Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg ennyi fiatal gyűlöli...

Tényleg ennyi fiatal gyűlöli a családját? Megütnék az édesanyjukat? Számomra döbbenetes. Vagy ma már ez a természetes?

Figyelt kérdés
2011. júl. 8. 14:06
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem természetes,nevelés kérdése.
2011. júl. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
engem is megleptek az itteni kérdések.. :/ Nem hiszem, hogy természetes.. legalábbis nem kéne annak lennie
2011. júl. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
80%

Nem sok esetet tudok elképzelni, ahol egy gyerek jogosan üthetné meg az édesanyját.

A gyűlölet már más téma. Nagyon sok alkalmatlan szülő van, akik nagyon sok életre alkalmatlan gyereket csinálnak, és ezért jogosan gyűlöli őket a gyerek. Nem a hagyományos "anya nem enged bulizni és pasizni" típusra gondolok, hanem azokra, akiket nem etetnek rendesen, sosem biztatnak, mindig vernek, szidnak, büntetnek, sosem mondják nekik, hogy szeretik őket, büszkék rá, de annál többször, hogy csak púp a hátukon, és alig várják hogy eltakarodjanak végre.

A hibákat lehet sorolni a végtelenségig, és az áldozat ilyenkor a gyerek. Régen az volt a mondás, hogy feltétel nélkül kell tisztelni a szülőt, mert felnevelt. Az viszont nem mindegy, milyen volt ennek a nevelésnek a minősége, mert sok szülő nem érdemli meg a tiszteletet, a megvetést annál inkább.

Egyre többen vannak, mert egyre többet kell dolgozni egyre rosszabb körülmények között, sosem múló stresszben. Ezt csak kevesen viselik el, a többiek összetörnek és a lelki gondjaikat a gyerekek terrorizálásával élik ki magukból. Alkoholizmus, agresszió, kicsinyesség.

Ezeket az embereket lehetetlen nem gyűlölni.

2011. júl. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
41%

Liberális, mindent megengedő, tekintélyt el nem fogadó, természetes hierarchiát el nem fogadó szülői és iskolai és közösségi nevelés eredménye.

Nem természetes. Csak ez terjedt el széles körben, mert elhittek a hazugságot.

2011. júl. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 napietus ***** válasza:
73%
első jól írja. ezeknek a fiataloknak a szüleiről sincs valami nagy véleményem. a gyerekek nem maguktól lettek ilyenek, kedves szülők meg éppen azt eszik, amit főztek maguknak.
2011. júl. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
68%

Csak azok akik el lettek kényeztetve. Vagy akiknek semmilyen szeretetet nem adott a családja, ezért nem is tudja megbecsülni.

Egyébként meg azt senki se mondja, hogy az a normális ha a szülő megpofozza meg megveri a gyereket. Az sem normális, ha a gyerek teszi ezt. De szerintem a szülőnek sem kéne ütlegelnie a gyereket. Nem ez a megoldás a , nevelésre. Aztán ne csodálkozzon, ha a gyerek ezt megelégeli és ő is visszapofoz. Csak a szülők tudnák azt, hogy milyen az, ha a saját anyja/apja pofozza meg csak úgy nevelés célzatából(persze akkor ha nem érdemli meg de van aki már akkor is csak pofozni tud mikor a gyerek semmi olyat nem csinált ami miatt esetleg talán meg is érdemelné a pofont). Igaz, hogy több éve fordul elő gyakran de ne várjuk azt, hogy a gyerek csak úgy lenyeli ezeket a sérelmeket. Ésszel kell nevelni, nem testi fenyítéssel!

Mondok egy példát mikor teljesen értelmetlennek tartom a pofozkodást. Az egyik unokatesómnak a függönyre voltak varrva ilyen kis plüssállatok. Akkor volt olyan 7-9 éves. És leszedte róla, hogy szeretne velük játszani egy kicsit. Erre az édesanyuka akkora pofont levágott neki, hogy szerencsétlen gyerek úgy sírt. Vagy amikor a gyerek nem tudja megtanulni a leckét, olyankor nem ordibálni kell vele meg nem verni...Akinek nincs idegzete hozzá, akkor inkább sehogy ne tanuljon vele. Jobb megoldás ez.

Egyet mondok: Ha tényleg nagyon nagy hülyeséget csinált, pl mit tudom én , rendőrségi ügy lesz abból amit csinált,akkor azt mondom megérdemli. De a kisebb piti ügyeknél nem. Ilyenkor jönne az, hogy leülünk, megbeszéljük a dolgokat, őszintén , higgadtan. de sokan ehelyett inkább a pofozkodást válasszák meg a kiabálást.

Aztán csodálkoznak, ha a gyereken ezek mind nyomott hagynak!

2011. júl. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim válasza:
75%
hát én 15 éves vagyok,apám a saját kis családjával él messze innen, már gyereke is van. anyám szintén, utálom a pasiját és már ő is terhes, már most le vagyok szarva, elég nagy a boldogság nélkülem is.
2011. júl. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
95%
Engem tiszteletre neveltek, és soha egyik hozzátartozómat sem ütném meg. Persze ha züllött lenne a családom biztos nem lennék tekintettel rájuk, de mivel normális nevelést kaptam, így eszembe nem jutna hogy megüssek bárkit. Köszönettel tartozom szüleimnek, hogy ilyen csodálatos gyermekkort tudtak biztosítani nekem és nővéremnek, és ezért hálából segítem őket ameddig tudom.
2011. júl. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
51%

"Liberális, mindent megengedő, tekintélyt el nem fogadó, természetes hierarchiát el nem fogadó szülői és iskolai és közösségi nevelés eredménye."


Bár liberális anyám lett volna, akkor valószínűleg nem léptem volna le otthonról azon a napon, ahogy betöltöttem a 18-at.

Amúgy a liberális nevelés és a tisztelet nem zárja ki egymást. Csak tudod, a tiszteletet ki kell vívni. Azért nem lehet senkit sem tisztelni, mert felcsináltatta magát, és kipottyantott egy gyereket. Azért viszont igen, ha már ő a nagybetűs Anya. És az ilyet a liberális nevelésű gyerekek is tisztelni fogják.

2011. júl. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
74%
Én nem ütném meg a szüleimet, mert jól neveltek... És mindig próbálják a lehető legjobbat adni nekünk.. De szerintem ha megütném öket.. annak válasza is lenne.. :)
2011. júl. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!