Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Huszonéves lányok, nők! Ha...

Huszonéves lányok, nők! Ha beszéltek róla, hogyan említitek azt a férfit, akivel párkapcsolatban vagytok, de (még) nem a vőlegényetek?

Figyelt kérdés

Én nem találok erre megfelelő szót. Ha mondjuk baráti körben említem, használhatom a keresztnevét, úgyis tudják, kiről van szó. De mondjuk ismeretlen társaságban nem tudom, hogyan említeném meg.


-- "párom" (bocsi, ha megbántok ezzel valakit, de számomra ez a kifejezés ultramodoros, nem tetszik)


-- "barátom" (eddig jobb híján ezt használtam, de ez se tetszik, mert kifacsarja a "barát" szó eredeti jelentését)


-- "kedvesem" (hát ez számomra hihetetlen nyálas)


-- "pasim" (csak bizonyos szitukban használható, meg hát amúgy is közönséges kissé)


-- "partnerem" (túl rideg)


Nem kekeckedni akarok, csak valahogy tényleg nem találom az alkalmas kifejezést. Mit gondoltok erről?


2011. jún. 15. 07:29
1 2 3 4 5 6 7
 31/70 anonim ***** válasza:
78%

Valamiért lepontozást és undort von maga után, de őszintén szólva ... hogy kinek nem tetszik. A párom és a kedvesem szót használom, ha nem a nevét.

Most valamiért nagyon trendi utálni ezeket a szavakat....

2011. jún. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/70 anonim ***** válasza:
78%

"Nem tetszik valahogy ez nekem, tök nagy hiányossága a magyar nyelvnek, hogy nincs erre megfelelő szó."


Van rá tökéletesen megfelelő szó, csak válogatsz.

2011. jún. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/70 A kérdező kommentje:

Hát válogatok, az tény. :) De szerinted akkor mi a legmegfelelőbb kifejezés erre? Jobb híján a "párom"-ot mondanám erre, de mondtam, hogy nekem az valamiért nem tetszik.


Régen pl. úgy mondták, hogy "szerető" -- és most nem a mai negatív értelemre gondolok, hanem az eredeti jelentésre. Ez szép szó, kár, hogy most már nagyon mást jelent. :((


A "barátom" még kellőképpen semleges, csak mondtam, hogy nekem a kifacsart jelentése miatt nem tetszik. Oké, hogy megfelelően használva végül is nem félreérthető, de nem ez a bajom vele.


Férfiak is hozzászólhatnak, bár elsősorban nem hozzájuk intéztem a kérdést, de most már kíváncsi lettem az ő verziójukra is.

2011. jún. 15. 12:50
 34/70 A kérdező kommentje:
Köszi amúgy a válaszokat, mindenkinek ment a zöld kezecske. Véleményeket kértem, és nekem mind hasznos volt, még ha nem is értünk egyet. :)
2011. jún. 15. 12:52
 35/70 anonim ***** válasza:
75%

Én akkor tértem át a kedvesem, párom "megnevezésre", mikor sokszor visszakérdeztek, a barátom szó hallatán, hogy barát-barát, vagy párom-barát? Szerintem semmi baj nincs a párom szóval, legalábbis én egyszerűen el nem tudom képzelni mi vele a probléma. Egy PÁRkapcsolatról beszélünk, tehát egymás PÁRJAI vagyunk. Nem értem ezt a "csak a zokninak van párja" dumát sem.

Annyi az egész, hogy most trendi leszólni azt, aki páromnak nevezi a párját.

Egyébként még soha nem hallottam affektálva a tiniktől, hogy a párom. De ez esetben sem a szóval van a probléma, hanem a használójával. Ha egy 13 éves magassarkúban jár, nem a magassarkú a hülye, hanem a ki hordja...

Számomra ez kicsit olyan, mintha nem akarná valaki a krumplit burgonyának hívni, vagy épp fordítva. Az a neve.

Esküvő után meg majd lelövik azt aki majd azt mondja, hogy éljen az ifjú pár???


Nem akarlak rábeszélni! :) csak nem értem, mi a baj ezzel a szóval. Pár napja nekem úgy tűnik az oldalon olvasottak alapján, hogy trendi lenézni ezt a szót, és aki nem teszi, az ciki. Mint a tiniknél.

2011. jún. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/70 anonim ***** válasza:
100%

"Férfiak is hozzászólhatnak, bár elsősorban nem hozzájuk intéztem a kérdést,"


Lány vagyok, de párommal (:D) pont múltkor beszéltünk erről...

Ő keresztnevemen hív mindenki előtt, és ha rákérdeznek kiről is van szó (vagy ha először említ) akkor hozzáteszi, hogy a menyasszonya.


Nekem ez fura... ha olyannal beszélek, aki nem közeli ismerősöm, akkor olyan "felesleges" információnak tartom, hogy "Xy, a vőlegényem" - ha csak egy sztori erejéig beszélek róla... és nem is várom el, hogy mindenki tudja hogy hívják... de passz. :)

2011. jún. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/70 anonim ***** válasza:
100%

Ha beszélek Róla ismerősöknek a nevét mondom, ha pedig "idegeneknek" pl. itt akkor a páromat használom. Egyébként ez a párom szó számomra is kicsit modoros, de most már kezdem megszokni. Valahogy nem érzem azt, hogy 4 év után a BARÁTom...azért annál több...


21-L

2011. jún. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/70 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy trendi leszólni a "párom" kifejezést, de én nem trendiségből teszem, egyszerűen valahogy nem szimpatikus. Ízlések és pofonok. Van ilyen.
2011. jún. 15. 13:12
 39/70 anonim ***** válasza:
100%

Rákérdeztem, és a párom is a párom szót használja, ha valakivel beszél rólam, és nem ismer :D

20/L, 21/F

2011. jún. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/70 A kérdező kommentje:
És te hogy használod, előző? :)
2011. jún. 15. 13:31
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!