Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az ember arra dolgozik, hogy...

Az ember arra dolgozik, hogy ki tudja fizetni az albérletet/számlákat/hitelt stb. Ez szörnyű, nem?

Figyelt kérdés
2011. júl. 31. 15:26
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
77%

Csak nehéz erre gondolni,ha ennivalóra se futja... :S

De ilyenkor mindig van valaki,aki rávilágít a lényegre :) Nem szabad besüppedni!

2011. aug. 1. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
80%
én még fiatal vagyok nagyon, pályakezdő. Munkát nem találok, most külföldre szeretnék menni, mert ott el tudok helyezkedni a szakmámban jobb pénzért. Hitelt nem akarok felvenni soha, épp ezért, mert utána erre megy minden pénz.Szeretnék én is a barátommal külön költözni a szüleitől, de sajnos amíg muszáj itt kell maradnunk. A barátoknak van autója, mert sajnos tömegközlekedés nincs már olyankor amikor ő végez a munkában így muszáj. Én nem is vágyok arra, hogy nekem legyen. Én felülök a buszra, vonatra, stb. Sok helyen 2 kocsi. Persze van akiknél valóban szükséges mert mindenki így tud dolgozni menni épp, de azért biztos hogy sok estben elég pl 1 is. Ez nagyon sok pénzt elvehet. Ismerek sok olyan embert aki felveszi a sok hitelt a semmiért.Egyik ismerősöm most hitelt vett fel, hogy számítógépet vegyen, mert a régin nem mennek a legújabb játékok. mellette ps, xbox minden van. Persze nem érdekel más pénztárcája, csak akkor ne panaszkodjon hogy nincs pénz. Sajnos itt ez a helyzet. ebben az országban a többség ezzel küszködik. Lassan már luxus lesz ha munkád van. Én pályakezdőként, 2 szakmával és hamarosan egy diplomával kitörölhetem.... semmit se érek vele itthon, pedig nem büfé szakokat végeztem.
2011. aug. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
80%

Elbutítják a népet, hogy ne lázadozzon, ne panaszkodjon, hanem fogadja el az itthoni helyzetet, és becsülje meg, ha dolgozhat minimálbérért, és havonta egyszer elmehet moziba, plusz vehet ruhát magának a turiból. De boldog, mert van egy szép gyereke..


Aki ebbe beletörődik, csak sajnálni tudom. Mert ő is ugyanúgy megérdemelné az éttermet heti rendszerességgel és a wellnesst, masszászt, ahogy egy nyugati ember megérdemli.

Merni kéne változtatni.

2011. aug. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
91%
12.56: ez így igaz. De a változtatáshoz anyagi tartalékokra lenne szükség. Arról viszont már gondoskodtak a mindenkori vezetőink, hogy olyanok ne nagyon legyenek a tömegeknek. Ha minden érintett egyszerre meg tudná lépni, hogy akár 1-2 hónapra beszüntetné a munkát, amíg nem ajánlanak neki tisztességes fizetést, akkor lenne változás. Addig viszont csak álmodozunk róla.
2011. aug. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
92%
szerintem is szörnyű és egyben felháborító hogy csak azért dolgoznak az emberek hogy ne halljanak éhen másnap a munkahelyen, az életnek nem csak ebből kellene állnia
2011. aug. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
88%

Érdekes olvani a soraitokat...Mi magyarországban látjuk a lehetőséget,akkor el tudjátok képzelni mi van itt ahol élek.....


valaki kérdezte hol élek..


Szerbia...

2011. aug. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
95%
Ez szerintem is szörnyű. Abban a kivételesen szerencsés helyzetben vagyok, hogy van a férjemmel egy másfél szobás panellakásunk, vagyis albérletet nem kell fizetnünk. Viszont úgy hogy mindketten főiskolát végeztünk alig tudunk eltenni valamit, pedig nem járunk moziba és hasonló dolgok. Hiába van diplomám egy ügyfélszolgálatra vettek fel, mert a papíromhoz nincs tapasztalatom, mert mindenhova 5-6 tapasztalatot várnak el amit nehéz szerezni, ha nincs olyan állás ahova pályakezdőt is felvesznek. Egy év kemény kutatás után a férjem végre talált a szakmájában állás eddig minden vackot elvállalt amit nagy nehezen felajánlottak neki. És mi nekünk hála az égnek nincs kenyérharcunk, mert 30-40 ezer azért megmarad minden hónapban, de ha bejön valami rendkívüli (nekem nemrég letört az egyik fogam) akkor ez a kevés rögtön eltűnik és megint nullán vagyunk. Én szeretek itt élni, mert szerintem szép hely, szeretem hallani az anyanyelvemet az utcán, de mit tegyen az ember ha nem lát semmi lehetőséget. Rossz arra gondolnom, hogy ha ez nem változik el fogunk menni itthonról és kimegyünk külföldre dolgozni. Azért rossz erre gondolni mert mint mondtam én szeretek itt élni, csak megélni itt sokkal nehezebb mint külföldön, és ha a jövőnket és majd a leendő gyerekeink jövőjét akarjuk építeni ebből a két fizetésből nem fog menni.
2011. aug. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
100%

Igen szörnyű, de

1. Magyarországon külföldi multicégeknek dolgozik a magyar 3 műszakban nettó 70 e forintért... (tudom, hogy a muszáj nagy úr)

2. Én albérletben lakom, amit sokkal biztosabbnak ítélek meg most, mint egy hiteles lakást. Ez fix összeg, igaz van kockázata, hogy el kell költöznünk, de emiatt igazán nem aggódom.

2011. aug. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
100%
Én Romániában élek, és nekünk már Magyarország "nyugatnak" számít ilyen téren...
2011. aug. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
92%
Mai világba sajnos csak a csalóknak bünőzőknek,megélhetési r*bancoknak,és a segélyen élőknek jó a helyzete.
2011. aug. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!