Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg ennyi fiatal gyűlöli...

Tényleg ennyi fiatal gyűlöli a családját? Megütnék az édesanyjukat? Számomra döbbenetes. Vagy ma már ez a természetes?

Figyelt kérdés
2011. júl. 8. 14:06
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Anyámmal kellett tanulnom, mert nem engedett egyedül. Volt olyan, hogy a kikérdezésnél nem tudtam a konkrét számot, és elkezdett rángatni hogy most fejjel lefelé ki fog lógatni az ablakon. Az volt a szerencsém hogy nagyon alacsony és vékony szóval nem valami erős, nem tudott elrángatni az ablakig. Egyébként meg ha nem tudtam valamit, a plüss állataimat dobálta ki. Ha most visszamehetnék, képzeld, megütném.. még ha nem is gondolta komolyan, hogy jön ahhoz, hogy halálra ijessze a gyerekét? Szerintem az a döbbenetes, hogy egy szülő így viselkedik a gyerekével
2011. júl. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

és a főnöködet is majd megütöd, ha kirúgással fenyeget, üvölt?

? vagy kiállsz a térre köveket dobálni és randalírozni (nem tüntetni!), ha a politika számodra fenyegető, rossz döntést hoz?

vagy az agresszió ilyen embereknél a családot éri csak? nem a pofon a megoldás.

aki meg veri az anyját: remélem sose lesz bnőd, és anyád feljelent.

2011. júl. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

"és a főnöködet is majd megütöd, ha kirúgással fenyeget, üvölt?

? vagy kiállsz a térre köveket dobálni és randalírozni (nem tüntetni!), ha a politika számodra fenyegető, rossz döntést hoz?

vagy az agresszió ilyen embereknél a családot éri csak? nem a pofon a megoldás.

aki meg veri az anyját: remélem sose lesz bnőd, és anyád feljelent."


Ember. Elolvastad normálisan amit írt? tudtad is értelmezni? Milyen anyuka az aki megrángatja a gyerekét, csak azért mert nem tud válaszolni a kérdésre mert nem jegyezte meg jól, és még azzal fenyegetőzik, hogy kilógatja az ablakon fejjel lefelé? Normális az ilyen?!

És még te őt véded, az anyját? Akkor te gondolom olyan vagy, aki szívesen lecsap egy jó nagyot a gyerekre minden ok nélkül. Mert az hogy véletlenül nem tudta a gyerek a leckét, az nem ok arra, hogy fenyegetőzzön vagy megverje a saját gyerekét. Ne ezért szülje meg! Hanem nevelje is, de ésszel! Ezt már írtam.

Másrészt pedig, az ilyen nagyon nem ért a gyerekneveléshez. Kezdjük ott, hogy minden gyerek más. Van akinél nem csapódnak le ennyire az ilyen dolgok, van akinél pedig nagyon mély nyomokat tud hagyni. És talán többségben a 2. az igaz. Tényleg nagyon mély nyomokat tud hagyni későbbre a felnőtt korára is kihathat. Még a fenyegetőzés is, nem csak a verés. VElem is csinált anya ilyet. Mikor nem tudtam a leckét, mert hirtelen nem jutott eszembe(ekkor lehetett olyan 3.-os 4.-es,alsós) vagy elkezdett velem ordítozni, vagy a fejemet tuszkolta az asztalra rá. Esetleg mindkettő. Vagy a ceruzát törte bele a lapra. És akkor még csodálkozott, hogy hogy megutáltam a tanulást meg hogy nem szerettem suliba járni meg utáltam már tanulni is. Na tudod, az ilyen szülő ne csodálkozzon! Hiába szeretem, de ha ezekre gondolok fel megy bennem a pumpa és legszívesebben odaállnék hozzá, és jól megmondanám neki a magamét. Nem testi fenyítés lenne belőle, hanem szellemi erőszak"! Egyszer úgy sem kerülhetem el, néha már tényleg ott tartok, hogy megmondom neki azt ami miatt még mindig ideges leszek, és ami miatt még most is eltudnám magam bőgni.

Ha nincs idegzete tanulni a gyerekkel, akkor inkább hagyja rá. Vagy ne csináljon semmit. Jobb megoldás, mint az, hogy most leütöm mert nem tudja az abc-t vagy a szorzótáblát-.-" Vannak akik nem értenek a neveléshez. Sajnos ilyenkor a gyerek szívja meg legfőképp. De aztán a szülő egye is meg amit kikavart magának..

2011. júl. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

"és a főnöködet is majd megütöd, ha kirúgással fenyeget, üvölt? "


Nem. Csak akkor, ha a főnököm is megüt engem. Akkor már jogos a visszaütés.


"vagy az agresszió ilyen embereknél a családot éri csak? nem a pofon a megoldás. "


Ezt magyarázd azoknak a kedves szülőknek, akik mindennap a testi fenyítést alkalmazzák, mint" nevelési célzat"...


"aki meg veri az anyját: remélem sose lesz bnőd, és anyád feljelent." "


Aki meg veri a gyerekét szinte mindig, vagy egy idegbeteg állat lesz mert a gyerek nem tudja a leckét: az vállalja is azt, hogy esetleg majd később a gyerek fog majd egyszer visszaadni egy jobb oldalast, VAGY vállalja azt, hogy el lesz cseszve a gyereke mentálisan. ;)

Mondom: akinek nincs meg hozzá elég esze, hogy normálisan tudjon nevelni , az ne vállaljon gyereket, csak azért, hogy verhesse. Az nem nevelés. Csak egy rosszabb fajta választási út, amit úgy gondol ha elkövet nem lesz belőle semmi hiszen ő szülő ő megteheti mert ő anya , mert ő apa neki joga van hozzá, ahhoz, hogy a gyerekét teljesen elcsessze. . . Egy rövidebb út ahhoz, amit ésszel is meg lehetne oldalni, de mivel a fizikai erőszakot könnyebb megoldásként kezelni és általában nem olyan megerőltető, (mert ugye egy felnőtt egy gyerekkel szemben...) mint az ésszel való nevelés, ezért inkább a rosszabb, és rövidebb utat válasszák, mert az Állítólag jó(nekik. mert nem a gyereknek(lesz) jó később, sem hosszútávon).

Az még talán okés, ha egy ilyen kis enyhe pofont ad. De tudod mit? maximum a kezére csapnék rá egy kicsit egy nagyon kicsit. Még azt sem durván, ha tényleg valami nagyon hülyeséget csinált. Még mindig jobb megoldás, mint a POFÁNVÁGÁS.

2011. júl. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Igazad is van, meg nem is. Igazad van, hogy egy anya (és apa sem!) bánhat így egy gyerekkel. De ha így bántak, a gyereket ez akkor sem jogosítja fel! El lehet menni, segítséget lehet kérni, később el lehet mondani, hogy ez milyen megnyomorító volt, és lehet később a saját gyerekeddel máshogyan bánni. De nem megütni! Azzal pont ugyanolyan sz.aralak leszel, mint ők! Én is kaptam pár sallert gyerekként. De mégis csak a szüleim tartottak el, ők adták a fedelet a fejem fölé, ők vették a ruháimat, ők állták a tanításom költségeit, ők viselték a szórakozásom költségeit. Ők vigyáztak rám és magyarázták meg a világot, figyelmeztettek a veszélyre. Direkt nem említettem a szeretet kérdését, mert sokan azzal jöttök, hoy abból nem sok jutott. Ha egy idegen emberről lenne szó, a fent leírtak hálát váltanának ki. De azzal, hogy "csak" egy szülő tette, rögtön természetesnek veszitek és azt mondjátok, hogy "azé' szült meg,nem?". Remélhetőleg felelősen vállaltak gyereket. De a szülők is emberek. És ha te azt mondod, hogy "megérdemli, az ő hibája, hogy eljárt a kezem", akkor ő miért ne mondhatná egy általa ugyanolyannak ítélt helyzetben terád ugyanezt?

Tanulj az ő hibájukból, és ne kövesd el azokat se velük szemben, se mással szemben!

2011. júl. 9. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

A 21 éves srác vagyok

Tizenéves koromban még érződött a hierarchia, utána kibújtam ezalól olyan 17 évesen és rájöttek hogy szigor ide vagy oda, nem ér semmit.

2011. júl. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!