Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyedül maradok egy hatalmas...

Egyedül maradok egy hatalmas házban!? 18/L

Figyelt kérdés

A szüleim elváltak pár éve,apu elköltözött messzire (alkoholista),anyu pedig összeköltözik a barátjával.Sokan elítélik őt,hogy itt,de én nem haragszom rá,nagyon nagyon jó a kapcsolatunk,és tudom,hogy egy kis változás kárpótolni tudná az alkoholista apám miatt szerzett lelki sérüléseit.

Így 1 hónapon belül az én nevemen lesz a ház.

Mivel nem dolgozom,anyu fogja fizetni a számlákat a kaját és ugyanúgy mindent mint eddig,csak nem fog itt lakni.


A gond az,hogy a ház 3 szoba+konyha+spejz+fürdő+wc+előszoba ,legalább 120 négyzetméter.Ehhez még jön egy óriási kert műhely garázs meg stb...


Tudom,hogy ez nagyon jó,és más ennek hogy örülne,de én kicsit megijedtem.


Iskola mellett nekem kell majd mindent gondoznom,és nem hiszem,hogy menni fog.Se mosni,se főzni semmit nem tudok,mert eddig itthon mindent megcsináltak helyettem,csak az volt a dolgom hogy kitűnő legyen a bizonyítványom.


A másik pedig,hogy ha ciki ha nem,én félek este itthon egyedül.Olyan a környék,ahol sok a betörés és mindent duplán kell zárni.


4 éve van barátom,ő 25 éves.Gondolkodtam rajta,hogy megkérdezem,nincs-e kedve ha nem is ideköltözni,de esténként itt lenni velem.


Ti magatokra vállalnátok ezeket?Mit tennétek a helyembe?


2011. jún. 25. 13:21
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

kerítsetek egy hétvégét és kérd meg anyudnak h magyarázzon el mindent részletesen,addig írd össze hogy milyen területeken szeretnél segítséget...te pedig vedd fel kamerával, telóval,diktafonnal vagy bármivel,csak rögzítsd..és ha nem tudsz majd valamit,onnan tudsz puskázni...párodat pedig szerintem simán megkérheted,hogy segítsen neked meg vigyázzon rád...sőt,szerintem az ő anyukája vagy akár a te nagymamád is(ha van és nincs sok dolga) megtanít egy-két alapfogásra gétvégente pl főzésnél

20/L

2011. jún. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Én lehet megpróbálnám kiadni az egyik szobát legalább. Így nem lennél egyedül, és lenne extra pénz kertészre, számlákra, későbbre :)
2011. jún. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Hol van ez a ház helyileg? Kiadhatnád az egyik szobát egy fiatal lánynak. Így ketten lennétek, pl. a takarítás kapásból megoszlana. Némi jövedelmed is lenne belőle. Plusz ha szerencséd van, akkor egy jó barátnőre teszel szert. De akár két szobát is kiadhatsz, ha neked elég egy. Ebből már gyakorlatilag a rezsit fogod tudni fedezni. Vagy lesz havi pártízezer bevételed.

A főzés, mosás nem nagy dolog, ne félj tőle. Mosásnál meg kell tanulnod, hova mennyi mosószert önts és melyik gombbal indítsd, ez nem nehéz. Főzni meg mértékkel kell amíg iskolás vagy, mert borzasztóan időrabló. Inkább csináld azt, hogy hétvégén ha találkozol anyukáddal, ő adjon neked dobozban készételt, amit csak megmelegítesz mikróban, meg néha egyél nyugodtan a menzán. A reggeli, vacsora meg nyilván nem gond :)

A fűtés kicsit macerás, de azt is hamar meg lehet tanulni, az a lényeg, hogy váljon rutinná, hogy rendszeresen meg kell nézni a kazánt, valamint hogy gondoskodni kell róla, hogy mindig legyen otthon tüzelő.

A kertet ne gondozd, illetve csak minimálisan. Az első évben ne erőltesd a kertőszkedést, kell egy év, amíg az alap házimunkákba beleszoksz. Utána meg látod, mennyi időd van. Addig max. a fűnyírást csináld meg.

2011. jún. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Megszokod. Nekem is a nyakambaszakadt egy háztartás, mikor a barátomhoz( már a férjem) kötöztem. Szégyen, nem szégyen, de mindketten el voltunk kényeztetve, ki voltunk szolgálva, soha nem főztünk, takarítottunk( én még igen, a szobámat, de ő semmit). Belejöttünk, végül jó lett midnen. Én azt mondom, hogyha anyukád nem bánja, és a barátod is akarja( gondolom akarja 4 év után), akkor költözzön oda hozzád. 4 év után amúgyis ideje, hogy együtt lakjatok, te se lennél egyedül, ő tudna segíteni és még együtt és lakhattok, ingyen. Nagyon jó lehetőség, mások nagyon meg kell szenvedjenek azért, hogy együt lakhassanak. Az összes pénzüket elköltik egy kis albérletre, hogy együtt lehessenek. Nektek minden adott, csak egy kis energiát kell belefektetni, az meg megéri.

Sok boldogságot nektek is, meg anyudnak is!

24/N

2011. jún. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

miért nem adod el és vesztek rajta egy olcsóbb kisebb lakást? esetleg egy kicsit biztonságosabb helyen

megtakarításod is lenne

2011. jún. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Most a mélyvízbe dobtak és félsz hogy elmerülsz. Pedig nem fogsz, hidd el, apránként belejössz mindenbe, ami most megrémít és a végén büszke leszel magadra. Én is ilyen voltam, mostanra odáig jutottam el, hogy szinte csak egyedül érzem jól magam, olyasmikbe fogtam bele amik kockázatosak voltak és nem hittem benne hogy én ezt véghez fogom vinni, de visszaút nem volt. Amíg nem vagyok rákényszerülve, nem kérek segítséget. Remek érzés amikor sikerül megoldanod valamit, amiről nem hitted hogy képes volnál rá. Ad egy hatalmas lökést az önbizalmadnak. Hajrá!
2011. jún. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 bodnar edit válasza:
Szerintem is bele fogsz jönni mindenbe! Én is kínlódtam, hiába mondta anya gyere nézd hogy csinálom, nem érdekelt, de később pár hiba után alakult a főzésem! Takarítani tudsz, mosni is meg lehet tanulni, a kerttel kapcsolatban, ha tönkre mennek a virágok, mert nem locsoltad, vagy túl locsoltad, szüntesd meg egyenlőre! Legyen fű mindenhol, ha mégis virágra vágysz vegyél már kész növényt, olyan színűt, amit szeretsz, rakd egy ládába a fűre és ha tönkre megy csak kidobod, ha nem gyönyörködhetsz benne! Tetessél biztonsági ajtót, és rácsot is az ajtóra , ablakra! Én sem hittem volna hogy valaha ez lesz nekem is, börtönnek hívtam az ilyet, de ma biztonságban élek! Sőt lámpát csináltattam az ajtó fölé, így este ha kopognak, először feloltom és látom ki áll az ajtóm elött, ahol a rács megakadályozza, hogy bejöjjön ha én nem akarom! Nos ez jó sok tanács volt, de majd komolyodsz, és ha mégis egy nap nagy lesz a ház, cseréld le kisebbre, de az óvatossági tanácsok, ott is érvényesek! Sok sikert! :)
2019. márc. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
7 év telt el a kezdő poszt óta? Mi történt azóta veled?
2019. márc. 6. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Mizu mostanság?
2020. szept. 18. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!