Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miből tegyen félre az ember...

Miből tegyen félre az ember nyugdíjas korára?

Figyelt kérdés
a tévében mást nem hallok,hogy kéne félre tenni de miből?minimálbérből 2 kis gyerek mellett hogyan?akkor mi éhen halunk ha nyugdíjasok leszünk.
2011. júl. 2. 19:42
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
100%

ma 20:26-vel értek egyet.

Nyitott szemmel kell járni,hogy mivel egészíthető ki a jövedelem.

Csak egy kisebb összeget kell összegyűjteni ami pótol,amihez lehet végszükség esetén nyúlni,vaaagy be lehet fektetni valamiben.

Vidéken lakom nálunk elterjedt,hogy barackost vásárolna,szőlőt amit nagybani termelőnek kiadnak bérbe,fóliában termesztenek virágot,zöldséget,méheket tartanak,turkálót nyitnak háznál mellékállásban,nyaralóba fektetik a pénzt,amit kiadnak,gyárban dolgozó fodrász hajat vág otthon ismerősöknek stb,stb...

Mindenki úgy ügyeskedik ahogy tud.

Én valami ilyesmi bevételi forrásra gondoltam nyugdíjas éveimben.Csak egy kevés kezdőtőke kell,az meg már havi 5000 önkéntesnyugdíj befizetéssel 20-30 év alatt összeszedhető.

2011. júl. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 A kérdező kommentje:
aki olyan ügyes,hogy tudd félre tenni az tegyen.kíváncsi vagyok hányan vannak a családban és,hogy tesznek félre.bocs tisztességesen dolgozunk de nem tudom azt mondani az oviban,hogy most nem adok be gyümölcs pénzt vagy nem fizetem be az ebédet mert a nyugdíjra kell.vagy lányimnak innentől csak vajas kenyér van mert a nyugdíjra kell fizetni.húúú nevetséges amiket írtak a spórolásról.de ide fogadnám magamhoz őket,hogy osszák be a pénzünket.
2011. júl. 2. 21:10
 23/49 A kérdező kommentje:
a többieknek köszönöm a választ.ja és ma annak is őrül az ember ha minimál bért kap,és van munkája.
2011. júl. 2. 21:11
 24/49 A kérdező kommentje:
ja és eyg két gyerekes anyuka után kapkodnak ám.örülök,hoyg mindegyik 20 állásra felvesznek,hogy ti hol éltek.áááááá
2011. júl. 2. 21:12
 25/49 anonim ***** válasza:
73%

Egyszerűen muszáj félretenni!

Van egy mondás:Nincsen olyan sok, amit ne lehetne elkölteni, és nincsen olyan kevés, amit nem lehetne beosztani.

18 éves korom óta dolgozom, suli mellett is az volt, most 33 vagyok, és van saját hitelmentes házunk, két kocsink, és egy kamasz gyermekünk.Hihetetlen, de mindent mi kerestünk meg, minden fillért, és mindezt Borsodban!Mindent kehet, csak akarni kell.

2011. júl. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:
28%
Ha neked az nevetséges, akkor sajnálom, maradjatok azon a szinten, hogy még azt is meg kell gondolnotok, hogy adjál-e gyümölcspénzt.A hozzáálláson van a baj.
2011. júl. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
59%

Kedves anyuka, ezzel a felfogással nem fogtok előrébb jutni sajnos.

Annyi pont van, ahol meg lehet fogni a kiadásokat vagy plusz bevételt lehet termelni!

Például a szüleimnek kertje van, azt művelik. Érdemes számolni, egy 200 forintos zacskó magból 30-40 paradicsompalántát nevel ki anyukám, és egy tőről több kiló paradicsomot szed le. Legyen mondjuk 100 kiló. Ennek a jó részét megesszük nyáron, mindig ad nekünk, a maradékot meg elteszi télire.

A piacon egyetlen kiló paradicsom többe kerül, mint neki a magok. És nem csak paradicsomot lehet ültetni.

Nekem nincs kertem, mert panelban lakom, és sajna erkélyem sincs. De például a fűszerek az ablakban is elférnek.

Akinek erkélye van, több ismerősöm azt is teleültette zöldségekkel.

Tudok varrni - nem mondom, hogy jelentős összegeket, de némi pénzt szoktam keresni azzal, hogy varrok egyszerűbb dolgokat másoknak.

Beszélek két nyelvet - korrepetálom az ismerősök lusta gyerekeit, akik nyáron pótvizsgára készülnek.

A szobanövényeimből kis hajtásokat gyökereztetek, párszáz forintot megadnak egy ilyenért. Nem sok plusz, de mégis valami.


Millió módja van annak, hogy spóroljon az ember vagy éppen pénzt csináljon. Keresni kell! Nem azt várni, hogy valaki munkát adjon, hanem utánajárni és megtalálni a munkát!

2011. júl. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 A kérdező kommentje:
itt nem a munkával van a baj,hogy keresünk és mégis majd éhen halunk.havi 180000 osszon már be úgy valaki ,hogy abból 100000 a rezsim tv vel mindennel együtt.80000 ból meg vásárolj egy hónapra vedd meg a bérletet a gyereknek az ovi pénz stb....ja és marad 550000 kb kajára meg pelenkára akkor mi itt a válasz?hm?ja és három emeletes lakásban élünk.
2011. júl. 3. 07:34
 29/49 A kérdező kommentje:
55000 elszaladtam egy nullával.
2011. júl. 3. 07:35
 30/49 A kérdező kommentje:
a lényeget nem értitek mi dolgozunk és abból nem élünk meg.engem ez bánt.mert ha itthon lennék segéllyel lesz.arnám .
2011. júl. 3. 07:37
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!