Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy kezeljem a kamasz lányoma...

Hogy kezeljem a kamasz lányomat? Rivalizál velem.

Figyelt kérdés

Kérlek, ne tegyétek át a gyereknevelés kategóriába, ez több annál.


Lányom szinte szerelmes az apjába. Amivel édesanyaként semmi bajom, de olyan, mintha vetélytársának tekintene. Ha például ketten ülnek a kanapén, és hazaérek a munkából, rögtön hozzábújik, és volt olyan is, hogy nem engedte, hogy a szokásos puszival köszöntsem a férjem (nem csók, puszi). Ez nem is egyszer fordult elő.

Ha férjemmel hétvégén a nagybevásárlást beszéljük át, lányom ragaszkodik ahhoz, hogy ketten menjen az apjával, és kifejezi, hogy semmi értelme annak, hogy én is menjek. Soha nem konfrontálódtam vele, soha nem csattant el a 14 éve alatt egy pofon sem. Elkényeztetve sem volt, mert nem olyanok az anyagi körülményeink, de igyekeztünk neki mindent megadni anyagilag, de lelkileg is. Nem értem, miért vagyok a vetélytársa..

Volt olyan is, hogy kint napoztunk a kertünkben, férjem az autót mosta le. Közben néha hátrament hozzá, és arról beszélt neki, hogy mennyire meghíztam. Férjem csak mosolyog, mert nagyon ártatlanul tudja előadni, szinte "az én érdekemben" beszél férjemnek az undorító elhízásomról. Rosszul esik! Csak akkor szól néhány jó szót hozzám, ha pénz kell neki, mert én nem fogom annyira kemény kézzel, mint a férjem. Bulizni én sem engedem, pedig már menne. Valamelyik osztálytársával, mikor telefonált a kertben, hallottam, hogy arról beszél, milyen kár, hogy én is megyek velük nyaralni az apjával. Fáj.. Főleg, hogy a nyaralásért jelenleg egyedül dolgozom, mert férjem fél éve munkanélküli. Nem tudom, hogy kezeljem a versengését. Nem szeretném elveszíteni, és azt sem értem, miért nem tekint rám anyaként, tisztelettel. Nem így neveltük. Mit tehetnék vele? Üljek le vele beszélgetni? Miről beszéljek vele, hogy értse, mi a problémám? Egyáltalán szóbahozzam, vagy majd kinövi, ha elkezd fiúk után érdeklődni jövőre gimnáziumban? Kétségbe vagyok esve az állandó feszült és "játszmákkal teli" légkör miatt, jobban nem tudom megfogalmazni.


2011. aug. 10. 11:05
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
55%
Hu, ez tenyleg nehez...Szerintem az lenne a legjobb ha a ferjed ulne le vele beszelni es magyarazna el neki, hogy felesleges teged versenytarskent tekinteni, mert mindkettottoket ugyanugy szeret, csak mashogy. Meg ha mar itt tartunk tisztazhatna azt is, hogy teged nem azert szeretett es szeret, mert vekony, vagy telt vagy/voltal, hanem, magadert, ugy ahogy vagy. Egyebkent ez kiskorban teljesen normalis, 5-6 eves kislanyoknal mindenki tudja, hogy apa a hos. Nem lehet, hogy akkoriban nem volt vele eleget az apja es negativ apakomplexusa lett, amit megprobl ekuzdeni?
2011. aug. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
63%
Inkább őt kellene otthon hagyni, miközben ti nyaraltok. Olyan programokat csináljatok amiben ő otthon marad! és csak ti ketten mentek el.
2011. aug. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
80%
Vikár György: Az Ifjúkor válságai című könyv elolvasását javasolnám első körben. Van olyan fejezet ami ide kapcsolódik. De ha nagyon tanácstalan vagy vagy úgy érzed elviselhetetlen a helyzet érdemes lenne elmennetek akár egy családterápiára vagy klinikai szak pszichológust keresni.
2011. aug. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
89%
Én továbbra is azt javaslom, NE szembesítsétek a lányt beszélgetésben a dologgal.
2011. aug. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
85%

Ez nagyon gáz, és itt elsősorban a férjednek kéne lépnie. Először is veled leülni beszélgetni, aztán a lányotokkal, méghozzá nagyon komolyan.


Nem normális, amit a csajszi csinál, az apjának pedig le kéne állítania, nem tűrni ezt. Megmutatni, h te vagy a NŐ az életében, a csaj pedig a lánya.


Egyáltalán, nem is értem, h képzeli ezt a lányotok. Meg a férjed is ludas, hisz "asszisztál" neki hozzá.


Nagyon gyorsan üljetek le beszélni, mert ebből semmi jó nem sülhet ki.

2011. aug. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
68%
Én elvinnék psychológushoz a helyetekben!
2011. aug. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
21%
Már bocs,de szerintem meg túlreagálod ezt a dolgot,és olyen hidegen írsz a lányodról.Én is nagyon sok 'apás'lányt ismerek,de sehol nem csinálnak ebből ekkora ügyet.Valamit bizony jól elrontottál,ha ezt így érzed,hogy versengés megy köztetek nők között.Ő még nem nő,hanem egy kislány,aki imádja az apukáját.
2011. aug. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
75%
Én is azt javaslom, hogy előbb a férjeddel beszélj. És ha tényleg ennyire durva a helyzet, akkor talán egy szakember segíthetne.
2011. aug. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 A kérdező kommentje:

Azt a könyvet megveszem, valamiért eszembe sem jutott, hogy bármi szakirodalom után nézzek..


Palm, egyetértek veled abban, hogy nem kéne szembesíteni a lányom a helyzettel, szavakkal kimondva. Szerintem ő fel sem fogja, hogy bánt a viselkedésével. Az meg talán végképp nem fogalmazódott meg benne, hogy "anya a vetélytársam". Felnőttként én szerintem mást fogok fel a helyzetből, mint ő. Csak nem tudom, benne mi játszódik le tudat alatt és tudatosan.

2011. aug. 10. 11:23
 20/41 anonim ***** válasza:
97%

Igen, pont ezért írtam. Valószínűleg egyáltalán nem tudatos nála az egész, és ha most a képébe vágjátok, hogy az Anyuka (akit egyébként SZERET, hiába nem látod most ezt rajta) féltékeny rá, az iszonyú lenne. Tartsátok szem előtt, hogy mindössze 14 éves!!!

Ha szaksegítséget kértek (családterápia, pszichológus) én még akkor is először a férjjel kettesben mennék, mert a kislány a legsérülékenyebb az egész családban most.


Egyébként logikus, Apuka otthon van vele, Te gondolom sokat dolgozol, benne most kezdenek dolgozni a hormonok, próbálgatja magát egy "férfivel való együttélésben", persze ez nem jó, de nyugi, nem is olyan nagy baj, mint amilyennek érzed. Benned -teljesen érthetően- munkál az anyai féltékenység (az én pici lányom, akit szeretek) és a női féltékenység is (az én férjem). De tudatosítanod kell magadban, hogy ezek vannak, és azt is, hogy ezzel szemben ott a kislányod, akinek a fejében rendet kell tenni.

2011. aug. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!