Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rosszul esne, ha a testvéred...

Rosszul esne, ha a testvéred nem téged kérne fel keresztszülőnek, hanem a barátnőjét?

Figyelt kérdés

Szerintem ez annyira megalázó helyzet. Én gondolkodás nélkül a húgomat kérném fel, meg se fordulna a fejemben a legjobb barátnőmet választani helyette.

Hiszen a keresztszülő olyan, mint egy 2. anyuka (kis túlzással). Vigyáz a gyerekre ha kell, tanítja, neveli, támogatja, bátorítja...


2011. júl. 8. 09:47
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Én baromira kiakadnék.
2011. júl. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
54%

Kicsit furán néznék, ha kiderülne, hogy az öcsém barátja lány :D...

viccet félretéve, egyrészt nekünk nem olyan hű, de jó a viszonyunk. Másrészt, ha jó is lenne, nem sértődnék meg, mert a barátja valszeg azért a barátja, mert tényleg mindenben egy húron pendülnek, és különben is, a gyereknek általában csak jó, ha a keresztanya nem a családból van... több ember foglalkozik vele, több ajándékot kap, többen raknak neki félre az életkezdéshez, többen vannak, akik tényleg tudnak rá vigyázni (vagyis hát egy keresztanyától ezt elvárják :))... van, akihez oda tud menni, ha a rokonságával kapcs (mondjuk vmi családi balhéval kapcs) vmi kérdése van, aki kicsit kívülállóbként látja a dolgokaz...

2011. júl. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

én is barátnőmet fogom felkérni, már mondtam is neki. Tesómnak nem tetszik, de nem érdekel, megbízhatatlan a drága párjával együtt. Arról meg nem is beszélve, hogy a párjával még felügyelet mellett sem hagyom a gyerekemet.

A következő gyerekemnek sem ő lesz a keresztapja, hanem majd öcsém.Mert ő hiába egy fiatal kis tinifiú, de sokkal több felelősség van benne mint a legtöbb felnőt emberben.

2011. júl. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Nálam is problémát okoz majd a keresztszülő kérdés de én idő előtt megoldottam!Nálunk senki sem lesz keresztszülő és viszont látás!

Nem tudom nálatok mi az oka de nálunk tuti nem a párom tesója lesz a keresztszülő mert egy .... (na ezt nem részletezem)én szerencsére egyke vagyok!A barátnőim közül vagy nem bíznám egyikre se,vagy ők nem igénylik ezt a posztot,a keresztapa szerep szintén ugyan ez!Így,úgy vagyok vele hogy majd jön aki kíváncsi lesz rá,meg majd pesztrálja aki akarja!Manapság sajnos a keresztszülők előszeretettel felejtik el a szerepüket betölteni így ugyan mindegy hogy ki van e nevezve vagy sem!Egyébként nekem van Keresztanyám és nem túlzás hogy a második anyám!Nagyon jó a kapcsolatunk,imádom,és kívánni se kívánhatnék jobbat!De pl párom ezt már nem mondhatja el a keresztszüleiről,3 évente találkoznak és ez kicsi korában sem volt másképp!Ülj le tesóddal és kérdezd meg hogy miért döntött így!

2011. júl. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

A tesóm(féltesóm) és felesége engem kértek fel, hogy legyek keresztanyukája a lányuknak, nagyon örültem. 5 éve volt, most jön nekik a második baba, annak már én nem lehetek :(( Pedig szives örömest lennék neki is a keresztanyukája :)))

Én a helyedben valahogy szóvá tenném a testvérednek, hogy azért örültél volna, ha téged választ.

2011. júl. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Nekem is kicsit rosszúl esett, hogy nem én lettem az unokaöcsém keresztanyja, hanem egy baráti házaspárt kértek fel. Azzal indokolták, hogy nekem még nincs férjem. Na, mire lesz legközelebb baba, bármikor is lesz az, már biztos, hogy férjnél leszek, kiváncsi vagyok...
2011. júl. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Nekem nem esne rosszul. Én így is nagynéni leszek. Ismerem a barátnőit, mindegyiket szeretem, és ha engem kérne fel, úgy érezném, hogy úgymond rám "pazarolt" egy rokoni köteléket, mikor már úgyis az vagyok.
2011. júl. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Nem kell ezen megsértődni! Így is nagynéni leszel! nem tudom, hogy fiatalabb vagy-e tesódnál és mennyivel? ha igen, lehet, hogy éretlennek tart még erre a feladatra. De ha így gondolja nem egy bölcs döntés (szerintem). Fel a fejjel, nagynéninek is lenni kell :) !
2011. júl. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Szívem szerint én is a barátnőmet választottam volna, de a család szerint testvért kellett, hát legyen. De nagyon megbántam, még egyszer sem töltött el pár óránál többet a gyerekkel, és azt is fél évente. Szóval ennyit erről, mindegy, hogy testvér nem testvér, aki a legalkalmasabbnak látsz. Én biztos nem számíthatnék rá, ha mondjuk valami bajom lenne, hogy pár napig vigyázzon a gyerekre.
2011. júl. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem természetes, hogy minden gyerekemnek a barátaim, illetve a leendő párom barátai lesznek a keresztszülei. Nem azért, mert nem szeretem az öcsémet, hanem azért, mert én azt szeretném, hogy a legjobb barátaim hivatalosan is a családomhoz tartozzanak, ez is erősítse a kapcsolatot! A gyerekneknek meg direkt jó, ha elmehetnek a keresztszüleikhez ÉS aztán a nagybátyjukhoz is, külön kapnak ajándékot, többen szeretik őket és foglalkoznak velük! :))
2011. júl. 9. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!