Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A három fiatal közül melyik...

A három fiatal közül melyik viszi majd többre?

Figyelt kérdés

Adott egy család, 3 felnőtt gyerekük van. Szerintetek a három közül melyik lesz a legsikeresebb ember?


A legidősebb következő félévben fog lediplomázni, konkrét elképzelései vannak, mivel szeretne foglalkozni. Udvarias, intelligens ember, de nagyon befolyásolható és soha nem dolgozott még, nincs semmi munkatapasztalata.


A középső nem tudja, mi akar lenni, két egyetemet elkezdett, de mindkettőt otthagyta, mert nem tetszett neki, azután külföldre ment dolgozni, gyűjtött egy kis pénzt, majd hazajött és itthon újra iskolát keres.


A legfiatalabb érettségi után szintén külföldre ment, de szakképzettség nélkül csak takarítónak vették fel. Azt mondja, később majd hazajön végzettséget szerezni (nem tudja még, milyet), de előtte szeretne tapasztalatot és pénzt szerezni.


2011. júl. 21. 13:10
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:

Tényleg nem lehet ez alapján látni.


Bátyám járt külföldön, ambiciózus, tökéletesen beszél angolul, ritka szakmája van, egyetem után rögtön talált munkát, jól ért ahhoz amit csinál a munkahelyén megbecsülik.


Csakhogy a melóhelyén hiába becsülik, ha a cégnek nincs elég pénze, a fizetése kevés; és más ilyennel foglalkozó cég nincs is Magyarországon. Felesége tanárnő, így kb semmit nem keres, külföldre menni nem tudnak/szeretnének a család miatt... boldog, családos ember, de sikeresnek sokkal sikeresebb lehetne, mégsem az.



Ezzel szemben én sajna közel sem vagyok ennyire ambiciózus, szépen, jó eredménnyel elvégeztem egy szakot, szerencsés helyen írtam a szakdogámat, rögtön kaptam állást, párom szintén ugyanígy, tehát ketten jóval többet keresünk és jobb kilátásaink vannak, holott (önkritika jön) se tapasztalatunk, se ambíciónk, se életrevalóságunk nincs szerintem annyi, mint bátyusomnak. (Persze fiatalabbak is vagyunk)

2011. júl. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
74%
Aki külföldön marad. Vicc volt. Nem lehet tudni, akármelyik kaphat olyan lehetőséget, amivel ha él sikeres lesz. Az élet kiszámíthatatlan.
2011. júl. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
52%

Az első. Majd megedződik munkatapasztalat terén. Intelligens, okos, és senki nem úgy születik,hogy évekre visszanyúló munkaviszonya van, az egyetem ezzel jár.

Belőle lesz a legsikeresebb, le merem fogadni. Még ő is kimehet külföldre, ráadásul neki lesz végzettsége, és a személyisége is formálódni fog.

2011. júl. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
48%

A harmadik lesz a legsikeresebb mert akár takarítástól kezdve bármit megcsinál! Nem büdös neki a munka ezek szerint és oda áll a munkához csak pénzt lásson belőle! (Ha igazam van olyan, mint a párom Ő egy határozott férfi! Folyamatosan lehet vele haladni! Több lábon állunk és haladunk is szerencsére! Én az ilyen típusú embereket szeretem mert nem tesze-tosza!)


A középső nem tud magával mit kezdeni, Ő még gyerek! Ha nem változik Ő olyan marad aki mindenbe csak belekezd és semmit nem csinál végig! Ő az a típus ha nem változik akit én kerülni szoktam!


Az elsőnél, sajnos tudjuk hogy a diploma nem mindig előny :S Sokszor le is kell tagadni! Csak ne olyan végzettséget szerezzen amiből agyonképzés van már és a fiatalok 30-40% a azt tanulja (pl.: programozás!)

De ha minden jól alakul legyünk pozitívak és egy rakás pénzt is kereshet, de ha nem akkor hiába van a nyakán esetleg élete végéig a diákhitel (ha van!) nem kamatoztatja a diplomáját és felesleges pénz kidobás! (bár mondjuk tanulni sosem felesleges!)


Nem tudom melyik vagy Te de bocs ha megbántottalak!

2011. júl. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:

A válaszokat látva nem árt tisztázni, ki mit tart "sikernek"? Mert a kérdés nem az volt, ki keres majd a legtöbbet, persze tudom, a legtöbben a sikerről rögtön a pénzre asszociálnak.


Pl. a legkisebb gyerek a fenti példában lehet, hogy vígan elél takarításból, és az is lehet, hogy ezzel valamennyivel többet keres majd a legidősebb testvérnél, aki viszont megvalósította az elképzeléseit, tanult, küzdött a céljáért és csak rajta áll, hogy meddig küzdi fel magát a ranglétrán. Számomra ez utóbbi sikeresebb, még ha nem is keres annyit, mint a másik, aki külföldön kényszerül takarításból megélni.

2011. júl. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
középső
2011. júl. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:

A legfiatalabb.

A legidősebb attól függetlenül hogy lassan diplomázik, még lehet hogy egy szokásos "seggkitörlős" diplomát csinált, és nem biztos hogy ha egyáltalán talál magának melót akkor ott megfizetik

A középső abszolút csapongó mindenféle ambíció nélkül belőle nem lesz semmi.

A legfiatalabb viszont fiatal kora ellenére mer belevágni dolgokba. Ott a pont nála.

2011. júl. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
55%

2, 3, 1 vagy 2, 1, 3


A kulcszavak a talpraesettség és az ismeretség.

2011. júl. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
55%
Jah: meg a munkabírás.
2011. júl. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
A siker annyit jelent ha olyan család áll mögötted ami támogat, boldog és kiegyensúlyozott életet élsz és olyan a HIVATÁSOD (nem munka) amire büszke vagy és szereted csinálni!!!
2011. júl. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!