Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Huszonéves lányok, nők! Ha...

Huszonéves lányok, nők! Ha beszéltek róla, hogyan említitek azt a férfit, akivel párkapcsolatban vagytok, de (még) nem a vőlegényetek?

Figyelt kérdés

Én nem találok erre megfelelő szót. Ha mondjuk baráti körben említem, használhatom a keresztnevét, úgyis tudják, kiről van szó. De mondjuk ismeretlen társaságban nem tudom, hogyan említeném meg.


-- "párom" (bocsi, ha megbántok ezzel valakit, de számomra ez a kifejezés ultramodoros, nem tetszik)


-- "barátom" (eddig jobb híján ezt használtam, de ez se tetszik, mert kifacsarja a "barát" szó eredeti jelentését)


-- "kedvesem" (hát ez számomra hihetetlen nyálas)


-- "pasim" (csak bizonyos szitukban használható, meg hát amúgy is közönséges kissé)


-- "partnerem" (túl rideg)


Nem kekeckedni akarok, csak valahogy tényleg nem találom az alkalmas kifejezést. Mit gondoltok erről?


2011. jún. 15. 07:29
1 2 3 4 5 6 7
 51/70 anonim ***** válasza:
90%

Én a keresztnevén emlegetem, és ha esetleg valaki nem jön rá, és megkérdezi, hogy ő ki nekem, azt szoktam mondani, hogy a tettestársam, persze nem mindenkinek van humorérzéke, volt aki megkérdezte, hogy mit követtünk el, akkor azt mondtam, hogy erőszakos közösülés, de nem még akkor sem esett le neki, hogy nem kell komolyan venni, amit mondok. Ha meg azt kérdezik, hogy mikor fogunk már összeházasodni, akkor azt mondom, hogy majd ha lesz köztünk valami komoly, persze már hat éve együtt vagyunk, közös lakás, gyerek van.

30/N

2011. jún. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/70 A kérdező kommentje:
Nem fikázásokat kértem, hanem normális válaszokat. Annak, aki válaszolt, azoknak köszönöm szépen. Akinek meg nem tetszik a kérdésem, az ne szóljon hozzá, ennyi.
2011. jún. 19. 20:04
 53/70 anonim ***** válasza:
71%

Én is így gondolom, ahogy Te :)

A páromtól és az élettársamtól feláll a szőr a hátamon... Valahogy soha nem jönne a számra. Szerencsére már nincs ilyen gondom...(házasok vagyunk szóval... úgy beszélek róla, hogy a férjem és ez a tökéletes :) )

Azelőtt általában a nevén beszéltem róla, s rákérdeztek, hogy Ő ki, akkor azt mondtam, hogy a szerelmem... :)

23/N

2011. jún. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/70 anonim ***** válasza:
100%
hát én azt szoktam mondani, hogy a barátom, és utána teszem a keresztnevét, utána pedig a nevét mondom. habár hozzá tenném, hogy olyan társaságban nem nagyon szoktam a kapcsolataimról mesélni, ahol még a barátom nevét sem tudják:)
2011. jún. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/70 anonim ***** válasza:
80%

Nem értem miért kell lepontozni azt, akinek más a véleménye...

Akinek nem jön a szájára a "párom" az itt mind le van pontozva. De látom, hogy egymást azért felpontozgatjátok. Gratulálok az intelligenciátokhoz! Nem tudom miért nem lehet elfogadni, hogy mindenkinek más tetszik...

De attól függetlenül, hogy itt erőlködtök a pontozgatással, a véleménye egy embernek sem változik meg arról, hogy a "párom"-at modorosnak tartja.

Én nem tartom modorosnak, de valahogy magaménak sem érzem.

2011. jún. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/70 A kérdező kommentje:
Én mindenkinek adtam zöld kezet, aki értelmes választ adott, függetlenül attól, hogy egy véleményen vagyok-e vele vagy sem. Nekem minden _konstruktív_ válasz hasznos, még ha nem is értek egyet vele. Azoknak nem adtam zöld kezet, akik beszóltak nekem, hogy kekeckedő vagyok, és f*szság a kérdésem. :D
2011. jún. 20. 17:44
 57/70 anonim ***** válasza:
100%

Persze, nem is rád gondoltam! :) Sejtettem, h nem te pontozol le, hisz kb egy véleményen vagyunk...

Tök egyértelmű, h kik voltak. Mindenkinek, aki azt írta, h páromat részesíti előnyben, fel van pontozva, míg aki nem azt részesíti előnyben, az le van pontozva... :) Mindegy, gyerekes!

2011. jún. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/70 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy lepontoztok, de én "uram"-ként szoktam említeni. Ő is "asszony"-ozik. Van akinek ez sértő, én inkább egy jó poént látok benne.


24/n

2012. febr. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/70 anonim ***** válasza:
100%
Nekem már a vőlegényem, mégis a párom szót használom, vagy a keresztnevét. Szerintem nem modoros, hisz mást nem is tudnál mondani. Idegeneknek nem mondhatod, hogy a drágaságom?!
2012. febr. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/70 anonim ***** válasza:
71%
3 éve vagyunk együtt, mindig is azt mondtam, hogy a barátom. A páromat nagyon idétlennek tartom, mindig is annak tartottam, ez van. Aki meg ismeri, az előtt a becenevén említem. Ő is úgy beszél rólam, hogy a "barátnőm", vagy a becenevemet mondja.
2012. febr. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!