Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Létezik igazi barátság a mai...

Létezik igazi barátság a mai világban?

Figyelt kérdés
legjobb barátom a párom, de az egy párkapcsolat. minden más barátnőmben csalódtam már sajnos :(
2011. jún. 21. 16:32
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy nagyon elterjedt nézet az, hogy a férfiak közötti barátság őszintébb, mint a nők közötti, de mint férfi, szerintem ez nem igaz. A férfi is ember, és ugyanannyira képes önző és áruló lenni, mint egy nő. Amiről a válaszoló beszél, az a szolidaritás, a konok(és sokszor értelmetlenül buta) férfiúi összetartás. Az nem barátság. A barátság mindig akkor kerül felszínre, ha (anyagiaktól és érzelmektől) feltétlen hűségen alapul. Itt is bukik meg a legtöbb barátság: egy nő, egy másik barát, üzlet... Semmi köze a nemekhez. Könnyen hiheti azt az ember, hogy a barátja az igazi, amíg nem kerülnek szembe egy problémával. Ahogy abban a helyzetben cselekednek, az határozza meg a barátság minőségét, hiszen az igazi barátság a legrosszabb helyzetekben is ki kell hogy tartson, nem csak a bulikon, sörözéseken, kellemesen együtt töltött időben.
2011. jún. 22. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
geyrekkorom óta van egy barátnőm, akivel midnent megbeszélünk, holott őt az éelt elsodorta, igazcsak 200 kilóméterre. Máshova ment férjhez, de a barátság azóta is tart. Járunk egymáshoz családostol, én kereszteltema nagyobbik lányát, ha összejön a baba nekünk is akkor ő fogja a miénket. A férje után én voltam az első aki tudtam, h terhes és mindennap beszélünk telefonon, skypon, elmeséljük ügyes bajos dolgainkat. szuper érzés, hogy bármi van , számithatunk egymásra. Nekem nincs tesóm, ugyh hugomnak tekintem, neki van, de nem jó a kapcsolatuk, ugyh olyan mintha igazi testvéri kapcsolat lenne.
2012. márc. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

"Tudom, hogy nagyon elterjedt nézet az, hogy a férfiak közötti barátság őszintébb, mint a nők közötti, de mint férfi, szerintem ez nem igaz."


Szerintem sem igaz, a párom is alátámasztotta ezt. Van ugyan egy legjobb barátja ált. isk. kora óta (most 23 évesek), de mindig csak idétlenkednek, poénkodnak, és a párom elmondása szerint kettesben sem szoktak különösebben mély dolgokat (magánélet stb.) megvitatni (a párom velem "lelkizik", ha ilyesmi gondja támad), csak összeülnek gépezni, sörözni, stb.

A férfiak barátsága lehet, hogy őszintébbnek látszik, de sokszor inkább csak haverság. (Persze biztos van kivétel.)

2012. márc. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!