Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az ember arra dolgozik, hogy...

Az ember arra dolgozik, hogy ki tudja fizetni az albérletet/számlákat/hitelt stb. Ez szörnyű, nem?

Figyelt kérdés
2011. júl. 31. 15:26
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem is gáz, hogy ez van, és a sokan meg nem is látnak tovább az orruknál, azt hiszik ez a természetes pedig nem. Elég, ha ránézel Ausztriára. Nekünk sajnos, nem a jóléti társadalom jutott, hiába is mondják, hogy ez az...

Szerinted miért lépnek le annyian az országból? Főleg a fiatalok?

Én sem szándékozom sokáig maradni, csak ameddig muszáj.

2011. júl. 31. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
77%
én mezőgazdasággal foglalkozom és nekem hála a jó istennek nincsenek gondjaim ilyen téren. Nagy családi házam van 2-is. Több autóm és traktorom van munkagépekkel , Kombájn-al, rengeteg állattal. Tudtam fedett épületeket építeni neki. Én csak a jó egészségre szavazok aztán ha az megvan akkor eldolgozgatunk a családdal. Szívesen csináljuk. Ez az életünk
2011. júl. 31. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
53%

Sajnos ez így van. Bár.. munkát találni sem könnyebb pályakezdőként. Mindenesetre azon sem fogok meglepődni, hogyha sokan inkább kiköltöznek külföldre. Több a fizetés, elismerés, megélhetés, jobb a munkalehetőség.

15:33-asnak: a fizetést sajnos nem az emberek szabják meg!

2011. júl. 31. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
86%
Üdv a való világban, Neo...
2011. júl. 31. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
100%
És mi sem vagyunk gazdagok de az évek folyamán megtanultunk úgy élni h ne legyen adósság,nem költekezünk feleslegesen és nincs kriminálisan magas számla.Tudom hogy hihetetlen de megvalósítható csak nem túl kényelmes mindig mindenre figyelni meg megtalálni a módját annak h mivel lehet spórolni.
2011. júl. 31. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
67%
Második 15:41-es válaszoló vagyok: Annyit még hozzátennék, hogy amint lehet, én is ki fogok költözni külföldre, mert itt nem éri meg miért maradni. Pluszban..csak annyit, hogy édesapám itthon gürizett havi 80.000 ft-ért (szakmunkás), most kiment Ausztriába 1800 eurót(477.000 ft-ot) keres havonta.
2011. júl. 31. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
80%
Ezek az "üdv a való világban", illetve "ilyen az élet" vélemények akkor lennének jogosak, ha a kérdező arra panaszkodna, hogy esik az eső, vagy túl meleg van. Ugyanis ezek tőlünk függetlenek, a természet részei. A gazdasági helyzet viszont már nem a "való világ" részei, mert azt az emberek alakítják. Ez olyan, mintha elkezdeném itthon a falhoz vagdosni a pohárkészletet, aztán panaszkodnék, hogy rossz a világ, mert törnek a poharak.
2011. júl. 31. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
69%

Én ebbe nem törődök bele, egy életem van, azt élvezni is akarom, nem pedig a megélhetésem miatt aggódni.

Ezért költözök 230 km-el arrébb a nyár végén.

Sajnálom, mert szeretem a hazámat, büszke vagyok rá, de nekem nem éri meg itt maradnom.

2011. júl. 31. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
69%

Amint már többen is írták, külföldön nem ez a helyzet. Szüleim, nagyszüleim jól élnek otthon, de sajnos már felnőttem és nem lóghatok a nyakukon. Az én korosztályomból még sokan otthon vannak, de nem sokáig már. A 25-től felé lévő korosztályról nem is beszélve. Én 2 éve nem lakok már Magyarországon és annyi a problémám, hogy milyen autóra cseréljem le a mostanit és milyen bútort csináltassak otthonra.

20L

2011. júl. 31. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
85%
15.33, 75%: én pontosan ebben a helyzetben vagyok. Valahol el van cseszve ez az ország, de nagyon.
2011. júl. 31. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!