Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Amikor a gyerek szorgalmas,...

Amikor a gyerek szorgalmas, segít a szüleinek a házimunkában, a szülő mégis csak ócsárolja a gyereket, hogy "te egész nap nem csinálsz semmit! ", olyankor mi a helyes?

Figyelt kérdés
A szülő értetlen, hiába minden, nem lehet vele értelmesen megbeszélni. A gyerek felsorolja, mit tett aznap, erre csak lehurrogás jár, hogy az semmi, holott valójában több idő és energia, mint amit a szülő csinál úgyszintén a háztartásban. Tegyük fel, hogy mondjuk az anya nem is dolgozik vagy csak részidőben. Sok helyen látom ezt. Pl nálunk is így van, ez a helyzet, amit leírtam. Fél nap itthon robotolok, igazából a főzésen kívül szinte mindent megcsinálok, holott anyám egész nap itthonvan. Mégis állandóan azt kapom a fejemhez vágva, hogy egy lusta dög vagyok és egész nap nem csinálok semmit. Mi ilyenkor a teendő, mit lehet tenni? Folytassam a folyamatos segítést és munkát, holott semmi hála és értékelés nem jár érte, vagy ha annyira tud dumálni, hogy dög vagyok és üvöltözik velem, hogy semmit nem csinálok, miközben pont ő az, aki nem sokmindent csinál, akkor az a helyes, ha hagyom a francba, maradjon koszban és csináljon mindent ő maga, mondván akkor megtudja, mennyi mindent csináltam? Hozzátenném még, hogy a majdnem felnőtt húgom egy kézmozdítást sem tesz egész nap, én ennek ellenére is ő anyuci szeme fénye. Hogy reagálnátok erre?
2011. júl. 19. 21:59
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Most még én sem tudok semmit sem tenni, sajnos túl közeli egyetemet választottam. De nem sokáig fogom ezt tűrni, ha ilyen formában nem megy a saját lábra állás, akkor elmegyek messzebbi iskolába.
2011. júl. 19. 22:25
 12/13 anonim ***** válasza:
82%

Azért, mert "elkényeztetted" a szülődet, megszokta, hogy te egy lábtörlő vagy, nem szólsz vissza, akármit megtehet veled. Igaza van annak, aki azt írta, hogy a húgodat azért kényezteti, mert őt nem tudja megtörni, mint téged. KÖnnyebb rajtad levezetnie a feszültséget, a húgodat nem tudja kezelni, így rajtad tölti ki a frusztrációját. Állj a sarkadra.

(Figyelem! Az egyetemista Kérdezőnek írom ezt, 13 évesek ne értsék félre!!!!)

2011. júl. 19. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez totál mintha én írtam volna :O azzal a különbséggel,hogy nekem anyukám dolgozik főállásban,de a héten nem kell főznie,mert általában vaásrnap megfőz egy hétre való kaját,szval maximum,ha nem vagyok itthon,elmosogat,kimos,de legtöbbször ezeket én csinálom és minden héten fürdőszobát,wc-t,konyhát takarítok... de szerinte nem csinálok semmit.. ráadásul nyár van,mindenki délig alszik,én meg már reggel felkelek,de lusta dög vagyok (szó szerint nekem is ilyeneket mond..) ráadásul nekem is van egy tesóm,bár ő fiú,de SEMMIT az égvilágon nem csinál itthon,és őt nem csesztetik. Én már azt várom esküszöm,h el tudjak költözni,sajnálom azért anyukámat,mert sztem észre sem veszi,h milyen...de nem tud ezen változtatni,és sztem csak akkor lesz jobb a kapcsolatunk ha elköltözök. Sztem nálad is ez lenne a megoldás.
2011. júl. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!