Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell ilyen neveket adni...

Miért kell ilyen neveket adni a gyerekeknek? Nem veszi észre a szülő, hogy nevetség tárgyává teszi a saját gyerekét?

Figyelt kérdés

Régebben olvastam egy cikket, hogy az MTA milyen neveket engedélyezett és miket utasított el.

Rákerestem ma kíváncsiságból az engedélyezett utónevekre, és igencsak megdöbbentem. Csak a női neveknél nézelődtem, de valósággal sokkolt.


Pl: Kandida, Meggi, Dió, Színes!!! és ez csak pár.


Mondjátok meg, szerintetek mi értelme van?

Persze, én is majd szeretnék különleges nevet a kislányomnak, de nem fogok szegényből h.ülyét csinálni.


2011. aug. 18. 15:58
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:

18:45-os!

Ilyenrol en is hallottam. Az illeto csalad nem vaci veletlenul?

2011. aug. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:

amit hallottam:

Manó (férfi)

Kavics (férfi)

Szörénke (nő)

Tulipán (nő)


Paréj és Traktor még nincs, úgyhogy hajrá :DD

2011. aug. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:

Igen, ezek a nevek inkább viccesek, mint szépek, viselhetőek.

De ízlések és pofonok! Az én kislányom is olyan nevet kapott, ami mellett eddig talán 1 vagy 2 ember tudott csak elmenni anélkül, hogy valamit ne szólt volna. Általában vagy megdicsérik vagy megjegyzik, hogy ezt a nevet még nem is hallották. De nem érdekel, nekem ez a lánynév volt kamaszkorom óta a nagy szerelem!

2011. aug. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
Hát én frászt kapok az ilyen nevektől.
2011. aug. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy ismerősöm Sólyomnak nevezte el a fiát. Nagyon macsónak akarják tenni magukat, közben hülyét csinálnak a gyerekükből. És mi van ha szegény Sólyomka szemüveges lesz...???
2011. aug. 18. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
57%

Lehet, hogy ami neked gáz, az másnak meg tetszik.

Rengeteg nagyon népszerű és általános név van, amitől a hideg kiráz. Így végülis bármilyen nevet adsz a gyerekednek, csak annyi változik, hogy más ember fogja kicikizni és másnak nem fog tetszeni a neve. Pl. valószínűleg sokaknak inkább Ibolya, mint Áfonya (volt erről a névről itt kérdés). Szerintem akkor már inkább Áfonya, mint Ibolya.

Meg egyébként is, mi a bánat közöm van nekem ahhoz, hogy kit hogy hívnak?! Semmi.

2011. aug. 19. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:

Ennyi erővel minden névnek van jelentése (írták itt többen, hogy a név autótipus meg ilyenek). Pl. a Viktória egy teljesen elfogadott és népszerű női név mégis aki tud angolul vagy spanyolul, rájön a jelentésére (Victory/Victoria - Győzelem). De ugyanez van a Flórával (spanyol flor - virág), Florenciával (virágzás), Feliciával (boldogság), satöbbi. Minden névnek van jelentése...

Mellesleg az angoloknál is sok ilyen van: a már előbb említett Victoria, Daisy (százszorszép), Chelsea (angol város)...

Azt viszont tegyük hozzá, hogy az én lányom neve (ha lesz) Dóra Viktória lesz, amiben: Dóra - Isten ajándéka, Viktória - győzelem. Tehát az én lányom Isten ajándéka lesz, és egyben győzelem, hogy itt van - ez azért értelmesebb, mint az Eperke, Nintendo és egyéb nonszensz nevek.

2011. aug. 19. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!