Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell ilyen neveket adni...

Miért kell ilyen neveket adni a gyerekeknek? Nem veszi észre a szülő, hogy nevetség tárgyává teszi a saját gyerekét?

Figyelt kérdés

Régebben olvastam egy cikket, hogy az MTA milyen neveket engedélyezett és miket utasított el.

Rákerestem ma kíváncsiságból az engedélyezett utónevekre, és igencsak megdöbbentem. Csak a női neveknél nézelődtem, de valósággal sokkolt.


Pl: Kandida, Meggi, Dió, Színes!!! és ez csak pár.


Mondjátok meg, szerintetek mi értelme van?

Persze, én is majd szeretnék különleges nevet a kislányomnak, de nem fogok szegényből h.ülyét csinálni.


2011. aug. 18. 15:58
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
Anyu ápolónő, és egyszer bejött hozzá a gyermekügyeletbe egy Szálvátoe Enrike nevű cigány gyerek, mert hogy jajj, lázas a gyerek, menjünk hajnali háromkor azonnal az ügyeletbe...nem normálisak xd
2011. aug. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 Horváth Orália ***** válasza:
6%
Szerintem szép nevek! Nem értem mi itt a gond. Hülyeség ez az engedélyeztetés is. Hagyd döntse már el mindenki, hogy milyen nevet ad a gyerekének.
2011. aug. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
Ajándék, Napsugár, stb. :S agyrém
2011. aug. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:

Én is letöltöttem a MTA honlapjáról azt a két pdf-et és döbbenet, miket engedélyeznek.

Vadvirág, Tűzvirág, Gyöngyvirág, Skolasztika, Fahéj stb.

Egyszer találkoztam két kislánnyal, akiknek a szülei Skoda-mániásak voltak és az egyiküknek Oktávia volt a neve, a másiké Felícia.

(Skoda Octavia, Skoda Felicia)

És ez komoly, nem kamu!

2011. aug. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
100%

Ma 16:10-esnek, akik 3-an testvérek. Az oké, hogy Neked tetszenek azok a nevek. Elmondom nekem mi jut róluk eszembe:

Klió: van egy ilyen autó (Renault Clio)

Kasztor: ez egy motorolaj márka (Castor Oil)

A Kaliopé az oké, görög hangzású, elfogadható, még megkockáztatom szép is.

A névválasztásnál szerintem arra kell figyelni, hogy ne legyen más jelentése a névnek, csak név legyen. Pl.: Eperke. Sosem egy embert, hanem egy gyümölcsöt fogok magam elé képzelni, amikor kimondom szerencsétlennek a nevét. Ez pedig sem neki, sem nekem nem jó.

2011. aug. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
Az is gond, hogy egy szép kislánynak édes pl. az Eperke, de felnő. Jó napot Szabó Eperke vagyok.
2011. aug. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:

ma 19:05-nek


Nos ha így nézzük akkor igen valakinek ezek a jutnak eszébe..

De utána néztem.

Én 1972-ben születtem és akkor még nem létezett olyan autó márka hogy Renault Clio..A gyártási éve 1990-től indult.

A castor olaj után is érdeklődte egy kicsit.A bátyám 1969-ben született.Akkor még véletlenül sem volt olyan motorolaj hogy "castor oil"..


Ha így nézzük akkor minden nevet lehet valamihez párosítani..

De tetszik hogy a nevem egy kocsi márka neve is...(lehet hogy le is cserélem az autómat erre a márkára???"

2011. aug. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:

Sztem sok olyan név van, ami csak egy kislánynak aranyos, de egy felnőtt nőnek furán hat.

Pl.: Flóra, Fanni, Panna/Panni, Hanna

2011. aug. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
82%
Ne értsetek félre, tetszik a Kasztor név, de nekem első körben a kasztrálás ugrik be.
2011. aug. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
Pontosan a Flóra, Fanni, Hanna, ami nem újkeletű, hanem régen is használt név, ezekkel szerintem semmi baj.
2011. aug. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!