Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Huszonéves lányok, nők! Ha...

Huszonéves lányok, nők! Ha beszéltek róla, hogyan említitek azt a férfit, akivel párkapcsolatban vagytok, de (még) nem a vőlegényetek?

Figyelt kérdés

Én nem találok erre megfelelő szót. Ha mondjuk baráti körben említem, használhatom a keresztnevét, úgyis tudják, kiről van szó. De mondjuk ismeretlen társaságban nem tudom, hogyan említeném meg.


-- "párom" (bocsi, ha megbántok ezzel valakit, de számomra ez a kifejezés ultramodoros, nem tetszik)


-- "barátom" (eddig jobb híján ezt használtam, de ez se tetszik, mert kifacsarja a "barát" szó eredeti jelentését)


-- "kedvesem" (hát ez számomra hihetetlen nyálas)


-- "pasim" (csak bizonyos szitukban használható, meg hát amúgy is közönséges kissé)


-- "partnerem" (túl rideg)


Nem kekeckedni akarok, csak valahogy tényleg nem találom az alkalmas kifejezést. Mit gondoltok erről?


2011. jún. 15. 07:29
1 2 3 4 5 6 7
 61/70 anonim ***** válasza:
100%
Én egyiket se használom, csak a nevét (Zsolt).
2012. febr. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/70 anonim ***** válasza:
100%
Én is így voltam ezzel. A "barátomozást" meg azért utáltam mert évek óta együtt voltunk és szerintem rég túl voltunk már azon a barátom szakaszon. De az élettársam is gáz. Mindenki "páromozott" körülöttem amennyire lehetett megpróbáltam megszokni. De szerencsére tavaly óta a vőlegényem, és nyáron már a férjem lesz. Szóval nincs igazán jó szó.
2012. febr. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/70 anonim ***** válasza:
71%
Ugyanezek miatt én barátomozok... De lassan kinövi a kapcsolat. Remélem, hogy utána hirtelen a vőlegényem lesz:):)
2012. febr. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/70 anonim ***** válasza:
100%
Én vagy a nevén, vagy páromnak szoktam szólítani.
2012. febr. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/70 anonim ***** válasza:
100%

Annyian mondták itt, hogy a párom egy nem túl jó kifejezés. Hát szerintem meg az a legszebb a fentiek - meg tulajdonképpen az összes - közül.


Ismerősi körben én is keresztnevén szólítanám (igen, szólítanám, mert nincs kit szólítsak...), új vagy frissebb ismeretségben pedig páromként. Ez egy nagyon szép kifejezés, igazán tetszik nekem.


A pasim meg a legundorítóbb, hihetetlenül közönséges. Soha nem mondanám ezt egy férfira.

2012. febr. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/70 anonim ***** válasza:
100%

Bár én angolul beszélek (külföldön élek), így a boyfriend szó itt megfelelõ. Mennyivel egyszerūbb. :D

De magyarul már nem használnám azt, hogy "a barátom", nekem is túl tinisen hangzik és félre is érthetõ, ahogy már sokan leírták.

Így nálam is a "párom" a befutó, nekem tetszik, szép szó. Hiszen egy pár vagyunk, összetartozunk és ezzel a megnevezéssel ezt ki is fejezem.

2015. jún. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/70 anonim ***** válasza:
100%

Ha ismeretlenekkel beszélek, akkor a páromat használom. Sztem nem modoros, én értékelem a mögötte levő tartalmat. A barátom tök félreérthető, és egy bizonyos kor után nagyon fura, ciki (én pl. 26 éves vagyok, ő 31, a barátom elég fura ilyen korban), a pasim / palim prosztó, a partnerem rideg és fura konnotóciói is vannak (mintha csak szórakozó partner, dugópajtás lenne), a kedvesem meg tényleg túl nyálas.


(vagyis most már vőlegényem, ez addig volt érvényes, ameddig nem volt az :D).


Ha meg ismerem az illetőt, akkor a nevét használom :).

2015. jún. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/70 anonim ***** válasza:
Nem olvastam végig a hozzászólásokat, a zuram volt már? :)
2015. jún. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/70 A kérdező kommentje:
Volt. :) Nincs új a nap alatt. :) Köszi a választ, várok még válaszokat!
2015. jún. 25. 13:44
 70/70 anonim ***** válasza:
Akkor "a ember".
2015. jún. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!