Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire van joga egy olyan...

Mennyire van joga egy olyan nőnek megverni akivel semmilyen vérszerinti kapcsolatunk sincs, de egy időre együtt élünk? (16/l)

Figyelt kérdés
anyától még elviselem ha bánt, akkor is, ha szerintem nem érdemelném meg. de ilyenkor mi van? rengeteget ordibál velem ez a nő minden apróságért, bocsánatot is kérek ezerszer, és igyekszek mindent megtenni, de most meg meg is vert, én meg csak tűrtem. fontolgatom hogy szóljak valami gyermekvédelmisnek, de nem csak én tudok erről, még sem tesz senki semmit. mit csináljak, komolyabb testi bajom nincs, de ez így még sincs rendben...
2011. aug. 3. 21:55
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:

szeretném még azt hozzátenni, hogy amúgy egy normális, átlagos anyagi helyzetű, magyar családról van szó, nem olyanról, akikről tudjuk milyenek és gyakori náluk az erőszak, és rossz körülmények vannak(remélem értitek kikre gondolok).

én még soha nem találkoztam ennyire unszimpatikus emberrel mint apa mostani "barátnője". normális vagyok vele, ő mégis gyűlöl. apámat meg nem értem, hogy képest ezt elviselni. de nem is beszéltem vele, mióta ez az eset megtörtént, csak ő szólt eddig hozzám, de akkor is haragosan, hogy ne csináljam már ezt meg azt, hanem aludjak. persze nem sok alvás lett ebből... a vacsora kimaradt, és még nem is reggeliztem vagy ebédeltem. most megyek is boltba és veszek magamnak valami kenyeret, de el nem megyek a konyhába. várok amíg tudok erről beszélni apával, vagy talán inkább írok neki egy lapra. csak mit...? mit mondhatnék?

2011. aug. 4. 15:52
 22/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudok mi mást javasolni erre az egy hétre :( Tudom, hogy nem akarod, hogy anyukád idegeskedjen, de ha hazamész MINDENKÉPP mond el, neki oké? Ígérd meg!! Így anyukád tud is tenni ez ellen, lehet már nem kell hozzájuk menned. Hidd el muszáj elmondanod neki. Ez nem állapot és csak felnőtt tud ez ellen tenni. Mint látod apukádra nem számíthatsz csak is anyukádra.
2011. aug. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

Hát először is a kedves édesapád távol van az ideális apaképtől miaz, hogy eltűri elnézi, hogy a fiát verik?!Pláne a társa. Neki ilyen nő kell? Megérdemli de tegye oda a saját fejét az ütések alá. Ha az én kölkömet bántaná az új társam hát repülne, mint egy sóhaj.

Enyhénszólva is papucspalinak tűnik akinek simán elélősködhet a nyakán egy ilyen perszóna.

Másrészről pedig anyukádnak igenis joga van erről tudnia persze halál ideg lesz, de ne izgulj nem kap szívgörcsöt. Ha jót akarsz elmondod neki.

Ő megteszi a szükséges lépéseket meg lehet oldani a felügyelet melletti láthatást, na meg persze ők is elbeszélgethetnek egymás közt. Ha befenyíti a faterod a hatóságokkal úgy megijed, hogy sose fog a nője közelébe engedni de az is lehet hogyha megkapja a megfelelő kiosztást talán hajlandó lesz magába szállni és dobni a nőjét.

Elég gyakran előfordul sajnos, hogy az új társ nem bírja elviselni, hogy legújabb nőjének/pasijának már van egy gyereke valaki mástól. Ez féltékenység, saját családot akar külső tényezők nélkül, és nem akar osztozkodni sem apádon sem az anyagiakon.

Tetszi vagy sem el kell mondanod anyádnak ha később megtudja, hogy a legfontosabb dologról nem tud az még rosszabbul is eshet neki. Csak ő tuja ezt megoldani és mindenkinke jobb lesz, főleg neked ha ezt az egészet elrendezik.

2011. aug. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell kivarnod meg az egy hetet sem. Intezkedj, szolj anyadnak hogy haza akarsz menni. Meg a birosag is elfogadja, ha kijelented, hogy ilyen korulmenyek kozott, nem vagy hajlando apai latogatasra. Gondolom 10 even felul vagy.
2011. aug. 6. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Senkinek sincs joga verni téged. Bár én nem tudnám eltűrni hogy csak úgy verjenek, de tudom hogy ha visszaütsz, esetleg még jobban elharapódzik a helyzet.

Hívd fel anyudat és menj el még ma! Ha nem mert nekik szólni hogy elmész, akkor csak lépj le, de anyudnak mindenképp szólj.

Amúgy milyen minőségben ver? Pofozgat, vagy mindent bele? Már bocs, de tényleg nem mindegy. És anyud?

Ha nagyon nem bírod elviselni akkor szólj tanárnak, védőnőnek, gyámügynek. Igaz, hogy elvesznek a családtól, de talán jobb lesz, esetleg rokonokhoz küldenek.


De NE tűrd el! Szólj anyudnak és még ma lépj le. Én ezt tanácsolom! ÉS mondj el neki mindent.

2011. aug. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Jézusom! Azért kiabált mert tejet ittál, és el fog fogyni? Ez nem százas. Gondolom nincs gyereke, mert ha lenne, akkor lenne némi fogalma a gyermekek táplálási irányelveiről. Nem eszel reggelit, és ebédet sem, és nem teszi szóvá? ritka hülye némber lehet. Menj haza anyukádhoz, és mond el neki. Többet meg ne menj hozzájuk.
2011. aug. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim válasza:
Én is csak annyit fűzhetnék hozzá, mint az előzők. De még valamit! Mosolyogj, akármilyen nehéz is, csicseregj bájosan apukáddal, süss valami finomat, a nőt hadd egye a méreg. Lefogadnám, hogy egy élősködő buta szőke perszóna. Még szerencse, hogy apukám csuda kedves nőt talált magának. Lélekben veled vagyok, szorítok, és hidd el, előbb vagy utóbb repül a bálna kifelé :) Sok szerencsét, és kitartást!
2011. aug. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!