Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy kezeljem a kamasz lányoma...

Hogy kezeljem a kamasz lányomat? Rivalizál velem.

Figyelt kérdés

Kérlek, ne tegyétek át a gyereknevelés kategóriába, ez több annál.


Lányom szinte szerelmes az apjába. Amivel édesanyaként semmi bajom, de olyan, mintha vetélytársának tekintene. Ha például ketten ülnek a kanapén, és hazaérek a munkából, rögtön hozzábújik, és volt olyan is, hogy nem engedte, hogy a szokásos puszival köszöntsem a férjem (nem csók, puszi). Ez nem is egyszer fordult elő.

Ha férjemmel hétvégén a nagybevásárlást beszéljük át, lányom ragaszkodik ahhoz, hogy ketten menjen az apjával, és kifejezi, hogy semmi értelme annak, hogy én is menjek. Soha nem konfrontálódtam vele, soha nem csattant el a 14 éve alatt egy pofon sem. Elkényeztetve sem volt, mert nem olyanok az anyagi körülményeink, de igyekeztünk neki mindent megadni anyagilag, de lelkileg is. Nem értem, miért vagyok a vetélytársa..

Volt olyan is, hogy kint napoztunk a kertünkben, férjem az autót mosta le. Közben néha hátrament hozzá, és arról beszélt neki, hogy mennyire meghíztam. Férjem csak mosolyog, mert nagyon ártatlanul tudja előadni, szinte "az én érdekemben" beszél férjemnek az undorító elhízásomról. Rosszul esik! Csak akkor szól néhány jó szót hozzám, ha pénz kell neki, mert én nem fogom annyira kemény kézzel, mint a férjem. Bulizni én sem engedem, pedig már menne. Valamelyik osztálytársával, mikor telefonált a kertben, hallottam, hogy arról beszél, milyen kár, hogy én is megyek velük nyaralni az apjával. Fáj.. Főleg, hogy a nyaralásért jelenleg egyedül dolgozom, mert férjem fél éve munkanélküli. Nem tudom, hogy kezeljem a versengését. Nem szeretném elveszíteni, és azt sem értem, miért nem tekint rám anyaként, tisztelettel. Nem így neveltük. Mit tehetnék vele? Üljek le vele beszélgetni? Miről beszéljek vele, hogy értse, mi a problémám? Egyáltalán szóbahozzam, vagy majd kinövi, ha elkezd fiúk után érdeklődni jövőre gimnáziumban? Kétségbe vagyok esve az állandó feszült és "játszmákkal teli" légkör miatt, jobban nem tudom megfogalmazni.


2011. aug. 10. 11:05
1 2 3 4 5
 21/41 A kérdező kommentje:

Valamelyik hozzászóló írta, hogy olyan hidegen írok róla. Ez egy nagyon hasznos negatív kritika volt, elgondolkozom rajta. Valóban jelenleg egy kicsit neheztelek a kisasszonyra. Akárhogyis csak azt fejezi ki, hogy szereti az apukáját, engem bánt a szavaival, és sokszor a tetteivel is. Nehéz egy kamasz lánnyal.

A hétvégén történt az, amit fent is írtam. Mikor kint napoztunk. Összecsapnak a fejem felett a hullámok, azt érzem. Mivel jelenleg egyedül én dolgozom, többet kell vállalnom a munkahelyemen is. Most is délben lejár az ebédszünetem, és jó esetben fél 9-re otthon leszek. És igaza van, hogy meghíztam, mert a régi munkatempó mellett volt időm tornázni járni, és jobban odafigyelni magamra. Kifejezetten rosszul esett és szomorúsággal töltött el, mikor hallottam, hogy a kövérségemről beszél. Imitálta, hogy folyok le a napágyról, és vacsoránál is rámszólt, hogy minek eszem annyit, így is bevág a nadrágom. Nagyon kompetensnek érzi magát a dolgaimban, viszont nagyon bántó.

2011. aug. 10. 11:30
 22/41 anonim ***** válasza:
72%
Valószínűleg, hogy a könyvet antikváriumba tudod már megvenni. Ödipusz-komplexumnak nevezi a szakirodalom az általad leírt jelenségeket. Ennek a lezajlása személyiség függő kinél hogy jelentkezik... Ha annyira reménytelen a helyzet egy ehhez értő szakpszichológus át tud titeket juttatni a nehézségeken. Csak időben kell segítséget kérni.
2011. aug. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
53%

Nagyon jó, hogy bevallod magadnak, neheztelsz rá. Úgy látszik, a saját érzéseiddel tisztában vagy.

Ő ugyanaz a tündéri kislány, aki melletted cseperedett, ezt ne feledd! ;)

2011. aug. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
91%
Teljesen egyet tudok érteni Palm válaszával. A férjednek kell tudatosítani a lányotokban, hogy Te vagy a felesége, aki a nő szerepét tölti be az életében. A férjed csinálja rosszul olyan szempontból, hogy nevet, mert olyan "aranyosan adja elő" a dolgokat a lány. Ezzel csak erősíti benne a rivalizálást. Alapvetően szerintem normális dolog, hogy kamaszkorban rivalizál a lány az anyjával, de nálatok azért eldurvult a helyzet, ez már nem a normális kategória. Nagyon sajnállak, mert nagyon rosszak lehetnek a napjaid. Nekem még kicsi a lányom, így gyakorlati tapasztalatom nincs, ezt azért leírom.
2011. aug. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
90%
Szóval ne adjátok fel, még időben kapcsoltok, ha most léptek, de hihetetlenül nehéz lehet amúgy...
2011. aug. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
70%

Én már olvastam olyat, hogy egy kamaszlány szó szerint szerelmes lett az apjába, olyan szinten, hogy a szexuális kapcsolatot is bevállalta volna.


Nem azt mondom, hogy nálatok is ez van, de ez egy megtörtént eset.

Szóval a férjeddel kell a dogot megbeszélni, és csírájában elfolytani, nehogy nagyobb galiba legyen belőle.

2011. aug. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
14%

Talán hagyd szépen békén a lányodat - általában nem a kislány rivalizál az anyjával, hanem fordítva. Ha most ilyen durván rivalizál veled, akkor az azt is jelenti, hogy most próbálja bepótolni azt, hogy az apjából eddig csak a kondenzcsíkot látta, és most próbál VÉGRE leszakadni rólad, merthogy ötévesen ezt úgy fest, nemigen sikerült neki (ezért volt "anyás").


Hagyd ezt meg neki. Lehet, hogy nem szép, hogy téged kicikiz a hátad mögött, de ezt neked az apájával kell tudni lerendezni, nem pedig a gyereket piszkálni. Kamszodik, és végre felfedezi , hogy nő és van apja is.


Én úgy látom, hogy te vagy az, aki féltékeny vagy a gyerekre, és nem íbrod elviselni, hogy a lányod apás lett. A játszmázások lényege nem az szokott lenni, hogy egy 14 éves kamaszlány játszmázik, hanem ez, hogy az anyja játszmázik, és a gyerek csak a tudattalan nyomást veszi fel. Én úgy gondolom, te nem engeded a lányodat szabadon lélegezni, és erősen féltékeny vagy arra, hogy most "apás", és nem anyás. De neki erre van szüksége, akkor hagyd végre békén!


Vonulj vissza a héttérbe kicsit, ha szüksége lesz rád, majd megtalál.

2011. aug. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
78%

Bocs, utolsó válaszoló, de ezzel nem értek egyet.

Bizonyos mértékig igazad van, de akkor sem gúnyolhatja az édesanyját ilyen módon, és igenis kezelni kell a helyzetet.


Igen, én is leírtam, hogy az Anyában is munkál a féltékenység és neheztel, de ezeket el meri mondani, belátta. Ez fontos!

Kedves Anyuka, akarjatok változtatni, és segítsetek a kislánynak megtalálni a helyét a családban!

2011. aug. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
39%

Palm: igaz, hogy nem gúnyolhatja az anyját, de ezt apukának és anyukának kéne megoldani egymás közt, nem pedig a gyerekre tenni azt a súlyt, ami nem az övé.


Aki azt a szamárságot írta, hogy a gyerek annyira szerelmes az apjába, hogy akár a szexuális kapcsolatig s elmenne, annak szólok, csak hogy tudja: irtózatos baroms--got beszél. Egy gyerek SOHA nem akar szexuális kapcsolatot az apjával létesíteni - az apának pedig mindig tudnia kell, hogy mi a tabu és hol vannak a határok. A "szerelmes az apjába" nem egyenlő azzal, amikor valaki valóban szerelmes nőként egy férfibe!

Gyk: ez nem egyenlő a szexualitással! Semmi, de semmi köze hozzá!


A kislánynak úgy látszik, hogy annak idején nem sikerült az Ödipusz-szakasz megoldása (ezért volt "anyás" - anyuka nem engedte érzelmileg el az apjáig!), és most, a kamaszkorban újra megpróbálkozik ennek a helyrehozásával. Ezért ilyen durva az anyjával - mert valójában érzi, hogy az anyja zsarnokoskodik felette (is), és nincs sok esélye "legyőzni" a mamát és megkapni apukát. A kamaszkor egyik nagy feladata, hogy újra átnézze és átrendezze a kisgyerkkortól kiinduló életszakaszokat. Ezért is írtam a kérdezőnek, hogy TÜRELEM!


A férjnek nagy teher az, hogy munkanélküli - ez mindig nagyon megvisel egy férfit. Ezt tudni kell! A kislány számára most elérhető apuka, de azt is tudja, hogy apuka nem dolgozik, anyuka a családfenntartó.


Kérdező: ha végképp nagy teher ez a családi probléma

akkor javaslom a családterápiát, mindhármotoknak. Én úgy látom, hogy nagyon-nagyon jó volna. Neked is, mert kimerít a rivalizálás, a család fenntartása, a sok munka, de a többieknek is: a férjednek az önbizalomhiány miatt (ami a munaknélkülisége velejárója), a lányodnak a sok kamaszkori feszültég kezelése miatt, neked szintén az önbizalmad helyreállítása miatt (öregedés, elhízás stb.).

2011. aug. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
85%
Na, akkor viszont én értettelek félre, mert szinte ugyanezt írtam pár oldallal feljebb (szülők egymás közti problémamegoldása stb.)... Szóval akkor egyetértünk. :)
2011. aug. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!