Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell ilyen neveket adni...

Miért kell ilyen neveket adni a gyerekeknek? Nem veszi észre a szülő, hogy nevetség tárgyává teszi a saját gyerekét?

Figyelt kérdés

Régebben olvastam egy cikket, hogy az MTA milyen neveket engedélyezett és miket utasított el.

Rákerestem ma kíváncsiságból az engedélyezett utónevekre, és igencsak megdöbbentem. Csak a női neveknél nézelődtem, de valósággal sokkolt.


Pl: Kandida, Meggi, Dió, Színes!!! és ez csak pár.


Mondjátok meg, szerintetek mi értelme van?

Persze, én is majd szeretnék különleges nevet a kislányomnak, de nem fogok szegényből h.ülyét csinálni.


2011. aug. 18. 15:58
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:

" A Candida nemzetség az élesztőgombák közé tartozik és gombás fertőzéseket okozhat (candidiasis) emberekben és állatokban

A laboratóriumi tenyészetben a Candida nagy kerek fehér vagy krémes telepekben nő agar táptalajon."


Bár benne van a nagy névnaptárban de szerintem még senkit nem neveztek el Kandidának..

2011. aug. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
A Lakatos Eszmerlada, a Rézmíves Dzsenifer, továbbá a Kanalas Izaura roppant mód szép nevek :D :D lol
2011. aug. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
60%

16:10-esnek! Jó neveitek vannak! Múzsákról lettetek elnevezve. Ötletes, nekem nagyon tetszik. Kasztor is egy görög mitológiai személy volt. Ötletes, nekem nagyon tetszik.

19/L

2011. aug. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
87%
A Kandida c-vel, vagyis Candida formában egy egész gyakori név spanyol nyelvterületeken. Szóval ez kivételesen nem egy magyar idiótaság, szerintem csak átvettük. Egyébként ha valaki túléli a gyerekkorát, akkor felnőttként, már úgyse fog nevet változtatni. Pl én Bettina vagyok, szerencsére csak 2. nevem. Sikeresen titkoltam a suliban, aztán jött a gimis felvételi ahol be kellett írni a hivatalos papírokra. Akkoriban ment a Betty, a csúnya lány a TV-ben... Folytassam? Szerintem nem szükséges. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy nem kell ahhoz flancos vagy idióta név, hogy csesztessenek valakit. A gyerekek nagyon rafkósak, bárkit képesek piszkálni bármivel.
2011. aug. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
35%
Volt egy híres énekesnő: Kemény Klió.
2011. aug. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
100%

Borzalmasak, komolyan...Én az olyanoktól is frászt kapok hogy Reményke-.-meg Őzike?!Hát szerencsétlennek milyen neve van?

[link]

Ezen aztán vannak rohadt mókás nevek, szegényeken annyira sajnálom...

Pompónia...tessék ez milyen név?

Olvasgassatok, néhánynál úgy kikerekedik majd a szemetek...

2011. aug. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
Jesszus! Ki emlekszik a kiejtesre? Kitorik a nyelvuk, megha emlekeznek a nevre is.
2011. aug. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
35%

ma 16:13-nek

16.10-es vagyok..Miért kéne különlegesnek lenni valakinek mert egyedi neve van??

Én amikor gyerek voltam még véletlenül sem hallottam olyan névről hogy Virág. Ma ismerek 2 embert akinek ez a neve,és számomra csodás nevük van,ami nekem ugyanolyan ritka és egyedi mint másnak a mi nevünk..

A bátyám fia Gordon.Teljesen természetes név..Nekem furcsa volt a Dominik vagy Patrik nevek..Mert szinte nem is hallottam ilyenekről..Ki mit tekint egyedinek..

2011. aug. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
84%

Miért? A Lakatos Nintendo jobb? Azt is engedélyezték!

Kész vagyok!

Nem tudnék bohócot csinálni a gyerekemből!

2011. aug. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
Én mindig azon röhögök, hogy képesek a cigányok odabiggyeszteni a nevükhöz, hogy Juanita, Antonio stb., és ezt nem a szüleik választják, hanem maguk.
2011. aug. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!