Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Őszintén, te tudod sajnálni...

Őszintén, te tudod sajnálni az ilyen szerencsétlen anyákat -nőket? Miért?

Figyelt kérdés
Azokra gondolok akik úgy szülnek gyereket, van, hogy többet, hogy egyszerűen nincs meg hozzá a megfelelő körülményük. Pl még szülőknél élnek, nincs munkája, a férjével rossz volt a kapcsolata, azt hitte jó lesz ha jön a gyerek, a szeretőjének szül gyereket, hogy megtartsa őt magának stb. Aztán meg panaszkodnak hogy jaj a gyereküknek nem tudják megadni ami kell, nincs apja a gyereknek és így tovább. (nem arra gondolok ahol időközben romlottak meg a körülmények, hanem ahol eleve rossz volt)
2011. aug. 2. 10:08
1 2 3 4 5 6
 41/58 anonim ***** válasza:
Nekünk 2 hitel nélküli házunk van, 2 kocsi, motor,bankban pénz félrerakva, aránylag jó munkánk, de még is félek. Mi lesz, ha valamelyikőnk kiesik a munkából, ezeket a dolgokat nem tudjuk fenntartani, szépen apránként el kéne adogatnunk mindent. Egyik ismerősünk így járt, egy gazdag vállalkozóból, egy szegény szerencsétlen lett. Ma Magyarországon nincs biztos egzisztencia.
2011. aug. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/58 A kérdező kommentje:

Na jó azért ne keverjük össze a szezont a fazonnal, ok? ...

Más kategória az, aki a putriban él, és ükre bükre még a 8.-dik gyerekét is megszüli a semmire...

Más az is, hogyha valaki valamilyen szándékkal (amit előre lehet tudni hogy nem jön be) vállal gyereket, pl hogy nincs állandó partnere, csak zsarolni akar a gyerekkel, rávenni a szeretőjét a válásra, aztán meg sír, hogy hoppon maradt...

És szerintem az a baj hogy az emberek nem gondolkoznak csak mennek az érzelmeik után, hogy ő akarta a gyereket. Jó. Kinemszarjale hogy akarta? Ha utána nem tudja etetni, nem tudja ruházni, nem tudja iskoláztatni...

Olyan helyzetekről van szó, amiről az ember tudhatná, hogy rossz! Nem alkalmas a körülménye a gyerekvállalásra! Iskolával se könnyű, nem hogy nélküle, lakással sem könnyű, nem hogy nélküle, pénz nélkül meg orbitális baromság! Őszintén szólva én a pár hsz-al feljebb lévő házba se vállaltam volna gyereket, tisztára mint egy halkonzerv...Kíváncsi leszek hogy fognak a gyerekkel egy 9nm-es szobába lenni 7 éves koráig. Már ha(!) csak 7 évről van szó! És ez viszonylag jó kereset, akkor nem értem, hogy Te pl miért sírsz?

Az meg igaz, hogy az ember többet akar mint amit lehet neki, ja, a buta ember igen! És utána ők fognak sírni ríni, hogy nincs ez vagy az!

Vannak nagyon szegény szerencsétlen emberek, de könyörgöm, miért tetézik azzal hogy szülnek 3 gyereket??! Hát nem látják hogy csak egyre mélyebben vannak tőle? És még 3 embert tesznek ki ezzel a szenvedésnek?

Nem az a fontos, hogy minden évbe másik tengerhez menjen valaki nyaralni! Az a fontos hogy meglegyen minden nap a hami a gyomrodban, legyen meg az alapvető szükségletedet kielégítő dolgok, legyenek körülötted olyan emberek akik szeretnek, akiket viszontszeretsz, tudod... a szükségletpiramis:

1)fizikai szükségletek (kaja, víz, meleg, ruha, tető a fej felett)

2)biztonság és védelem (kiszámítható harmonikus környezet)

3)szeretet összetartozás ( szeretet, ami körbevesz)

4)önmegvalósítás (vagyis XBOX, Adriai nyaralás, plazma TV stb)


Fordítva ültök a lovon! Amíg az alapdolgok nincsenek kielégítve a fölötte lévő nem érdekel senkit! Felesleges arról beszélni, hogy "dehát úgysem fogja a 95% elérni a 4)-es szintet, így durr bele, sz..tojjuk le magas ívből megvan e akár az 1) szint is, hiszen úgy is mindegy! Vagy - mint sokan - a plazma TV-t a nyaralást stb felcserélik fontossági sorrendben az alattuk lévőkkel, és lehet hogy egész hónapba már nincs pénze kajára, de azért megveszi azt a Hifi tornyot mert a szomszédnak is olyan van stb...!

Emberi hülyeség épp erről beszélek!

2011. aug. 2. 16:33
 43/58 A kérdező kommentje:
és lehet hogy tönkre mehet mindenki, de DIREKT sz-arba szülni... ???!
2011. aug. 2. 16:36
 44/58 anonim ***** válasza:
Hát tudod, ha az elődeink így gondolkodtak volna, már rég kihalt volna az emberiség. Régen a háborúban is szültek gyereket. Ha pár szegény így gondolkodott volna, rengeteg híres festő, színész, énekes stb. meg se született volna, akik ma rengeteget segítenek a szegénység leküzdésében.
2011. aug. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/58 A kérdező kommentje:
lehet hogy van 100 ellenpélda 1000.000-ból...
2011. aug. 2. 16:46
 46/58 A kérdező kommentje:
és régebben még sokkal nagyobb is volt a gyerekhalandóság, nem volt "probléma" ha a 10 gyerek közül 2 meghalt, plusz nagyon jellemző volt az, hogy a családokban 5-6-vagy több gyerek van, miért? mert nem volt ilyen jó fogamzásgátlás, nem volt ennyi felvilágosítás,nem tolták így mindenhonnan a szex-et, volt amikor tilos volt az abortusz is például... nem nagy csoda hogy miért...
2011. aug. 2. 16:48
 47/58 A kérdező kommentje:
plusz a gyerek "munkaerőforrás" volt, nem éldegéltek otthon és tanulásztak el a gyerekek 25 - 30 éves korukig... általános-szakmunkás és hello, ment dolgozni, vagy még előbb... sok volt az éhes száj, be kellett szállni, jól jött a dolgos kéz is... még a többi indokon felül.
2011. aug. 2. 16:50
 48/58 anonim ***** válasza:
53%

Kedves emeletes, 5 szobás, 2 fürdöszobás házban élö , jól kereseö bunkó! Komolyan képes voltál totál kifordítani az egész kérdést meg a hozzászólásokat a sarkukból, hogy te leírhasd, hogy neked mid van, de még az is kevés és aki alattad helyezkedik el anyagiakban, az fel is kötheti magát?!

Örülj neki, hogy a te nem egy panelba születtél szakmunkások gyerekeként. Akkor kisebb lenne az arcod és a Balatonnak is örülnél. És a jól keresö párod kérd meg, hogy fizessen neked egy illemtanárt, mert a tökéletes életed még teljesebb lehetne ha nem lennél egy öntelt, gúnyos, lekezelö p*cs.

2011. aug. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/58 A kérdező kommentje:

ez jutott eszembe, sajnos magyarul nem találtam meg, de a mellékelt ábra és a képek szavak nélkül is egyértelműek...


http://www.youtube.com/watch?v=BXRjmyJFzrU


(amúgy tényleg úgy beszélt a csaj hogy kinyílik a bicska az ember zsebébe, és mégcsak nem is a kérdést fogta fel)

2011. aug. 2. 19:12
 50/58 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező és

A válasz írója 84%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 19:11


Panelba szakmunkások gyerekeként???

Anyumnak van 10 osztálya végzettség nélküli, kirúgták a suliból mert férjhez ment, akkor már terhes volt Neki "csak" 3.500.000 forintja van. Nevelőapámnak 8 általánosa van, Most egy vállalkozása 2 háza, 4 teherautója, 1 személyautója, és 2 terepjárója és sok sok pénze, faternak autószerelő végzettsége, kocsmát üzemeltet és mellette a volánnál dolgozik 140.000 fizetésért amihez évek óta nem is nyúlt!

Én fodrász vagyok, Párom autóelektronikus.


Nincs diploma! Kőkemény munka és ezért jó pénz!

Előttem olyan példák vannak csak, hogy mindent el lehet érni, csak két kézzel kell odaállni hogy megcsináld és megszerezhesd! Nem kell 25-30 éves korig tanulgatni ahhoz, hogy majd egyszer sikerüljön minden! Jó szakma választás a suliban és jó munkavégzés később!


Gúnyos vagyok? Biztos! Öntelt? Nem! (sose voltam elszállva magamtól/magunktól!)

Nem írom körül amit gondolok és ezáltal NYERS vagyok! Ne hiszem hogy mézes-mázosan kell elmondani amit gondolok és szépen megfogalmazott mondatokba öltöztetni, ha egyszer elmondhatom egyszerűen is!



De csak azért mert sokan vannak itt nem normálisak!

Nem forgattam ki a kérdést! Sőt! NAGYON JÓL ÉRTELMEZTEM ÉS EZÉRT VÁLASZOLTAM!


"Azokra gondolok akik úgy szülnek gyereket, van, hogy többet, hogy egyszerűen nincs meg hozzá a megfelelő körülményük. Pl még szülőknél élnek, nincs munkája,..."


Azért írtam mert szülőkhöz szűltem én is és ezáltal rám is vonatkozik a kérdés... Nem dicsekedni jöttem! Az hogy neked ez szánalmas, vagy sajnálni való dolog az a Te bajod! Azért írtam, mert van ellen tábor is! Nekem jó így hogy itt élhetünk cserébe fizetjük a számlák felét holott az 1/5-öd részét kéne!

Nekem speciel jó a párkapcsolatom tehát ez a része a kérdésnek rám nem vonatkozott, de nincs hivatalos munkahelyem! Nem is volt sose... Most Összedőlt a világ? Nem vettem észre, állnak körülöttünk a házak...


Nem én forgattam ki a kérdést!

Ti jártok ott hogy jön az 5-6-7-8. gyereke is az embernek a szar kapcsolatba... Csak a kérdés nem ez volt!

Hanem, hogy szülőkhöz vagy szeretőnek szül zsarolásból (mondjuk erről nekem is meg van a véleményem de bennem van annyi intelligencia, hogy nem írom le! Mindenki maga alakítja az életét!)...

Aki meg DIREKT SZARBA szül annak nehezebb lesz az élete de megpróbálja a normálisabb helyre hozni, amelyiknek nem sikerül annak meg a gyerekei próbálnak kőkeményen dolgozni, hogy ne ilyen körülmények között éljen!


Én nem mondtam olyat, hogy kösse fel magát aki 400 alatt keres egy hónapban! Vagy olvastál ilyet valahol? Te sarkosítod az én mondanivalómat! :D


Nem örülnék a Balatonnak soha ha csak oda tudnánk elvinni a Fiúnkat! Nem tudnám élvezni! És azért nem mert a gyerekemnek mindent meg akarok adni és azt akarom, hogy míg mellettem felnőtt Férfi lesz belőle láthassa a világot! Nem nagyzolok! Én ezt IS!!! megakarom Neki adni a számláján kívül amire pakolásszuk a pénzt és egyházat is ami nincs hitelből, hogy esetleg még Ő is fizesse majd!!


"Az meg igaz, hogy az ember többet akar mint amit lehet neki, ja, a buta ember igen!"


Úúúú... Na ne mondd már hogy nem nézted meg valakinek a kocsiját vagy nem irigyeltél valakitől valamit... Olyan ember nincs! És ha ezt letagadod akkor nem én vagyok a buta azért mert mindig többre vágyom és igyekszem is elérni hanem Te mert hazudsz egy alapvető emberi tulajdonságról a féltékenységről... Ne mondd már, hogy nem fordult meg benned hogy honnan a ku.rva anyjából van xy-nak ilyen autója...


Szükséglet piramisod:

1, stimmel

2, stimmel

3, stimmel

4, nincs XBOXOM csak WII-m, nincs idén ADRIA mert kocsit vettünk, plazma tv... Ezzel mindig gondba voltam hogy ez melyiket takarja... (nem vagyok műszaki típus azt se tudom mi az LCD, a 3D, a Plazma... Lövésem sincs)

Olyanunk van ami 5 centitől nem vastagabb fél éves lehet mert az előző eldurrant :D


Van tudod olyan helyzet amikor valaki kénytelen szülni!

Erről én nem szeretek beszélni de ha én anno 21 évesen nem vállaltam volna a fiamat akkor nem lehetne gyerekem! A hormonjaim úgy megvoltak hülyülve, hogy klimaxoltam és gyógyszeres kezelés mellett lettem várandós! Fél évem volt rá...

És nem csak én vagyok ezzel így! Be kell menni a budai meddőségi klinikára és meg kell nézni kik ülnek ott túlnyomó többségében! 25-35 közöttiek! Akik akár évek óta próbálkoznak és nem jön a baba és nagyon sokan vannak olyan helyzetben, mint mi is voltunk, hogy szülőkhöz jön a baba!

Nekem el kellett döntenem, hogy tudom-e esetleg egyedül is vállalni a Fiamat!

Oké, hogy párom azt mondja akarja a gyereket és Tőlem akar mindent de akkor még csak 9 hónapja voltunk együtt! Egyedül is tudom hogy mindent megtudnék adni neki! (persze az idő és az apai szeretet kivételével...)

Azt viszont nem vállaltam volna, hogy én erről a CSODÁRÓL lemaradjak! Semmiféleképp!

Az, hogy hány éves koráig leszünk itt azt nem tudom! Mondjuk szeretném ha annyit félre tudnánk tenni, hogy mire suliba megy elköltözzünk, és én olyan szemétláda vagyok, hogy figyelem az árveréses ingatlanokat mert ha egy jót találok nem érdekel, hogy kinek a feje fölül megy el a ház...


A halkonzerv viszont tetszett...:D Ez a hasonlat még nem jutott eszembe!

2011. aug. 3. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!