Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akik együttélnek valakivel,...

Akik együttélnek valakivel, de nem akarnak házasodni, miért nem?

Figyelt kérdés
2011. aug. 11. 17:53
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
48%

"Ha nem az életed párja minek vagy vele?"

Mert képzeld én is ember vagyok, és tombolnak bennem a hormonok! Másrészről pedig hatalmas szívem van, és nagyon szeretem és tisztelem a páromat! De eddig még nem éreztem senkinél, hogy egy életen át kellene!Na... lehet komolytalan vagyok, de ez vagyok én! Amúgy a jelenlegi párommal még csak együtt sem élek, és messze is lakik Tőlem! 150km!

2011. aug. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

"Hiszen több év együttélésnél ugyanúgy vannak közös tárgyak amit együtt vettetek"

Pontosan! De ezt normálisan meg lehet beszélni, hogy mi kié lesz! Nem a kapcs. végén, hanem még mikor dúl a love! És így nem lesz belőle problem! Hitelt pedig NEM VESZEK FEL!

2011. aug. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
10%

Mert ha szeretek valakit, azt akkor is szeretem, ha nincs róla papír. Nem kell hozzá papír.

Különben is drága mulatság, ha válsz, akkor meg pláne. Fölösleges huzavona.

Ha a nevét akarom viselni, elmegyek és megváltoztatom.

2011. aug. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Megdöbbentő lehet, de a házasok is szeretik egymást :) ők sem azért házasodnak, mert addig épp hogy meg voltak, utána meg ott a papír, ami előírja, hogy szeretned kell. Semmi sem változik normális esetben a házasság után. Csak a biztonságérzet nő, mert ahogy valaki mondta, nem lehet egyik napról a másikra kilépni. Ez viszont kell ahhoz, hogy valakivel hosszútávon tervezz. Mert kevés az olyan ember, aki egyedül képes lakást, autót venni, gyereket vállalni. Van, amit (szerintem) nem is érdemes egyedül bevállalni (pl. gyerek). Akik egymás mellett élnek, és akár holnap "tipli" van, azok vagy egyedül, vagy egyáltalán nem haladnak, gyarapodnak. Tehát nem is lesz gond szakításnál, hiszen úgysem lesz mit elosztani. De ha komolyan tervezel (lakás, autó, gyerek, nyaralás, közös vállalkozás, közös megtakarítások!), akkor már elvárás, hogy ne léphessen le a másik és hagyjon xarban egyetlen nap alatt. Hát, vagy írni kell mindenről papírt. De hozzátenném, hogy egy közös lakás eladása és a pénz szétosztása is hosszú hónapokon, éveken keresztül hátráltatja a szakítás menetét! HÁzasságban legalább nem kell papírokat írogatni... Az érzések meg ugyanazok így is, úgy is.

Nem egy történetről hallottam, ahol a közös holmik, vagyon miatt az ex-együttélők nagyon megszívták!

2011. aug. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
mert már elment a kedvem az egésztől...
2011. aug. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

ma 18:12

egy szóval sem mondtam hogy te veszel fel hitelt.

Csak azt mondtam,hogy több év együttélésnél ugyanúgy élnek a párok mintha házasok lennének.Akár közös ház,közös autó,közös vagyoni tárgyak.Vagy akár egyes embereknél hitel is hogy legyen házuk például..

De ahogy írtál feltételezem,hogy nem volt még 10-15 éves kapcsolatod,mert akkor tudhatnád,hogyha az egyik fél kilép a kapcsolatból,és a másik nem akarja akkor ott már nem lehet megbeszélni dolgokat.A legtöbb esetben egy szakításnál az ember teljesen kifordul önmagából,és megmutatja azt az oldalát amit eddig nem is ismertél.

Örülj hogy eddig nem voltál ilyen helyzetben.

Sajnos a húgom igen..és senki nem gondolta volna,hogy az a férfi aki imádja,később nemhogy a közös tulajdon jogos felét odaadná,de még azt is elnézi,hogy a lánya az utcára kerüljön,mert nem hajlandó a lakást sem eladni amit közösen vettek meg..

2011. aug. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
10 éves még nem, de 7 éves kapcsolatom volt! Nézd! Már elmondtam:Pénz ide, pénz oda, nem tudok addig házasságot kötni, míg nem látom valakiben a gyerekem apját! Egy szakításom sem fajult még odáig, hogy veszekedjünk egy hűtő miatt!
2011. aug. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Teljes életet élünk házasság nélkül is. Eszembe sem jut. És ő a gyermekem apja (: Lássuk be, ennél nagyobb összekötőerő nem létezik. Ez egy életre szól míg a házasság nem feltétlenül. Főleg manapság.
2011. aug. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Aki azt mondja, hogy szerelem alatt kell osztozni hogy ha majd utáljuk egymást ki mit visz, az kicsit naiv. Amikor elmúlik a szerelem még lehet békés a szétválás, de mikor utálod a másikat mert megsebzett, akkor ott rúgsz belé ahol csak éred. Ehhez nem kell házasnak lenni. Egy lakás egy autó valaki nevén van de a szekrény? A tv? A laptop? A mosógép? Az senki nevén sem szerepel azon lehet ölre menni, ha másért nem csak azért hogy jól kicsessz a másikkal. A válás, a szétválás sohasem akkor történik mikor dúl a szerelem, ezért nem lehet abból a helyzetből kiindulni.

Szerintem aki nem akar házasodni annak rossz tapasztalatai vannak (nem feltétlen saját, csak átélte, látta, stb) és csak annyit lát a házasságból hogy nyűg. Mert vannak ilyen házasságok azért vannak együtt, mert hát csak... se tisztelet, se szeretet, csak macerás a válás, drága, meg mit szólnak majd a szomszédok. Aki ilyen házasságokat lát persze, hogy elmegy a kedve.

Én szerencsés voltam/vagyok, mert a környezetemben hosszú (akár halálig szóló) boldog házasságokat láttam és látok, így nekem nem volt kérdés, hogy házasodni fogok. De ettől én nem vagyok se több se kevesebb másnál.

Van aki csak előjogok miatt házasodik (apa is mehet gyedre, kedvezmények stb).

Sokféle ember van. De legyen jogilag akármilyen is egy kapcsolat nem könnyebb ki vagy besétálni a dologba, mint egy másik fajtába.

2011. aug. 12. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!