Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan győzzem meg, hogy...

Hogyan győzzem meg, hogy megengedje? (ék)

Figyelt kérdés
Nos, azt előre leszögezem, nem tizenévesek vagyunk, elmúltunk már 18(huszonévesek). 2 hónapja van egy barátom.Az együtt alvásról lenne szó. Azt biztos megengednék(eddigieknél is megengedték), hogy én aludjak ott,de hogy ő, azt nem igazán. Aludt már itt barátom, de azt is csak olyankor(talán a 3 év alatt ha 4 szer) mikor nekem szülinapom volt, koncertre mentünk , és akkor már nem volt haza busza. A válasz, hogy miért nem aludhatna itt,hogy ez a lakás nem alkalmas arra, hogy valaki itt aludjon(mert, hogy akkor szexelnénk) tesóm a másik szobában,mama lent. (apu nem igazán van itthon hétvégén, de gyakran hétköznap sem. Elmondtam, hogy nem kell ahhoz szex, hogy együtt aludjunk, erre, hogy de az benne van a pakliban. Szerintem ez annyira gáz. Most az milyen már, hogy elmenjünk hotelbe?De nem értem mamát, az együtt alvás szexxel jár? Szerinte igen.Mama amúgy mindenben ilyen, apu már kevésbé, de ezt az itt alvást ő sem pártolja...Mert, hogy ez nem átjáróház. De most a szobánk az emeleten van, kerülgetni sem kellene, mamám meg lent alszik, senkit nem zavarnánk az égegyadta világon. Mert, hogy akkor neki is ágyneműt kell húzni, az külön kaja, mondom adok én neki, nem enni jön. De, hogy valamivel akkor pluszban megkínálni. Összeköltözés egyenlőre nem megoldható. Még ő is csak 10 hónapja melózik, majd valamikor ősszel akar haverjával kivenni egy 2 szobás albérletet(nem egy helyen lakunk) 75 km-re... Nem azt kérem, hogy minden héten aludjon itt,én se minden hétvégén aludnék ott, hanem ne csak én mehessek. De ezt nem értem, az előzőnél én mindig mehettem, ő nem aludhatott itt.. Normális válaszokat köszönöm!
2011. júl. 6. 12:11
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Szerintem az, h a nagymamad alkalmazkodik-e a korhoz, amiben el: az ö elete, ö dolga. Neked sem a nagymamad korahoz kell alkalmazkodni, hanem csak szem elött tartani, hogy ö a felmenöd, ahogy apad is.

Gyerek-szülö kapcsolatban mindenhogy a szülönek van joga dönteni, azert születtel oda, mert ezt elfogadtad. Ezt igy nem szoktak kimondani, furan hangzik, de valojaban legbelül ezt Te is tudod, hiszen ezert merült fel benned, hogy "hogyan gyözzem meg", es nem a nagymamaban vagy apadban merült fel, hogy ök hogyan gyözzenek meg teged. (Tehat ez valami termeszetes rendszer.)

Tehat szerintem az egyetlen lehetöseg elfogadni apad szavat, es ahogy teszed is, keresed a lehetöseget, hogyan valtoztathatsz, es szerintem törekedj bekes megoldasra, erre irtam ötletet, aztan az mar töle függ, mennyire rugalmas, de a kapcsolatotoknak midnenkeppen jot tesz.


tegnap 12:39

2011. júl. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 A kérdező kommentje:
Képzeljétek, este hívott barátom,hogy a szülei elhívtak hétvégére hozzájuk reggel az apukájával is beszéltem, hogy nagyon várnak:)mama simán elengedett, bár morgott, meg szidott, de mehetek:)
2011. júl. 7. 13:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!