Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire van joga egy olyan...

Mennyire van joga egy olyan nőnek megverni akivel semmilyen vérszerinti kapcsolatunk sincs, de egy időre együtt élünk? (16/l)

Figyelt kérdés
anyától még elviselem ha bánt, akkor is, ha szerintem nem érdemelném meg. de ilyenkor mi van? rengeteget ordibál velem ez a nő minden apróságért, bocsánatot is kérek ezerszer, és igyekszek mindent megtenni, de most meg meg is vert, én meg csak tűrtem. fontolgatom hogy szóljak valami gyermekvédelmisnek, de nem csak én tudok erről, még sem tesz senki semmit. mit csináljak, komolyabb testi bajom nincs, de ez így még sincs rendben...
2011. aug. 3. 21:55
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%

Senkinek sincs téged joga megverni. Sem édesanyádnak, sem a nevelőanyádnak. Sem apádnak, sem senkinek.


Mondd meg neki, hogy ez volt az utolsó, hogy kezet emelt rád, és azonnal kérjen tőled bocsánatot! Ha eleged van, akkor most menj el és kérj segítséget; ha adsz neki még egy esélyt, akkor adj, de a következő alkomnál nincs pardon!


Nem tudom, hogy pontosan ki tud segíteni, de ha bemégy a rendőrségre vagy az önkorményzathoz panaszt tenni, ők biztosan tudják, hogy hova kell - mármint kihez pontosan - fordulni.

2011. aug. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
Gondolom az apukájának a felesége/élettársa.
2011. aug. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán hol van a mamád ilyenkor? Ő miért hagyja?

Szerintem ne hallgasd el, a legtöbb áldozat azért végzi csúnyán mert nem mer szólni. Szerintem például az iskolaigazgatónak, vagy osztályfőnöködnek szólhatsz nekik hivatalból utána kell járniuk a dolognak. Ha a gyámügyisek nekiállnak vizsgálódni az lelkileg megviselhet de ez ne tántorítson el. Ha valakit felelősségre vonnak az mindig procedúrával jár de az a lényeg hogy megszabadulj attól a némbertől. Egy gyereket nem lehet veréssel nevelni. És egyszer neked is jobb lesz csak lépned kell és ne add fel soha.

2011. aug. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%
Gyermekvédelmisnek elmondod ellátogat az illetőhöz ... szépen elbeszélget vele, és ez az illető(nevelőanyud?) úgy megfog ijedni, hogy nem mer többet kezet emelni rád, sőt hangosabban rád se fog szólni.;) Mert tudja, hogy nem vagy hülye és feljelented!!! Ha nem csinálsz semmit folytatódni fog!
2011. aug. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim válasza:
25%

Egyáltalán nincs joga.


Szerintem először próbálkozz meg lelkiismeretet ébreszteni benne.


Ha azt akarod elérni, hogy rosszul érezze magát amiatt amit tesz, igyekezz némán tűrni mindent amit csinál.

Ha bánt, ne reagálj, igyekezz olyannak látszani, mintha sajnálnád és jogosnak éreznéd amit csinál (ami egyáltalán nincs így). Valószínűleg először ez bosszantani fogja, és mégtöbb fájdalmat akar neked majd okozni, vagy provokálni (ez a rosszabb), de te igyekezz némán tűrni (semmiképp se könyörögj bocsánatért, vagy veszekedj vele, egy egyszerű érzelemmentes 'sajnálom' után ne szólj egy szót se, ha lehet).


Másnap mikor felébred valószínűleg már érezni fogja, hogy amit tesz szörnyű, mintha egy állat lenne, és elkezd figyelni erre. Igyekezz nem adni neki arra okot, hogy azt higgye jogos volt amit tett. Kerüld a vitát vele, és próbáld azt mutatni, hogy félsz tőle, de tiszteled (ha gyűlölöd se baj). Kerüld a vitákat!


Amennyiben nem érsz el változást ezzel a taktikával hosszabb távon se, érdemes tényleg beszélni valakivel, aki tudna segíteni. Először is, magával a bántalmazó személyével. Ha nincs más lehetőség, akkor gyermekvédelem. Ha ez a nevelőnőd(?) megtudja hogy konzultálsz egy gyermekvédelmissel, valószínűleg még rosszabb lesz a viszonyotok, lerombolod a köztetek lévő kapcsolatot, és fájdalmat okozol neki, de talán tényleg ráébredhet, hogy rossz amit tesz.

2011. aug. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim válasza:

Kérlek semmiképp se folyamodj te is agresszióhoz, ha azt is írták előttem!

Azzal csak rosszabb lehet. Ha végképp nincs más, tényleg fordulj a gyermekvédelemhez, egy előttem kommentáló leírta, hogy ezzel patt helyzet alakulhat ki, és nem mer majd kezet emelni rád. De ha fontos a kapcsolat, először próbálj meg hatni az érzelmeire, azzal hogy úgy viselkedsz, ahogy leírtam, vagy azzal, hogy elbeszélgetsz vele (komoly beszélgetéshez üljetek le, ne panaszkodásról legyen szó, legyél tárgyilagos!).

2011. aug. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
Hát én a helyedbe először is szólnák anyukámnak... Ha ő nem csinálna semmit, besétálhatsz a rendőrségre és feljelentheted testi bántalmazásért.
2011. aug. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

Senkinek sincs joga megverni....

Tessék rendőrt hívni, vagy elcsattogni a kórházba látleletet csináltatni, és feljelenti, aki bántalmaz!

A családon belüli erőszak csak hab a tortán.

2011. aug. 4. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Jól elvitatkozgattok itt, pedig konkrétan nem is tudjátok miről van szó. Ugyanis a kedves kérdező már az első kérdésre sem válaszolt.
2011. aug. 4. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi válaszokat, adott egy kis erőt


22:06 jól látja, apám új "barátnőjéről" van szó. válás volt, apa meg elköltözött messzire, így távol vagyok otthonról, ezért nem tud semmit tenni anya, de nem is szeretnék szólni neki erről, hadd ne idegeskedjen feleslegesen. anyával már jobb a viszonyunk, több hónapja volt hogy utoljára bántott, de akkor is csak azért mert előtte felidegesítették. apának ugye láthatási joga van, ezért kell most itt lennem. de mennék már haza... de ez nem ilyen egyszerű. apa tudja mi történik, mégse szól rá, mintha neki adna igazat.

mikor megvert azt tettem mint amit írtak már, csak némán tűrtem, teljesen megadtam magam: csináljon amit akar. visszaüthettem volna simán, szerintem én vagyok az erősebb, mégse csináltam semmit. ezerszer bocsánatot kértem már. de tényleg bármit teszek, kiabál velem, reggel direkt nem is keltem fel sokáig, csak feküdtem, közben persze végighallgathattam amiket mond rólam apának, hogy szid mindenért. én nem érzem magamat rossz gyereknek, sőt tudom hogy nem vagyok az, így pedig csak még rosszabb elviselni az igazságtalanságot. amikor felkeltem, hogy kimenjek wc, már jött is ordítva, hogy miért most megyek a fürdőbe amikor ő akar fürödni. ki is jöttem azonnal, és csak pecekkel később miután kiment akkor merészkedtem csak el végre a wchez, hogy véletlenül se fussunk össze, mert baj lesz abból. ha eszek az a baj hogy fogyasztom a kaját, ha iszok az hogy "nem látom hogy alig van már tej?!", szóval tényleg a puszta létezésem is idegesíti őt. és még apámat is lehülyézi folyton. ő meg csak tűri.

és még több mint egy hetet ki kell itt bírnom. azt már eldöntöttem, hogy nem jövök többet apámhoz, amíg ez a nő(már ha lehet nőnek nevezni az ilyet) vele van.

azt tervezem, hogy amennyi időt csak lehet nélkülük töltök és elmegyek valahova és csak estére jövök.(de tudom, ezzel is csak baja lesz, hogy miért járkálok el mindig, de legalább lesz egy kis idő amíg megnyugodhatok.

az a rossz, hogy itt nem ismerek senkit, így nem tudom kihez forduljak. a rendőrökhöz nem szeretnék, felvennének minden adatot, nem akarok hivatalos ügyet ebből. gyermekvégelmist meg nem ismerek itt, csak otthon.

2011. aug. 4. 15:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!