Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miből tegyen félre az ember...

Miből tegyen félre az ember nyugdíjas korára?

Figyelt kérdés
a tévében mást nem hallok,hogy kéne félre tenni de miből?minimálbérből 2 kis gyerek mellett hogyan?akkor mi éhen halunk ha nyugdíjasok leszünk.
2011. júl. 2. 19:42
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
11%

Olyan jó, hogy sokan itt pattognak, hogy igy nem lehet sporolni, ugy nem lehet sporolni.

Adok egy tippet: Kezdhetnétek mondjuk azzal, hogy eladjátok a számitógépeteket.

Nekem ne dumáljatok éhhalálról, miközben itt gyakoriztok..

2011. júl. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:

Kérdző, te most hülyéskedsz!

Havi 180000-ből röhögve félre lehet tenni egy csomot..

2011. júl. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
50%
Meg is érdemlitek, ha ennyi pénzből nem tudtok félretenni.
2011. júl. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:

Én még csak most kezdtem el dolgozni, de addig nem is akarok családot, ameddig meg nem kerestem min. 5 millió forintot. Még fiatalon itthon lakással (ÚGY HOGY ADOK A REZSIBE IS) pár év alatt össze lehet szedni ennyi pénzt. Nem kell 20 évesen már szülni a semmibe. (Látok erre is példát, és nem a szavakkal dobálózom.) Ha meg később lett gyerek, hogy a fenébe nincs megtakarításod.

Én mondtam is a szüleimnek, csak akkor szabad elköltözni ha van min. két évre félretett pénz pl. albérletre stb. Ma már van, hogy 2 év alatt se talál valaki munkát. Nekem is szerencsém volt. De ha lett volna több pénzem biztos hamarabb is találok, bár lehet, hogy nem a végzettségemnek megfelelőt.

Most a pénzemből próbálok már félretenni és megvenni olyan alapdolgokat, amelyek évekig kitartanak.

Persze nem mondom hogy kicsit szabadjára is engedtem a költekezést, de nagy családban nőttem fel. És akinek nem pl. jogászok, orvosok stb. a szülei az tudja, hogy olcsósággal, lemondással jár a nagycsalád.

Én már sok házi állatot nem akarok tartani, de a kert nagyon jó dolog. Persze sok panellakónak erre nincs lehetősége, de annak is megvan az előnye. Helyben (nagyvárosban) sokkal jobban utána tud járni a munkalehetőségeknek.

Általában azok szoktak sírni akiknek van miből költekezni, de egyszerűen nem elég.

Azt nem mondom hogy a kérdező is ilyen, de egyesek pl. meg azt nem tudják elképzelni, hogy kávé, újság, cigi nélkül is lehet élni.

+ Drága a bérlet, de vidéken van konyhakert, nem kell az ásványvizet venni rekeszre, a rezsi is olcsóbb kertes háznál stb.

2011. júl. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:
52%

Százezres rezsi? Ne viccelj. Hogy csináljátok azt?

Amúgy meg azt kéne megérteni, hogy a munkának értéke van. Valamelyiknek több, valamelyiknek kevesebb. A jelek szerint a tiéteknek éppen kevesebb.

De senki nem kötelez arra, hogy azt a munkát végezzétek. Nyugodtan utána lehet járni, mi fizet jól, és átképezni magatokat. Akkor nem lesz gond, hogy nem tudtok spórolni, mert több pénzből fogtok gazdálkodni.

2011. júl. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
55%
Nekünk több mint 100.000.-a rezsi nyáron is, télen meg a duplája.De mi 320nm-es, 8 szobás házban lakunk.Ha Ti is ilyenben laktok, akkor aláírom, ha nem akkor nem hiszem el.
2011. júl. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:

100.000-es rezsi??

Talán egy kicsit lejjebb kéne adni az igényeket...

2011. júl. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:

12:29

"Én még csak most kezdtem el dolgozni, de addig nem is akarok családot, ameddig meg nem kerestem min. 5 millió forintot. Még fiatalon itthon lakással (ÚGY HOGY ADOK A REZSIBE IS) pár év alatt össze lehet szedni ennyi pénzt."


Szabad kérdeznem hogy mivel foglalkozol? Nem rosszindulatból, tényleg kíváncsi vagyok rá (ha meg lehet keresni valamivel ennyi pénzt pár év alatt akkor szeretnék tudni róla ahogy szerintem még sokan mások).

2011. júl. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 A kérdező kommentje:
100000 rezsit kölcsönnel írtam.amiből havi 40000 a kölcsön a többi 60000 a rezsi.
2011. júl. 4. 08:46
 40/49 A kérdező kommentje:
édes istenem valaki mondjon már olyan munkahelyet ahol két gyerekkel szívesen fogadnak.már mint fel vesznek.mert ha tudtok ilyet holnap már ott kezdek.mire lett ez a munkahelyem 10 munkahelyről utasítottak vissza a gyerekek miatt.aki meg ebből a pénzből tud félre tenni az vezesse már le nekem.ha ilyen okos.
2011. júl. 4. 08:49
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!