Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az ember arra dolgozik, hogy...

Az ember arra dolgozik, hogy ki tudja fizetni az albérletet/számlákat/hitelt stb. Ez szörnyű, nem?

Figyelt kérdés
2011. júl. 31. 15:26
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki ezért dolgozik (a háromból legalább 1 van mindenkinek, és az a közüzemi számla), csak az a nem mindegy, hogy mennyi pénzből kell ezt fedezni, és mennyi marad egyéb dolgokra (most olyan emberre gondolok, aki nem dohányzik, nem iszik, de szeretne pl. utazni, meg ilyenek).
2011. dec. 28. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:
93%

Én nem olvastam el a hozzászólásokat, de van egy nagyon jó (sajnos 100%-ban valósághű) példám.


A minimálbért keresők (pontosan nem tudom, mennyit kapnak) 75000Ft-ból gazdálkodnak. Egy albérletet fizetnek,ami így, tél tájékán még magasabbra ugrik, és tegyük hozzá, egyedül laknak egy lyukban. Az kb. össz. 50000-60000Ft (vagy több).

Akkor tehát maradt olyan 15000-20000 Ft, amiből normális kajákat kellene venni, néha gyógyszereket, tisztálkodáshoz dolgokat, vagy a meghibásodott készülékeket megjavíttatni. Ezeket, amiket felsoroltam, ki a fene tudja megoldani??? Könyörgöm, már maga a gyógyszer több ezer forintba kerül...

És az illető egy petákot nem költött magára. Azt kihagytam, hogyha van kocsija, akkor tankolni, plusz az adókat meg mindent fizetni. Ha meg nincs, akkor a tömegközlekedésre kell vagyonokat költenie.


Ajánlom a drága Fityesznek meg a többinek, hogy cseréljenek egy ilyen emberrel fél évre.

2011. dec. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:
89%

Utolsó: nem fél évre,csak egy hétre. :) Azt se bírnák.

Igen,szörnyű ami itt megy. Számomra a legdühítőbb,hogy iskolák vannak fűtetlenül,nincs kaja a menzán,de a politikusok az Azori szigeteken süttetik a hasukat. A férjem és én is dolgozunk a nagy semmiért,fizetjük az adót,a gyerekünk meg megfagy a suliban.Én már régóta nem bosszankodok,hogy egyesek a nagy semmire mennyi pénzt vágnak zsebre,de ez már a pofátlanság teteje. Nekünk ez jutott,de már mi is gondolkozunk,hogy egyikünk vagy mindketten elmegyünk itthonról,mert a fiunk is nagy már,a nagyszülőknél ellehet addig. Nekünk szerencsénk volt,van saját házunk,de aki nem örököl vagy nincsenek gazdag szülei,azok nehezen tudnak boldogulni a mai világban.

2011. dec. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:
100%

Ezt hozta el nekünk a vadkapitalizmus. Az adósrabszolgaságot. Annyit keresel, hogy éhen ne dögölj, ötvenéves korodig termeld a GDP-t, adózz adózz adózz, aztán ha már csak élsz az adókból, akkor dögölj meg.

Gondolkozzon el rajta mindenki, megérte-e a gengszterváltás.


"akkor nagyon rosszul dolgoztok ha csak megélhetésre futja."


Ennyi az átlagkereset. Nem lehet mindenki programozó, bocs.


"Tipikus magyar mentalitás...

Sírjunk, ríjunk."


Ha te is a Viktátorra szavaztál a bégető birkacsordával együtt, akkor szerintem kussoljál, és birkulj tovább.

2018. aug. 22. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:

Ide vezetett a vadkapitalizmus. Modernkori rabszolgaság. Azért eszel, hogy dolgozni tudj. Azért dolgozol, hogy enni tudj. Fantasztikus, de komolyan. És emberek millióinak így telik el 40-50 éve. Ennél még a pinceászkák élete is korrektebb.

Hogy miért van mindez? Mert a kormánynak meg a pénzhatalmi elitnek ez az érdeke. Minél kevesebb pénze van az embereknek, nekik annál több = annál értékesebb a pénz. Ezt az intézményesített rabszolgatartást pedig piacgazdaságnak van pofájuk nevezni. Az átlagember meg mit tehet? Annyi látszatjogot meghagytak neki, hogy 4 évente elmehet szavazni, de mióta nem a szavazatok száma dönt, azóta ez is hót értelmetlenné vált.

Ha kitör majd egy nagyobb polgárháború, és lámpavasra húzzák az összes ilyen koszlott férget, nem leszek kicsit se meglepődve. Remélem egyet-kettőt nekem is hagynak, hogy fellógassam őket, mint a karácsonyfa-díszeket. Mocskos férgek :@@@@@@@@@@@


#7 nagyon rosszul fizetnek, ezért futja csak megélhetésre. Gombokért szerinted ki fogja kihajtani a szart is magából ezekután? A sztahanovisták ideje lejárt, hahó!


#21 ehhez képest azt látni hogy aki teheti, menekül innen külföldre, mint a patkányok a süllyedő hajóról, nem a külföldiek menekülnek ide. A legutolsó szakadt "migrács" akinek semmije sincs, az is majd a lábát töri hogy elhúzzon innen Németbe. Biztos mert ott olyan nehéz az élet...


#26 nagyon örülök hogy szeretsz adósrabszolgának lenni a taposómalomban, és ezt a nyomorult kis életet hiszed non plusz ultrának, de ne várd már el, hogy mindenki megrekedjen a kis vegetálásod szintjén. Tudod nem mindenki született arra, hogy automataként robotoljon 40-50 évet aztán hatvanévesen elpatkoljon infarktusban.

És ezek után még lelki gazdaságról prédikálsz :D megaLOL :D

Senki nem poénból vagy brahiból "sír" meg "rí", hanem mert nem akarja úgy végezni, mint te. A mínuszt pedig helyből kaptad is.

2019. aug. 13. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:

nagyon jól látod kérdező, katasztrófális a helyzet Magyarországon és minden nap egyre rosszabb lesz

nem véletlen hogy aki teheti, elhúz Ausztriába vagy Svájcba, ott érdekes módon még a helyi vállalkozó is normális fizetést tud adni, sőt továbbmegyek, még juttatásokat is kapsz (fizetett szabadság, orvosi ellátás)

idehaza meg mi van???

- rabszolgatörvény,400 óra ingyen robot

- ha lebetegszel és nem mész be 40 fokos lázzal, koronavírussal vagy törött gerinccel, ki vagy rúgva

- ha fizetésemelést kérsz, ki vagy rúgva

- ha nem teljesíted a normát, ki vagy rúgva

- ha aládígér valaki bérigényben, ki vagy rúgva

- ha panasszal fordulsz bárkihez, ki vagy rúgva

- ha feljelented a munkáltatód, a pofádba röhög, és akkora pert akaszt a nyakadba, hogy még az unokáid is halálukig adósságban fognak úszni


na ez Magyarország!!!

köszönjük, szavazók, remélem finom volt az a 2 kiló krumpli!


"akkor nagyon rosszul dolgoztok ha csak megélhetésre futja."


egyáltalán nem: a munkáltató fizet szarul

miért van az, hogy ugyanazért a munkáért Hegyeshalmon túl ötször annyi pénzt kapsz?

hasonlítsd már össze egy osztrák árufeltöltő fizetését egy magyaréval!

ennyit erről


"Sokan azért nem így élnek az országban."


ja tényleg, van uszkve 4 millió ember, akinek még kenyérre se futja

és? akkor most jól kéne éreznünk magunkat?

tiszta röhej...gyomorfekélyed van? örülj, hogy nem rák, bmag...

kb. ezen a szinten érvelsz


"Állandóan külfölddel pedálozik mindenki, nekem dolgozott kint sok ismerősöm."


és szerinted miért is mentek ki? biztos hülyék, ugye?


"de általánosságban félre rakni csak az tudott, aki ötöd magával élt, és minden fillért megnézett mire költ."


ez meg nettó baromság, ne képzeld már, hogy külföldön is mélynyomor van, mint idehaza!

persze ha Ukrajnába vagy Szerbiába mentek, az más, akkor igazad van...


"Tipikus magyar mentalitás...

Sírjunk, ríjunk."


mesélj, hülyegyerek, mit kéne csinálni?

menjünk be és borítsuk rá az asztalt a főnökre, hogy holnaptól milliós fizetést akarunk???

erről kummogjál, ne csak a szar dőljön belőled, idióta!


"Van egy gyönyörű lányom, és egy csodálatos férjem.

És boldog vagyok!"


egészségedre, csak ezért sajnos nem fognak neked kenyeret adni a boltban

tőlem is kaptad ám a mínuszt

2021. jan. 24. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!