Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyámnak van igaza? Ne menjek...

Anyámnak van igaza? Ne menjek strandra, mert az undorító? Kövér vagyok, de akkor nekem már nem jár a strandolás?

Figyelt kérdés
2011. júl. 7. 13:16
1 2 3 4 5
 31/44 A kérdező kommentje:
Nagyon kedvesek vagytok, köszönöm a sok választ!
2011. júl. 7. 14:36
 32/44 anonim ***** válasza:
52%

Én pl. azért nem járok strandra, mert sovány vagyok. Talán ez sem zavarna, ha nem vágnák a pofámba állandóan. Hiába győzködtem magam annak idején, hogy nekem is jogom van strandolni, meg senkit se fog érdekelni, mindig kaptam a megjegyzéseket.

Nincs mellem, 168 cm-hez 47 kg vagyok. Hacsak tehetem, hosszú ujjú felsőt hordok (most is), sosem veszek föl szoknyát, csakis hosszú nadrágot. Amint kicsit nőiesebben öltözöm, kapom a megjegyzéseket, épp csak azt nem kérdik hogy most jöttem-e Auschwitzból.

Nekem elegem lett a megjegyzésekből, és azt vettem észre, hogy engem sokkal többet bántanak az alakom miatt, mint egy kövér embert. Én soha életemben nem éreztem magam feljogosítva, hogy bárkire ráförmedjek: te jó ég, milyen dagadt vagy! De amit velem szemben némelyik ember megenged magának, az már dühítő.

Eszek eleget, bár rájöttem, hogy csak annyit eszek, ami a súlymegtartáshoz szükséges, tehát zabálnom kéne, ami számomra nem egyszerű. Mindegy, mostanában hízókúráztam és rám is jött néhány kiló, most jöttem rá, hogy tehetek a vékonyságom ellen. Eddig mindig azt hittem, nekem nem sikerülhet hízni.

De mivel a mellem akkor se fog megnőni, én nem szándékozom soha többé strandra menni.

2011. júl. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
93%

Én már anyuka vagyok. Előtte sem szerettem a strandot, pedig normál súlyú voltam, mégsem ez volt a bajom.

Csúnya a bőröm, főként a lábaimon. Apró piros pöttyös az egész és menthetetlen a bőrgyógyász szerint, mert egyszerűen ilyen és kész...

Szülés után tele lettem barna anyajegyszerű akármikkel, szintén a lábamon és a hasamon is. A súlyom jelenleg 10 kg-mal több, mint terhesség előtt, így ez még hozzájön a szépséghibáimhoz.

De!!! Akkor is megyek strandra, mert a férjemet nem zavarja a "bajom", a gyerekem szereti a vizet és nem fosztom meg magam az élménytől, hogy velük lehessek a strandon.

Szóval, akármilyen csúnya is a bőröm, nem érdekel. Azt gondolom mindig, hogy messziről nem látszik, közelről meg nem nézegeti senki idegen.

Menjél nyugodtan és élvezd a strandot meg a nyarat!

2011. júl. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
95%
A francba is,en 115 kg vagyok,és ilyenkor nyáron minden lehetőséget megragadok hogy strandra menjek.imádom a vizet,imádok úszni.senki nem törődik vele,milyen vagyok..életerő,energia,felszabadultság,öröm ami sugározzon belőle.ja,és próbáld meg magad elfogadni,ha pedig nem tetszel magadnak,változtatni...én 140 kg voltam és életmódot váltottam.nekem a következő cél 90kg.ja: es a párom imád.jó strandolást neked!
2011. júl. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
92%
Nyugodtan menj, ne foglalkozz senkivel!
2011. júl. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
53%

Nem undorító és nyilván elmehetsz strandra, de! azért nem kéne úgy beszélnetek a kövérségről, mintha tök rendben lenne..


Mivel nem csak pár kiló felesleg van rajtad, nem ártana legalább az egészséged érdekében diétázni. Nem kell koplalni. Ésszerűen kezdj el életmódot váltani és valamit mozogni. Kezdheted úszással is (pl. a strandon).

2011. júl. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, írtam, hogy diétázom már, csak lassan, mert úgy van értelme. :)
2011. júl. 7. 16:10
 38/44 anonim ***** válasza:
89%
Anyukád jobb lenne, ha visszafogná magát, mert ha 18 alatti vagy (vagy gyerekként is kövér voltál) akkor nagyrészt neki meg a család étkezési szokásainak köszönheted az alakodat. Menj nyugodtan strandra, de azért én az egyrészes fürdőruhát vagy a tankinit ajánlom, akkor nem fog senki beszólni/kinevetni. Meg előnyösebb is.
2011. júl. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
91%
Kedves 15:34!én 15:19 vagyok.szerintem mi nem normális állapotként beszélünk a kövérségről,hanem azt mondjuk,fogadja el magát.csak úgy tud továbblépni,változtatni,ha lelki békébe került önmagával,és tud koncentrálni arra,hogy valójában mi a jó neki.persze hogy fogyni kell,de ahhoz jó lelkiállapot kell..remélem nem voltam túl elvont..;-) béke veletek..;-D;-D;-D
2011. júl. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
89%
Normális embert nem undorít el az, ahogy egy másik ember kinéz, kivéve, ha tényleg mocskos és büdös... csak azért, mert egyes emberek szt ez meg az vizuális környezetszennyezés, nehogy magadat sanyargasd már akármilyen értelemben... menj ki a strandra, és élvezd! A nagy többség ügyet sem fog rád vetni, de tényleg! :)
2011. júl. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!