Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Melyik nyugat-európai országba...

Melyik nyugat-európai országban van a legjobb dolguk a nőknek a házasságban? Hol tudnak a munkában a legjobban érvényesülni?

Figyelt kérdés

A legtöbb házasságban Magyarországona nőnek csupár a háziasszonyszerep jut, akinek a kemény sorsa a takarítás, mosás, főzés és a gyereknevelés, ez a konzervatív "hagyomány" még él ebben a népben. De mivel a nőknek az utóbbi évtezedekben megadatott a lehetőség a rendes munkára is (akárhogy a férfiaknak), az volna logikus, hogy a házi teendőkben kölcsönösen osztozna a férfi és a nő is. Az a kérdésem, fogy melyik nálunk fejletteb országban jellemző főleg ez a gondolkodásmód (tehát h a házastársak megosztoznak a teendőkön)?


Másik dolog, hogy a munkában lenézik a nőket, vagy ha nem is lenézés ez, de úgyis megkapja a kritikát: "ez csak egy nő". Melyik nálunk fejletteb országban nincs már ez az elavult és egy kicsit komikus látásmód? Minden nyugati országból eltűnt-e már ez a felfogás?


Tegyük hozzá, hogy Nyugat-Európában szeretném leélni az életemet (és nem kell engem ócsárolni, hogy miért megyek ki, jó?) Csak kíváncsi vagyok, hogy ott amellett, hogy az infrastruktúra fejlettebb, okosabban is gondolkodnak-e?


2011. júl. 12. 15:42
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:
Szerintem meg tök jó, hogy hamar vissza kell menni dolgozni. Annyira nem vagyok gyerekcentrikus, igaz, a saját gyermekem nagyon szeretném, de nem vagyok az a tipikus "jaj, de cuki, hadd fogjam meg, hadd gyomrozgassan" típusú nő, aki egész nap ugrál a gyerek körül. Nem bírnék otthon maradni 2-3 évig GYES-en, az biztos, ÁÁ. Én szeretném a munkám, mert érdekel a téma, és szívesen csinálnám, majd ha hazemegyek, lehet babázni. nekem nem gond :)
2011. júl. 12. 16:27
 22/31 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem sem országfüggő, hanem emberfüggő ez az egész. Az állatvilágban tényleg úgy van, hogy a domináns egyed uralkodik, és utasítgatja a többit. Ezzel az a gond, hogy az emberek nem állatok. Tehát ha van egy párom, akit szeretek, tisztelek, és becsülök, akkor kötelességem neki segíteni a munkája elvégzésében akkor is, ha a sztereotip szerepek szerint kizárólag neki kellene az adott munkát elvégeznie. Na az ilyen sztereotípiák szerint élőket én mélységesen lenézem, mert nem tisztelik igazán a társukat, azt hiszik, hogy egy előre megírt szerepbe lehet kényszeríteni őket.

Mindenki olyan családot és életet alakít ki magának, amilyet akar, de nem hinném, hogy akkor boldog egy nő, ha ráosztják a házimunkát anélkül, hogy abba beleszólása lenne. Annak sem örülne a legtöbb férfi, ha a párjuk eldöntené, hogy mivel őrá a háziasszony szerepét osztották, onnantól fogva otthon marad, egy percet sem dolgozik többet, és mindent, ami nem főzés vagy házimunka, ráhagy a férfira. Ez lenne a boldog élet? Ugyan már, talán a primitív felfogású emberek körében.

Abban a korban, amikor takarítógépek, mosogatógépek, mosógépek vannak, és a házimunka letudható fél-1 óra alatt, már nem lehet kifogás a férfiak részéről sem.

Ha pedig egy nő hagyja magát, akkor megérdemli, hogy főállású háziasszonnyá váljon. Normális kapcsolatban az ilyesmit megosztják.

2011. júl. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:
Az én apám sosem segített a házimunkában, mi voltunk a cselédek a háznál. Szörnyű!
2011. júl. 12. 16:28
 24/31 A kérdező kommentje:

És nem érdekel, hogy nincs ott Túró Rudi :D

Hallottam a francia konyháról és úgy általában a nyugatiakról: sok zöldséget esznek, sok halat, gyümölcsöt, ami sokkal egészségesebb, mint a hazai erősen hízlaló és túl sós töltött káposzta és hasonlók. Tisztelem a magyar hagyományt, de én ezeket a kajákat nem szeretem, meg kell érteni. És otthon ha párolt brokkolit eszem roston sült hallal (most mondtam egy példát), vagy teljes kiőrlésű kenyeret, akkor én vagyok a nyúl. Ott lehet, hogy nem néznék ki azt, aki odafigyel egy kicsit magára.

2011. júl. 12. 16:32
 25/31 anonim ***** válasza:
100%
Papucs kell vagy macsó? Társ kell szivem.. társ. Társ a gondokban, társ az örömben és ha itt tartunk társ az otthoni életben is. Én otthon is mindig azt láttam,hogy apa segít anyának, ha anya nem volt otthon vagy nem ért rá főzött is, vagy megcsinált minden házimunkát. Amíg a nő nem dolgozott rendben is volt,hogy ő rendezte otthon a házat, de mióta a nő is dolgozik miért kéne neki egyedül vezetnie a háztartást? Nem rabszolgák vagyunk vagy mi a szösz.. de ez az én véleményem, sajnos még a nők is hím soviniszták. Szép napot!
2011. júl. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:

ma 16:33


Így gondolom én is :)

2011. júl. 12. 16:35
 27/31 anonim ***** válasza:
19%
A házimunkát az csinálja aki tuja és szereti! Ha egyikük sem szereti, akkor nem illenek össze ennyi.
2011. júl. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
0%

tuja*


tudja

2011. júl. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
64%

"Nem bírnék otthon maradni 2-3 évig GYES-en, az biztos, ÁÁ. Én szeretném a munkám, mert érdekel a téma, és szívesen csinálnám, majd ha hazemegyek, lehet babázni. nekem nem gond :)"


Dolgozni meg lehet 40 evig, de ez a par ev a kisgyereked eleteben nem jon soha vissza. En sem vagyok az a babazos tipus, de mar majdnem 3 eve itthon vagyok a gyerekemmel. Igaz, nem terveztuk ilyen hosszura, de igy alakult kulso okokbol es szerintem ez nagyon jo. Milyen rossz lehet annak, aki csak par hetig lehet a gyerekevel otthon (meg szoptatni sem tudja, pedig mennyien szeretnenek). Itt a nok vagy otthon maradnak sok evig, de semmi penzt nem kapnak vagy egybol vissza mennek dolgozni...egyik sem a legidealisabb, a ketto kozott lenne az igazi.

2011. júl. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem még nagyon fiatal vagy, és annyit tudsz, hogynem tetszik a szüleid mintája. Ez jó. De lehet ám, hogy ha gyerekeid lesznek, akkor meg ki sem akarsz majd lépni mellőlük..ki tudja...

Arra vigyázz, ne olyan férfit válassz, mint apukád!

2011. júl. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!