Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Melyik nyugat-európai országba...

Melyik nyugat-európai országban van a legjobb dolguk a nőknek a házasságban? Hol tudnak a munkában a legjobban érvényesülni?

Figyelt kérdés

A legtöbb házasságban Magyarországona nőnek csupár a háziasszonyszerep jut, akinek a kemény sorsa a takarítás, mosás, főzés és a gyereknevelés, ez a konzervatív "hagyomány" még él ebben a népben. De mivel a nőknek az utóbbi évtezedekben megadatott a lehetőség a rendes munkára is (akárhogy a férfiaknak), az volna logikus, hogy a házi teendőkben kölcsönösen osztozna a férfi és a nő is. Az a kérdésem, fogy melyik nálunk fejletteb országban jellemző főleg ez a gondolkodásmód (tehát h a házastársak megosztoznak a teendőkön)?


Másik dolog, hogy a munkában lenézik a nőket, vagy ha nem is lenézés ez, de úgyis megkapja a kritikát: "ez csak egy nő". Melyik nálunk fejletteb országban nincs már ez az elavult és egy kicsit komikus látásmód? Minden nyugati országból eltűnt-e már ez a felfogás?


Tegyük hozzá, hogy Nyugat-Európában szeretném leélni az életemet (és nem kell engem ócsárolni, hogy miért megyek ki, jó?) Csak kíváncsi vagyok, hogy ott amellett, hogy az infrastruktúra fejlettebb, okosabban is gondolkodnak-e?


2011. júl. 12. 15:42
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
15%

15:58-as

37 éves férfinél a pont!!!


Macsó kell vagy papucs?! Ebben lehet választani, saját hazádban, vagy bevándorlóként.

2011. júl. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
100%
én 8- fél 5-ig dolgozom, hétvégén otthon vagyok. a párom végre reggel 7-től 4-5-ig általában, 6- fél 7-re otthon szokott lenni. jó, nem mindig segít be, de ha megkérem, szó nélkül bármit megcsinál, mosogatni nem szeret. a gyereket alig várjuk, még nincs sajnos, előbb meg kell teremteni a feltételeket. én úgy gondolom, hogy ebből nem lenne probléma:)
2011. júl. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
23%

Szerinted ez a válasz hasznos.


A válasz írója 79%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 15:52


Amúgy amit te keresel az nem fejlettség. A Skandináv országokban nagy házas múlt maradványa, hogy a pasi lehet nyüstölni meg nevelni otthon. Ez egy szép középkori maradvány.

2011. júl. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
25%

Én is szeretnék elmenni, de nem rendes férfiak miatt, mert az mindenhol van (kérdés, hogy hol mennyi). Inkább a környezet, az emberek miatt.


Még nem voltam külföldön, de barátaim is mondják, és sok helyen olvastam, hogy máshol nincs ez a tipikus magyar mentalitás. Szeretném ezt megtapasztalni.

2011. júl. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
23%

Szerintem Magyarorszagon ilyen tekintetben semmivel sem rosszabb a helyzet, mint mashol foleg, hogy Magyarorszag egy meglehetosen liberalis orszag. Eltem Ny-Europaban, most az USA-ban. A ferjem amerikai. Semmivel sem segit tobbet be, mint egy magyar ferfi, DE teljesen mas a tisztelet teren. Jobban megbecsulik az embert, megdicserik. Ez a kulonbseg. Mindenhol kell mosni, fozni, takaritani, gyereket nevelni es itt sokkal rutinosabban csinaljak a gyereknevelest az emberek. Nincs GYES, GYED, kotelezo 6 het utan visszamenni dolgozni. Megsem hallottam meg senkit panaszkodni, pedig Magyarorszagon a nok 2-3 evig otthon lehetnek a gyerekkel. Nem azert van az, hogy Ny-on sokan au-pairt, babysittert fogadnak, mert lustak, hanem mert nagyban dolgoznak, vissza kell menniuk, ha meg akarjak a munkajukat tartani. A noknek pedig minden orszagban kimutathatoan kevesebb a fizetesuk.


Nem komikus es elavult gondolkodas, ugyanis en nokent is ugy gondolom, hogyha munkaado lennek, akkor a cegem erdeket neznem elsosorban. Tehat olyan munkaerot vennek fel, ha csak ez lenne az egyetlen kulonbseg, aki biztos, hogy nem fog evekre kimaradni a munkabol, nem fog kibujni a munka alol a gyerekek miatt es igy nem fogja magara haragitani a munkatarsait, akiknek el kell helyette vegezni majd a munkat. A training draga dolog. Ha van ferfi, nyilvan megbizhatobb, mint egy tobbgyerekes anyuka. Ez az elettel jar, a noi lettel es a no semmivel sem kevesebb egy ferfinel, csak mas, mert biologiailag mas funkciokat is ellat. Ettol fogva nem a fizetesben kell osszehasonlitani oket, mert az anyak penzben nem merheto dolgokat is tesznek. Nem lenezes ez, amirol irsz. Egyszeruen masra lettunk teremtve, mint a ferfiak es mas feladatokat is el kell latni, amiert ugyan penzt nem kapunk, de nagy munka. A no nem ferfi es nem is kell ferfive valnia.

2011. júl. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
55%
Ja, es nem kell csodalkozni, hogy egy ferfi tobbet keres, mert eleve egy ferfinek nem marad ki semmi ideje a munkabol, mig egy nonek kevesebb lesz a munkatapasztalata azonos koru ferfi tarsahoz kepest, ha gyerekei vannak.
2011. júl. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 ava87 ***** válasza:
88%

"A legtöbb házasságban Magyarországona nőnek csupár a háziasszonyszerep jut, akinek a kemény sorsa a takarítás, mosás, főzés és a gyereknevelés"

Ez így szerintem nem igaz, de a KSH oldalán biztos van is róla statisztika. Szerintem ma már egyáltalán nincsenek többségben a háztartásbeli nők. Más kérdés, hogy sokan ÉPPEN otthon vannak gyes-en/gyed-en, vagy munkanélküliek, de nem azért vannak otthon, mert nem akarnak, vagy nem lehet nekik dolgozni.

Az megint más kérdés, hogy - statisztika erről is van, láttam is - Magyarországon a dolgozó nők 200%-kal több házimunkát végeznek, mint a férfiak, míg átlagosan csak 2 órával kevesebbet töltenek munkahelyen. Ez persze egy átlag, nem az egyes háztartásokra vonatkozik.

2011. júl. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
87%

Nyugati országban élek, a párom ide való, de az életünk cseppet sem különbözik attól, amit otthon a szüleimtől láttam. Apukám mindig segített anyukámnak. Sztem egyáltalán nincs különbség. Nem kímélik meg itt sem jobban a nőket a munkahelyen sem. Itt lehet, h van esély csak 6 órában dolgozni, viszont a gyes az 26 hét és szülés előtt csak a 30. héten írnak ki. Ha baj van előbb, akkor kapsz táppénzt, de amint azt mondják, h már nincs baj, akkor visszamész dolgozni.

És sajnos itt sincs Túró Rudi :(

2011. júl. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
85%

Nekem angol férjem van.Kint is élünk.Az én férjem otthon egy tűt sem tesz keresztbe..Nem így lett nevelve ahogy mondja..Nem is tud mosogatni.Az anyósom amióta férjhez ment szült 4 gyereket és végig otthon volt.Az élete abból állt,hogy sütött,főzött,takarított,és nevelte a gyerekeket.

A legtöbb angol házaspár barátunknál mind a feleség mind a férj is dolgozik.A nők ott sem sikeresebbek mint a férfiak,és bizony otthon is takarítanak,főznek ha kell..

Szóval teljesen mindegy hogy hol élsz..Ha te egy olyan férfihez mész feleségül aki nem akar a házimunkában részt venni akkor magadat okold ezért és ne a rendszert..

2011. júl. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
78%

ma 16:23 vagyok

JA! és sajnos itt sincs túró rudi :)

2011. júl. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!