Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Létezik igazi barátság a mai...

Létezik igazi barátság a mai világban?

Figyelt kérdés
legjobb barátom a párom, de az egy párkapcsolat. minden más barátnőmben csalódtam már sajnos :(
2011. jún. 21. 16:32
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Létezik. Igaz még csak 17 éves vagyok, de 7 éve tart a barátságunk a legjobb barátnőmmel. Olyan, mintha testvérek lennénk, a családjaink is elfogadták egymást teljes mértékben, együtt járunk nyaralni, nagyon sokat alszunk egymásnál. Persze kisebb viták előfordultak köztünk, és egy komolyabb mosolyszünet is volt, apróbb csalódások is előfordultak már, de sikerült minden problémát megoldani, megbeszélni. Feltétel nélkül megbízunk egymásban, és bármikor segítünk a másiknak, ha baj van. Remélem, hogy még nagyon nagyon sokáig őt mondhatom el a legjobb barátnőmnek. :)
2011. jún. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Nincs, de szeretnék csak az a baj hogy mindenki hátatfordit egy idő után, hiába is állsz mindenben mellettük, nem tudom miért van ez igy
2011. jún. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Nem tudom definiálni az igazi barátságot, mert nem is lehet. Olyan ez, mint a tökéletes párkapcsolat, nem létezik. Minden barátságban vannak mélypontok, amiket ugyanúgy kezelni kell, mint egy párkapcsolatban. A feltétlen lojalitás lenne az egyik alapkő, mint a párkapcsolatban a hűség. Nehéz teljesíteni, könnyű áthágni. Talán akkor lehet igazi egy barátság, ha nem nagyon szoros, mert ha túl szoros, akkor az elvárások is hatalmasak a másikkal szemben.

Ha valakinek csak 1 barátja van, akkor nagyobb eséllyel lesz az tartós igazi barátság. Ha sok van, akkor nem lehet mindig csak egy emberhez lojális valaki. Ez sértődéshez vezet, bizalmatlansághoz. Miért vele van és nem velem? Vele miért beszél annyit? Kibeszélnek engem? Nem is olyan jó barátom? Miért nem ér rá, amikor épp most van rá szükségem?

Nehéz dolog, nehezebb, mint egy párkapcsolat.

2011. jún. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Hát ez nagyon elgondolkodtató. Nekem van egy barátnőm aki mindig azt hajtsa hogy én vagyok a legjobb, meg az igaz barátnője. Nekem is ő lenne, csak hiányzik pár dolog. pl. fél évente találkozunk, pedig csak 20km-re lakunk egymástól. Talán az életem végén meg tudnám mondani, hogy léteik -e az igaz barát, de most így 21évesen még nem találtam olyat, akivel tűzön vizen átmentünk együtt.
2011. jún. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
sztem is sokkal nehezebb dolog, mint egy párkapcsolat. utdom hülyén hangzik, de jó lenne önmagamat megtalálni egy másik emberben. sajnos az én eseteimben a pénz/ pasik/ ide-odahelyezkedés vetett véget a dolgoknak. Ez nem azt jelenti, hogy nincsenek barátaim, de nincs olyan akiért tűzbe tenném a kezem. Mindig azt gondoltam, hogy na ő biztos az lesz, és az évek alatt előjöttek olyan dolgok, amik azt bizonyították, hogy én többet adok bele a kapcsolatba. viszont, ha nem egyenlő mérleg számomra nem igazi barátság van szó. éppen azon gondolkozom, hogy engednem kellene/elnézőbbnek kellene lennem? viszont ha az vagyok, nem tekintek rá úgy, hogy ő a bizalmasom. más dolog egy igazi barát, és más egy haver. az a probléma, hogy a negatív tapasztalatok zárkózotabbá tesznek, nehezebben nyílok meg. így kevesebb az esélye egy új jó barátságnak.
2011. jún. 21. 16:49
 16/23 anonim ***** válasza:
1 igazi b.nőm van de az sem lesz sokáig...:/ A többi meg csak van..
2011. jún. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Én sajnos a párkapcsolataimban nem voltam eddig képes igazi társra akadni. Barátokból viszont szerencsésnek mondhatom magam.. Van egy nagyon jó barátnőm több mint 10 éve, akivel még az életutunk is hasonlít, a tesómat is legjobb barátnőnek nevezném, ez rajtuk kívül még 2 fiúra mondanám azt, hogy igaz barát, sokszor bizonyítottak már, és kitartanak minden nehézség ellenére. (Nincs benne semmi több barátságnál egyik részről sem.) Több barátom nem is igazán van, a haverságnak nem vagyok túl nagy híve.. De azt hiszem, sokan egy ilyen baráttal is boldogok lennének, mint amiből nekem 4 van:)
2011. jún. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Biztos van, de a kivételek csak erősitik a szabályt.Én például még nem találtam rá az igazi legjobb barátnőre, de csalodásban már rengetegszer volt részem.

Valamiért ugy érzem 2 férfi között sokkal esélyesebb egy jo barátság,mint 2 nő között.. a nők nagyon irigyek, kétszinűek, kibeszélősek tudnak lenni..az én barátságaimnak is emiatt lett vége..

2011. jún. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Most fura lesz amit írok,de nekem a legjobb barátnőm az édesanyám és a testvérem. Egyedül nekik tudok elmondani mindent! Volt sok barátnőm,jöttek meg mentek...Volt aki többször visszatalált,de mindig csak akkor ha éppen valami gondja volt.:S Volt olyan is aki áskálódott ellenem nagyon sokat.:( Sajnos azóta nem igazán hiszek az igazi barátságban. Fiú barátaim azt hittem sok van,de a végén kiderült,hogy nem barátnak tekintenek..ebből kifolyólag megszakadt ez a "barátság".

Őszintén vágyom rá,hogy legyen az életemben egy olyan ember,aki nem a családom és meg tudjak vele mindent beszélni,eljárjunk együtt szórakozni(ne csak tesómmal),de még nem találtam ilyet.Remélem idővel sikerül.:)

2011. jún. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Szerintem is nagyon ritka az igazi baráság.Voltak igazinak hitt barátnők,de a végén midíg hátbaszúrtak..
2011. jún. 22. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!