Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Őszintén, te tudod sajnálni...

Őszintén, te tudod sajnálni az ilyen szerencsétlen anyákat -nőket? Miért?

Figyelt kérdés
Azokra gondolok akik úgy szülnek gyereket, van, hogy többet, hogy egyszerűen nincs meg hozzá a megfelelő körülményük. Pl még szülőknél élnek, nincs munkája, a férjével rossz volt a kapcsolata, azt hitte jó lesz ha jön a gyerek, a szeretőjének szül gyereket, hogy megtartsa őt magának stb. Aztán meg panaszkodnak hogy jaj a gyereküknek nem tudják megadni ami kell, nincs apja a gyereknek és így tovább. (nem arra gondolok ahol időközben romlottak meg a körülmények, hanem ahol eleve rossz volt)
2011. aug. 2. 10:08
1 2 3 4 5 6
 51/58 anonim ***** válasza:

A videó elég érdekes... Nem tudok angolul se horvátul de érdekesnek tartom hogy akinek van esze az nem vállal gyereket, akinek nincs meg legyárt egy tucatot...


Nem hiszem, hogy bárkit meg kéne azért alázni mert nem úgy él ahogy a szükséglet piramisodba beleillene...

(jól emlékszem különben, hogy ezt az amway-nél nyomják ennyire?)


Az hogy én szerinted nem illek bele a szükséglet piramisodba mert nincs hitelre házam, vagy adj' Isten saját tulajdonú az a Te bajod! Az, hogy albérletbe szül valaki sem elítélendő dolog... A tető biztosítva van nálatok is de hogy!?


Olvasd el az Ő válaszát is ne csak az enyémen lovagolj! Mit mondd Ő amit én is írtam?

A válasz írója 79%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 16:28

Mindenük meg van! De fél mert itthon semmi nem biztos!!!


Egzisztencia!? Nincs magyarországon biztos egzisztenciád amibe szülhetsz... A hitelre vásárolt dolgok meg csak akkor fognak az egzisztenciádba tartozni amikor az utolsó havi csekket is feladtad!!!!

2011. aug. 3. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/58 anonim ***** válasza:
Amint már, tényleg nagy felelőtlenség a semmire szülni egy gyereket, de ha már sikerült "megcsinálni", akkor nehogy abortuszt válasszunk. Adjunk meg neki mindent, ami tőlünk kitelik.
2011. aug. 3. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/58 anonim ***** válasza:

"Nem hiszem, hogy bárkit meg kéne azért alázni mert nem úgy él ahogy a szükséglet piramisodba beleillene...

(jól emlékszem különben, hogy ezt az amway-nél nyomják ennyire?)"


A szükségletpiramist egy bizonyos Maslow nevezetű úriember írta le (talán ő először, ebben nem vagyok biztos). Nem tudom, mi az az amway, én az egyetemen tanultam erről, és ez nem egy "irányelv", hanem általánosan jellemző az emberekre, hogy az igényeiket, szükségleteiket ebben a sorrendben elégítik ki. Amíg az alsó szintek nem teljesülnek, addig a fentiek sem nagyon fognak. De ha érdekel, tessék: [link]

2011. aug. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/58 anonim ***** válasza:
AMWAY-NÁL nyomták ezt a piramist ezerrel... Ez egy olyan hülyeség ahol házalsz dolgokkal és a csoport megbeszélések egy olyan agymosással érnek fel mint a vidám vasárnap... keress rá ha érdekel de még csak az is időpocsékolás...
2011. aug. 3. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/58 A kérdező kommentje:

Na, újra nekikezdek, mert az előbb már megírtam, és valahogy megnyomtam az F5-öt. Ekkora balfék is csak én lehetek :-D ilyen korán reggel.

Szóval az a helyzet, hogy ez a Maslow-i piramis, nem tudom mi az az amway. Ezt úgy lehet tök szemléltetesen magyarázni hogy ülsz a moziba, tök jó a film, élvezed, minden. Aztán a 35. percben rádjön a hasmenés. Próbálod magad tűrtőztetni, de csak fáj és menni kell, már fogalmad sincs mi megy a vásznon, mert csak arra koncentrálsz hogy jaj ki kell mennem. Aztán kimész, túl vagy rajta, visszajössz, és újra tudsz figyelni a filmre. Avagy, hiába adsz a csövesnek egy olyan órát ami Xméterig vízálló, és nagyon pontos, és gyémánt berakásos, és az eszmei értéke is hatalmas, nem baj, ő el fogja adni 300Ft-ért hogy vegyen belőle egy üveg sört. Jó, regényt lehetne ebből írni, ne menjünk bele.

Te, még mindig nem értem, hogy miért gondolod hogy a kérdés vonatkozik rád, (jó tudom, én tudtam mit akarok kérdezni) de te olyan szinten kivétel vagy, hogy nem igaz. Egyrészt azért mert tökre kielégíted a piramist, mert van pénzetek, amiből vehetsz kaját és alapdolgokat, van tető a fejed felett, a családé a ház, így biztonságban vagytok (gondolom nem készülnek kidobni titeket) és gondolom szeretitek egymást, sőt, még extrákra is telik. Szerinted miért lennél hátrányos, sz@r helyzetben? Más kérdés, hogy részleteket lehetne boncolgatni mondjuk hogy nem túl sok személyes teretek lehet ami egy idő után csak vitákat szül, vagy valahogy megoldjátok. De ha vitáztok, borul a szeretet, és a biztonság köre. És már nem lesz olyan értékes az a nyaralás, ha utána haza kell mennetek. Plusz ugye a klimax kezelés szerintem – de javits ki ha tévedek – nem túl általános 21 éves korban, szóval ebből a szempontból is kivétel vagy. És még mindig nem ugyan az „saját villába” szülni a szülőkhöz, mint „másfél szobás albérletbe szülőkhöz, munka nélkül” Egy ~és kapcsolatot akár oda is tehetnél a nincs munkájához. Egyébként lehet, hogy most nagyon „jó” hogy nem vagy bejelentve, de hosszútávon – már ha megéljük – azért ez nem a legjobb megoldás.

A buta ember többet akar nem arról szólt, hogy van az embernek egy takarója, ami tökmindegy mekkora, mindig lehet tovább nyújtózkodni. Arról van szó, aki inkább egész hónapba nem eszik csak vajas kenyeret azért mert neki KELLL AZ A TÁÁÁÁSKA!!! És ha hülye célokat tűzöl ki magad elé, mondjuk minimálbért keresel, és BMW-vel akarsz járni (és nem azokkal amik 30 évesek és 100.000-ért adják öket) akkor az feladásokkal, és rengeteg szomorkodással jár és még így sem megvalósítható az esetek 95%ban. Az okos ember elérhető célokat tűz ki maga elé, a saját lehetőségeihez képest, sikerélmények érik, és boldog ember lesz. Lehet a semmiből nagyot dobbantani és elérni a csillagokat, de sokkal többen vannak akik belebuknak, és egy elhasználódott kiégett szomorú emberként végzik. Én olyan dolgokra szoktam irigykedni, amit akár el is érhetnék, sosem fogok irigykedni Rózsadombi villára és jacht –ra az Adrián, mert nincs értelme. Egy szóval se mondtam, hogy nekünk hitelünk van. – egyébként.

A másik meg az, hogy az embernek kellene tudni, hogyha elindít egy folyamatot, azzal mit akar elérni, és valószínűleg mi fog ebből teljesülni. Ha azt mondod, te még csak tanulod a szakmád, (elindítottad a folyamatot) - ez egy ma nagyon nem keresett szakma –hipotézis: valószínű lósz@rt se fogok vele keresni, ergo, szegény leszek, de! még itt is végig lehet gondolni, hogy később keresett lesz e, ha igen, akkor még van esély KÉSŐBB, ha nem, akkor nincs változás. Választok egy másikat (új folyamat) ez egy keresett szakma – vagyis valószínű, jól fogok keresni, vagyis lesz pénzem, de, ha úgy fordul a világ hogy nem lesz keresett, akkor még mindig megszívhatom. Mit tennék jó ill rossz esetben, mi lenne a következő lépés. És ha ezeket nagyjából tudod, akkor elindulhatsz.

De amiről „látni” hogy rossz, hiszen csövelünk és rossz is marad,csövelni is fogunk és még tetézik a kiadásokat (gyerekkel) stb. Azok emeletes barmok. Sőt általába (jó, most a videó egy vígjáték elejéről van) de elgondolkodtató, mert nagyon úgy áll a helyzet, ahogy nem várnánk, miszerint a gazdagabb országok (ahol többen tanultak) népessége csökken, míg a fejlődő országok lakossága nő. Tehát elvileg ott, ahol várnánk, ahol adottak a körülmények, ott nem szülnek annyit mint máshol, a putriba.

2011. aug. 3. 11:22
 56/58 A kérdező kommentje:
* a buta ember többet akar arról szólt (minusz nem)
2011. aug. 3. 11:25
 57/58 anonim ***** válasza:
Szerencsére a világháború után élt emberek nem voltak ilyen elkényeztetettek mert akkor mi lett volna már.
2012. máj. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/58 anonim ***** válasza:

Ez nem igazság, hogy aki sokat tanult, lenyelvizsgázott, éveket töltött az iskolában, nem tudja vinni semmire. A múltkor is volt a Tv2 Napló című diplomás munkanélküli fiatalokról szóló műsorában hogy Magyarországon kb negyvenezer betöltetlen álláshely van és félmillió munkanélküli. Egyébként meg a munkanélküliség azokon a területeken a legnagyobb ahol az emberek csak kis része rendelkezik szakképzettséggel.

Amúgy nem tudom hogy lehet az hogy valaki végzettség nélkül vállalkozást vezet, akkor hogy csinálja meg a könyvelést pl? Vagy alkalmaz valakit aki megteszi? Ha én így csinálnám biztosan átvernének!

2012. máj. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!