Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Már nagyon elegem van belőlük!...

Már nagyon elegem van belőlük! Mit csináljak?

Figyelt kérdés

A bátyám és a szemközti szomszéd, idejárnak a teraszunkra cigizni, itt vannak egy nap minimum 3x, jó sokáig... Az a baj, hogy nagyon be száll a cigifüst, az udvaron van egy cica aki szintén szívja a füstöt, tehát bejön a szag, mi is szívjuk, és az is nagyon káros! Anyámnak már mondtam, de nem, őt nem zavarja, ráfogja hogy nincs hová menniük. Könyörgöm, az a fiú az apjával él, semmi háziállat semmi. Miért nem tudnak odamenni?? Magas a vérnyomásom, és már borzasztóan felidegel, hogy lehet, hogy nekik a hibájából leszek még emellé is tüdőrákos, meg a cica is lesz beteg. Anya, nővérem és én élünk így, tehát itt 3 lány van, + 1 cica, a szomszédban meg csak egy férfi... Mit tudok még tenni? Persze hiába mondom anyámnak, csak velem kiabál folyton, hogy ő nem tud semmit csinálni. Pedig dehogynem! Ha megengedte el is kéne tiltani őket innen, mert az egész házban megy a méreg, ennyi erővel már simán drogozhatnék is... Elég érzékeny vagyok, és ez nagyon bosszant. Arról nem is beszélve, hogy amikor multkor kint voltam cicázni, az idegbeteg bátyám hozzámvágott valamit, hogy takarodjak be, mert jön a haverja cigizni. Nagyon rosszul esett, mert otthon vagyok, és ott vagyok ahol és amikor akarok. :'( Mit csináljak még? Nagyon beteg leszek :'( 13/L a bátyám 19, se végzettsége, se munkája, idegbeteg, a másik fiú meg 17 éves.

És a csikktartót(nem tudom hogy hívják) meg sosem öntik ki, azt is én öntöm ki a cica miatt. Mert a cicának ott a helye a teraszon. És amikor szegény a széken pihen, onnan is lelökik.


2011. júl. 2. 12:04
1 2 3
 21/22 micsinai válasza:
fingjál oda az orruk elé egy büdöset aztán mond azt h te meg ezt fogod szagolgatni... xD
2011. aug. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim válasza:

Hohohó! Ezek a válaszok, meg lehúzások. Mintha egy felelősen gondolkodó 13 éves lány csak hisztis lehetne. No, azt nem. De a hozzászólók nagy része úgy kezeli, hogy csak egy libuska, aki cicát védelmez, a mihaszna bikabátyja és még mihasznább szomszéd haverja ellen.

Nos, én nem vagyok politikus, de az ország pont azért tart ott, ahol, mert ilyen "felelős" és "értelmes" emberek uralják nagy számban. Miért is baj, ha egy lány szóvá teszi, hogy nem szeretné, ha az ablakon beáradó cigifüst zavarja. Miért gond, ha nem tetszik az a szülői hozzáállás, hogy nem baj egy tizenkilenc éves fiútól, hogy élete értelme a szomszéd sráccal történő közös bagózás, melynek terméke másokat zavar. Gondolom ezt egy ideje direkt erősen kihangsúlyozzák is, mert nekik szabad, mert ők már nagylegények, és különben is fiúk, és láthatólag anyuka nagyon nagyra tartja, ha másért nem, mert fiú és idősebb.

Ez őshiba, szülői felelőtlenség. A mai törvények szerint majd az ilyen szülő évek múltával kit is fog kötelezni arra, hogy eltartsa? Na, vajon a léhűtő és agyonajnározott fiút, vagy a felelősségteljes, de lehet, hogy három gyereket nevelő lányt, akinek ugyan ideje és energiája sincs, de törvényesen kötelezik majd arra, hogy bizony ám, neki kötelessége kiszolgálnia a kedves mamust, aki egykoron le sem tojta az igényeit.

Na, ez itt a hiba, hogy túl sokan álltak egy szakmanélküli, munkanélküli, eltartott és semmittevő srácnak, aki a haverján kívül mással nem is foglalkozik, és valószínűsíthetően a házi munkában sem veszi ki a részét, azzal szemben, akinek felelős és értékes gondolatai vannak.

Az igaz, hogy a cicát belekeverni nem egy szerencsés eset, mert az amúgy is bénabarát állatvédelem szánalmas országunkban, de ez legyen már elhanyagolható tényező ahhoz képest, hogy ez egy segélykiáltás is egyben, mert a lány úgy érzi, hogy itt nincs normális megoldás. És sajnos a mai családjogi törvények szerint nincs. Ilyen anya mellett egy ilyen csavargó fiú addig fog maradni eltartottként, amíg nem talál más balekot, és közben a húg élete meg pokol. Nem sajnálni kell, hanem legalább melléállni erkölcsileg, ha máshogy nincs is rá sok lehetőség.

2012. jan. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!