Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők! Mit tennétek, ha a...

Szülők! Mit tennétek, ha a huszonéves fiatokról úgy gondolnátok, hogy meleg?

Figyelt kérdés
Nyíltan rákérdeznétek, esetleg szóbahoznátok a dolgot?
2011. aug. 2. 20:03
1 2 3 4
 21/39 A kérdező kommentje:
Bocs, 20:32-nek szólt az előző kérdés!
2011. aug. 2. 20:58
 22/39 anonim ***** válasza:

Szia!


Én ugyan nem szülő vagyok, de hátha segít a válaszom.

Biszexuális vagyok, de vehetjük úgy, mintha meleg lennék, hiszen ugyanolyan problémákkal szembesülök én is, ha épp azonos neművel vagyok kapcsolatban.


Én okkal nem mondtam el szüleimnek a dolgot (22 leszek).

Véleményem szerint a fiad is okkal nem tett említést róla.

Nálam és az ismerőseim nagy részénél kb. 16-17 éves kor körül volt az a pont, amikor szinte az volt a legfontosabb az életben, hogy ezt elmondjuk a családnak. Egyszerűen akartam, hogy ne kelljen tovább hazugságban élnem. Na persze a végül vallomás elmaradt, mert szüleim folyton csak azt bizonyították - tetteikkel és nyilatkozataikkal egyaránt -, hogy nem állnának mellettem és nem lenne értelme elmondanom nekik.

Ergo, a fiad vagy úgy érzi jobb, ha nem tudjátok mert nem fogadnátok el őt vagy egyszerűen csak ilyen a természete. Nekem is van olyan ismerősöm (a fiadnál pár évvel idősebb), aki úgy gondolja ez nem tartozik másra, csak rá és a partnereire.


Őszintén megmondom, nem olvastam a kommenteket mert csak fel szoktam idegesíteni magam egyes emberek hozzászólásán.

Egy kommenten akadt meg a szemem, mégpedig a

A válasz írója 81%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 20:32 -es kommenten. Ezzel mélyen egyetértek. (Amit a 19 éves srác mondott.)


Különben amit írtál a fiadról... Nem biztos, hogy meleg bár igen valószínű. Viszont ha nem az akkor meg is sértődhet a feltételezésen.

Szerintem kérdezz rá, ha tudni szeretnéd. Valamikor, mikor együtt vagytok légy vele kedves, beszélgessetek és amikor úgy érzed megfelelő a pillanat említsd meg neki, hogy mostanában nem is beszéltetek róla, mi van vele, tetszik-e neki valaki. Esetleg kérdezd meg: "És van mostanában valaki, aki tetszik? Egy lány... vagy egy fiú?"


Vagy ha nem akarsz rákérdezni akkor is biztosíthatod róla, hogy te elfogadnád. Én pl. azért (is) nem mondtam el, mert sokszor már épp kimondtam volna de előjött valami meleg téma akár ismerős akár a tv vagy bármi miatt és szüleim olyan megjegyzést tettek, amiből leszűrhettem, hogy nem fogadnának el.


Elnézést, hogy terjedelmesen fejtettem ki a gondolataim a témát illetően.

Még csak annyit tennék hozzá, hogy véleményem szerint először magadban kellene tisztázni a dolgokat!

Képes lennél-e elfogadni, támogatni őt (tehát eszedbe sem jutna rávenni, hogy változzon meg)?

Aztán az sem ártana, ha nyíltabban állnál hozzá a témához, s nyilatkozataid is ezt és az elfogadást tükröznék. Na persze ha ez nem a valós éned csak megjátszanád akkor az nem sokat ér...

2011. aug. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát, külön örülök, hogy meleg és biszexuális fiúk is írtak, nagyon hasznos gondolatokat fogalmaztatok meg! Természetesen akárhogy is lesz, szeretni és támogatni fogom a fiamat mindenben. Az igazság, hogy már inkább azon lepődnék meg, ha heteroszexuális lenne. Az utóbbi hónapokban annyi mindent kerestem ebben a témában az interneten, hogy szerintem kevés olyan magyar nyelvű írás van fenn a melegségről, amelyet nem olvastam volna. Ezek után eszembe sem jutna lebeszélni, megváltoztatni, hiszen ez úgyis lehetlen lenne. Persze nem így terveztem az életem, korábban meg sem fordult a fejemben, hogy a mi családunkban előfordulhat ilyen. Neki valószínűleg így is sokkal nehezebb, úgyhogy én mindenképpen túlteszem magam ezen, bár azt nem tudom, hogy lesz-e elég bátorságom nyíltan rákérdezni erre a dologra.
2011. aug. 3. 17:51
 24/39 anonim válasza:
95%

20:32es vagyok.

Bocsi a megkésett válaszért

Neem, nem valószínű h elmondanám az apámnak, ha rákérdezne. Ismerem és nem kérdezne rá, de tudom h sejti. Egyszer visszahallottam olyat is h azt mondta, hogy az egyik haverommal azért töltünk együtt annyi időt, mert - hogy az ő szavaival éljek - dugjuk egymást.

Nehéz lenne elmagyarázni ha helyzetünket, nem is szeretnék belemenni, a lényeg h gyűlölöm és egyáltalán nem tekintem apának. Ha megosztom ezt valakivel, az olyan ember, akit a közelembe engedtem és megbízok benne. Eddig csak ilyen embereknek mondtam el, és nem kellett csalódnom szerencsére :) de az apámnak nem mondanám el. Esetleg h bánt valamivel, csak azért is elmondanám neki, hogy idegesítsem. Sosem tudná feldolgozni. Mindegy, hagyjuk, viszont én kedves kérdező azt tanácsolom neked, hogy legyen bátorságod rákérdezni, ha nincs, akkor hogyan várod el hogy neki legyen bevallani? Én azt gondolom, h még mindig nehezebb melegnek lenni, mint egy szülőnek akinek meleg a gyereke

19F

2011. aug. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
Hogy alakult?
2012. márc. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
97%

Ja, ha most emelted ki a kérdést, nyilván nem kérdeztél rá...


Én sem kérdeznék rá, nem tolakodnék bele az intimszférájába. Inkább olyan elfogadó légkört teremtenék körülötte, hogy úgy érezze, elmodhatja...

Mondjuk elpöttyinteném, hogy régebben mondtam olyanokat, hogy..., de mára másként látom, és el tudom fogadni.


Ha vannak meleg ismerőseid, őróluk is elejthetsz 1-1 szót, hogy kedveled őket.


Ennyi elég. Legyen világos előtte, hogy neked nem gáz... És ha akarja, elmondja.

2012. márc. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 A kérdező kommentje:
Nem mertem eddig rákérdezni. Többször elkezdtem volna, de mindig meggondoltam magam. Barátnő persze azóta sincs...
2012. márc. 11. 22:33
 28/39 anonim ***** válasza:
97%
Nekem még 3 éves a fiam úgyhogy még nagyon korai lenne ilyenről gondolkodni. De már "eljátszottam "a gondolattal.Próbálom arra nevelni hogy mindent őszintén el kell mondani mert csak úgy tudunk "segíteni". Én biztos rá kérdeznék és támogatnám . A mai világba nem nagy dolog és ebbe a nehéz időkbe mikor mindenki mindenért ideges és szomorú még én is nehezítsem a dolgát?
2012. márc. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem is elég, ha időnként jelzed neki, el tudnád fogadni, ha ez lenne a helyzet. Még azt is elmondhatod, ha évekkel ezelőtt másképp éreztél, ami persze nem biztos.

Különben meg tényleg ne erőltesd, felnőtt ember és ez a magánügye.

Azért jó, ha nem érzi úgy, hogy kényszerből kell titkolóznia.

2012. márc. 11. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
97%
Elgondolkoznék azon, hogy miért nem sikerült vele olyan bensőséges, elfogadó és támogató anya-gyerek kapcsolatot kialakítanom vele, hogy nem merné nekem ezt bevallani, megbeszélni.
2012. márc. 11. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!