Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kényeztetik ennyire el?...

Miért kényeztetik ennyire el? Hogy lehet ennyire elviselhetetlen?

Figyelt kérdés

A 13 éves unokatesómról van szó...

Bármit kér,azt megkapja.

Karácsonyra kapott egy iPhone-t,de a jó bizonyítványért kapott egy Galaxy S2-őt,de azt is le akarja cserélni iPhone 5-re majd...Én kitűnő lettem,mégsem kaptam semmit,pedig már a telefonom is tönkre van menve,csak hívni lehet vele és sms-t írni.

Idén nyáron "csak" 4-szer mennek el nyaralni,de Ő ki van akadva,hogy Párizsba októberbe mennek,nem most.Nem értem,én annak örülök,ha horvátországba elmegyünk kocsival és ott se 5 *-os szállodákban vagyunk,hanem egy kis nyaralóba,ahol az öcsémmel kell együtt aludnom.

Ha találkozunk,folyton azt hallgatom,hogy Ő milyen kövér(kb. 50 kg) meg hogy a haja milyen szörnyű(2 hetente megy fodrászhoz)és hogy mennyire gyűlöli a takarítónőjüket,mert mindent elpakol a szobájába úgy,hogy semmit nem talál meg.

A netbookját azért cseréltette le,mert nem tetszett neki a színe és az apja rögtön újat vett neki.

Hetente jár el vásárolni a barátnőivel és egy vagyont hagy ott egy üzletben.2 hete voltunk náluk és akkor gardróbja van,mint egy kisebb lakás.Van olyan pólója,amin még ott az árcédula.Ha beszélgetünk,annyira nyávog,hogy az szörnyű.Egy értelmes gondolata sincs.


2011. júl. 8. 14:46
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
70%
Tipikus újgazdagok. Az én környezetemben is van ilyen, bár már felnőttek, de imádják a fényűzést, mégis állandóan sír a szájuk. Mást nem tehet az ember, mint elnézi neki ezt a viselkedést, megváltoztatni úgysem lehet. A húgom is ment Párizsba meg Londonba a sulival pár hónapja, anyámék fizették be, mégis úgy beszél velük, mint a kutyával. Én meg még a Balatonra se jutok le már évek óta. A tengerről nem is beszélve, kb 10 éve nem láttam. :( Talán néha elmesélhetnéd az unokatesódnak, hogy az átlag magyar ember hogy is él, esetleg kivihetnéd az utcára, ilyen emberek közé. Csak hogy lássa, mégis ő micsoda luxusban él...
2011. júl. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
62%
13 körül valahogy még normálisnak mondható a nyafkázás. Ha az én gyerekem is jól tanulna, tutira megkapná, amit szeretne, és persze amit megengedhetünk magunknak. vásárolni meg én is szeretek, pedig 27 vagyok, és van árcédulás ruhám, bár nem vagyok rá büszke.
2011. júl. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
41%

Ne haragudj, de te nagyon buta vagy.

Sokan örülnének, ha a Velencei-tóra eljutnának, te meg azon keseregsz, hogy "csak Horvátországba" mentek, ahol az öcséddel kell együtt aludnod??? Képzeld, én ennyi idősen itthon is egy szobában laktam az öcsémmel, és túléltem. Hogy a telefonoddal csak írni lehet meg sms-ezni? Atyaég...

Nem hiszem, hogy bármilyen statisztikai adat alátámasztaná, hogy akik iPhone-t meg ilyesmit kapnak, azok nem viszik semmire az életben, az azonban tapasztalat, hogy az irigykedők nem sok jóra számíthatnak. Javaslom, hogy ha nem szimpi, ne tölts vele időt, a természeteden meg próbálj meg javítani.

2011. júl. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
90%

Mi már 4 éve nem voltunk nyaralni, nekem is oylan telefonom van, hogy ha megnyomok egy gombot, akkor kikapcsol. Kb. 1 éve gyűjtök egy harmincezres telefonra, kb. a fele van meg. Nekem az egyik barátnőm ilyen, mint a te unokatesód. Én nem irigykedem, de azért irritál, hogy az orrom alá dörgöli a több százezres telefonját, miközben tudja, hogy nekem soha nem lehet olyanom. A jó bizonyítványomért azt kaptam, hogy anya sütött itthon pizzát... De ahogy elnézem neked sem kell nélkülöznöd. Örülj, hogy mehetsz évente nyaralni, más még külföldön sem járt soha.

14/L

2011. júl. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
76%
Azért valljuk be, hogy HORVÁTORSZÁG sem adatik meg mindenkinek... Szóval úgy rinyálj!
2011. júl. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Nem rinyálok,csak nem értem,hogy ha ilyen jó neki,akkor miért mondja folyton,hogy mennyire rossz az élete.Aki pedig nem tud normális választ adni,az ne írjon!
2011. júl. 8. 15:16
 17/19 anonim ***** válasza:
74%

Hát figyelj, kérdező.


Én 20 éves elmúltam, de soha nem voltam még belföldön SE nyaralni a családommal, az országhatárt még nem léptem át, a Balatont SEM láttam még, nemhogy a tengert...


Szóval ha most te elmesélnéd nekem, hogy milyen szar már, hogy te csak Horvátországba jutsz el, stb. stb., akkor biztos, hogy ugyanazt gondolnám, amit te leírtál (és most téged idézlek!): "nem értem,hogy ha ilyen jó neki,akkor miért mondja folyton,hogy mennyire rossz az élete."


Jegyezd meg jól: mindig van lejjebb, feljebb is. Mindenkinek megvan a maga problémája, és attól, hogy személyszerint TE elégedett lennél az unokatesód életével, ő még lehet elégedetlen.


Ne arra pazarold az energiádat, hogy panaszkodsz, hanem legyél azon, hogy a helyzetedből kitörj. Ne a máséra irigykedj, dolgozz meg a sajátodért.

2011. júl. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
88%

Sztem gondolj bele,h amíg ő az 5 csillagos hotelben este az iPhone-ját nyomkodja egyedül,addig te az öccséddel alhatsz együtt. Mi csak vhol belföldön szoktunk a családommal eltölteni 3-4 napot nyaralásként,és mikor a Balatonhoz mentünk tudod hol aludtunk? egy átalakított garázsban. Mondta a tulaj,h régen garáz volt, de megcsinálták "házikónak". egy szobában aludt ez egész család,én összebújva a kishugommal...és életem legjobb nyaralása volt,mert évközben keveset vagyunk együtt és olyan jó volt végre szó szerint együtt lenni velük.

én biztos vagyok benne,h VALÓBAN nem boldog az unokatesód,nem tudom láttad-e a Charlie és a csokigyár c. filmet,abban van egy hasonlóan elkényeztetett kislány.

Mivel semmmire sem kell várnia, pénzt gyűjtögetnie, spórolnia, így nem is tanulja meg a dolgok igazi értékét.

Én biztos nem fogok a jó bizonyítványért drága ajándékokat venni a gyerekemnek, akármennyi pénzem is lesz. Ne azért tanuljon,mert kap érte vmit. Sok szülő nehezen találja meg az arany középutat,és sajnos sokszor erőn felül elhalmozzák a drága csemetét mindennel. Aztán mikor tizenévesen már bulizni jár, akkor is kap egy rakás pénzt, csak hagy szórakozzon...aztán csodálkoznak ha azt már nem iPhonra költi...

22/L

2011. júl. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
87%

Hát ez most két elkényeztetett liba nyávogása, már bocs. Te se vagy jobb, és még itt ki is teregeted a dolgot ország-világnak.

Ha annyira zavar, ne smúzolj vele. Nekem is van olyan unokatesóm, akivel csak szia-szia. Zavar, hogy le tudja csapni a kezedről (vagyis csak a képzeletedben a tiéd ugye) a pasit? Talán ne mondd el neki, meg keress értelmes embert, aki nem a csillogást keresi. Bár lehet, hogy csak szimplán jobb csaj és népszerűbb nálad. Ha rinyál, hogy milyen rossz neki, kimész a szobából. ( bár te is ezt teszed itt, jaj szegény, a telefonod telefonálásra alkalmas csak, és csak horvátba mentek, jaj, jaj, biztos mindenki meg fog sajnálni, mikor az emberek zömének nem jut negyed ennyi se.)

Szállj magadba előbb egy kicsit, tudom, 13 évesen mindenki veled szar, szemét, mindenki csakis azért van, hogy neked rossz legyen, és az élet igazságtalan. Hidd el, csak rosszabb lesz ennél, jó esetben te viszont túljutsz a butaságon.

2011. júl. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!