Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Huszonéves lányok, nők! Ha...

Huszonéves lányok, nők! Ha beszéltek róla, hogyan említitek azt a férfit, akivel párkapcsolatban vagytok, de (még) nem a vőlegényetek?

Figyelt kérdés

Én nem találok erre megfelelő szót. Ha mondjuk baráti körben említem, használhatom a keresztnevét, úgyis tudják, kiről van szó. De mondjuk ismeretlen társaságban nem tudom, hogyan említeném meg.


-- "párom" (bocsi, ha megbántok ezzel valakit, de számomra ez a kifejezés ultramodoros, nem tetszik)


-- "barátom" (eddig jobb híján ezt használtam, de ez se tetszik, mert kifacsarja a "barát" szó eredeti jelentését)


-- "kedvesem" (hát ez számomra hihetetlen nyálas)


-- "pasim" (csak bizonyos szitukban használható, meg hát amúgy is közönséges kissé)


-- "partnerem" (túl rideg)


Nem kekeckedni akarok, csak valahogy tényleg nem találom az alkalmas kifejezést. Mit gondoltok erről?


2011. jún. 15. 07:29
1 2 3 4 5 6 7
 11/70 anonim ***** válasza:
100%
Én csak úgy mondom : "a kedves" vagy a neve, vagy "a szerelmem" bár ez utóbbi elég nyálas, így többnyire vicces helyzetek elmesélésére használom. :)
2011. jún. 15. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/70 napietus ***** válasza:
76%

elegyzés előtt idegeneknek úgy emlegettem, hogy "barátom", az ismerősöknek meg a nevén. eljegyzés után meg vőlegényem, most meg férjem. a többi nekem sem jön be, tudom, hogy a barátom félreérthető, de még mindig a legkevésbé gáz. a "párom"-tól lever a hideg veríték, a kedvesem nyálas, a pasim közönséges, a partner az meg még félreérthetőbb mint a barátom (milyen partner? üzleti, szex?)


29/N

2011. jún. 15. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/70 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy írtatok! Lehet, hogy a végén a "párom" lesz a befutó, de valahogy nem tudok vele megbarátkozni... Vannak nők (ne vegyétek magatokra, kedves válaszolók), akik olyan affektálva, modorosan tudják mondogatni, hogy "párom". Na ez eléggé taszít engem.


A "barátom" meg valahogy olyan tinédzseres, másrészt meg tényleg az a bajom, hogy nekem a "barátom" az a hím nemű, velem _baráti_ kapcsolatban álló személy. Jobb híján a névelőkkel szoktam játszani: "egy(ik) barátom" az előző, "a barátom" pedig a férfi, akivel párkapcsolatban vagyok.


Nem tetszik valahogy ez nekem, tök nagy hiányossága a magyar nyelvnek, hogy nincs erre megfelelő szó. :(

2011. jún. 15. 07:58
 14/70 anonim ***** válasza:
100%

Talán így hívnám rokonok előtt a nagy Őt:

-Józsim, Zolim, Misim stb...

-Fiúm

-Jövendőbelim

-Választottam

-Férfim

-Macikám

-Fickóm

-Csávókám

-Életem

-Legénykém

-Úrfim

2011. jún. 15. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/70 anonim ***** válasza:
100%

Párom a barátjával mindig ugy beszélt rolam hogy Asszony,ez voltam én.a legjobb barátnőmmel ugy hivtuk a párjainkat egymást közt hogy Ember.

Érdekes mondatok krekedtek igy.

2011. jún. 15. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/70 anonim ***** válasza:
100%

Én régen mindig azt mondtam,hogy párja a zokninak van,társa meg a madaraknak,aztán most mégis páromként emlegetem a páromat,vagy a keresztnevén.


25/N

2011. jún. 15. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/70 anonim ***** válasza:
100%

Még emlékszem, hogy 8-10 éve hogy útáltam ezt a szót, hogy párom... Akkor még szerencsére nem volt állandó kapcsolatom :-).


Most van évek óta és páromat mondok, ha szükséges rá titulust használni:). Nekem sem tetszik még most sem annyira, de az összes közül talán ez a legjobb..


Barátom szót 18-24 körül használtam, a "párom"-at már közel a 30-hoz inkább, kicsit "komolyabban" hangzik, a koromhoz igazulva- észrevétlenül nekem is jobban tetszik :-)

2011. jún. 15. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/70 anonim ***** válasza:
83%

A barátom/páromtól rosszul vagyok, de néha szoktam használni, ha nem tudom kikerülni. De amúgy a keresztnevén és ha megkérdezik, akkor elmondom, hogy ki ő.

A Kedvesem megszólítást én imádom, de csak egymás közt használjuk becézésnek:)

2011. jún. 15. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/70 anonim válasza:
84%

A páromat használom.

Miután összeköltöztünk, az élettársam. A vőlegény szó nem igazán tetszik.

Most már a férjemet használom :)

2011. jún. 15. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/70 anonim ***** válasza:
100%

Én páromat szoktam mondani. Szerintem nagyon szép szó, bár leginkább azért, mert az ő nevéhez kapcsolódik.

Úgy gondolom, hogy az ember párja a 'másik fele', az akivel le akarja élni az életét, családot akar stb. Szóval amióta ezt így bebeszéltem magamnak, azóta a párom hangzik a legjobban:D

2011. jún. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!