyszerűbb :)

2011. jún. 15. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!