Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miután betöltöm a 18. -at...

Miután betöltöm a 18. -at elmehetek otthonról anélkül, hogy a szülők esetleg rendőrt hívnának?

Figyelt kérdés
Úgyértem,hogyha 18.után elmennék otthonról vki máshoz lakni.És,ha esetleg kihívnák a rendőröket akkor már nem tudnának mit csinálni.Mivel nagykorú leszek így én felelek a tetteimért.
2011. aug. 19. 13:12
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
61%
Mennyi ideje vagytok együtt a pároddal? Ő hány éves?
2011. aug. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
82%
Én 18évesen nem magamtol költöztem el. Szó szerint kidobtak. Mint minden tesómat. Mind megkaptuk 18 évesen,hogy ennyi,nagykorú vagy, állj a saját lábadra. Egyébként ha szeret a srác, nem fog problémát okozni neki,hogy míg nem találsz munkát 'eltartson'. Egyébként nem mindenkinek arany az élete otthon. Nekem sem volt,és valószinü ha apám nem hajit ki,akkor sem maradtam volna sokkal tovább.
2011. aug. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 A kérdező kommentje:
Igen,a szüleim elváltak.Anyukám meg se akarta ismerni a srácot,apukám azt mondta,hogy bizonyítani kell és akkor ő felőle lehetek vele.
2011. aug. 19. 14:08
 34/47 anonim ***** válasza:
62%

A válasz írója 32%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 14:07


Szerintem a kérdezőnél nem ilyen tragikus a helyzet. Egyszerűen naiv és szerelmes...

2011. aug. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
62%

"Amúgy meg lesz keresetem,gyerektartást kapnék(apukámtól)meg családi pótlék.Mellette diákmunka.Nem élősködnék rajta,ezt mi már átbeszéltük rengetegszer."


Az nem kereset, hanem jelen esetben, ingyenélő mentsvára. Azért te dolgoztál? Tesód nincs? mert ha van, ne számolj azzal, hogy egyedül te kapod meg a gyerektartást, családi pótlékot. Én mondjuk anyád helyében nem is adnám oda...


Nagylánykodj, de majd mássz ki a sz*rból, ha elhagy a barátod. A mai világban két fizetésből is alig lehet megélni, nemhogy egyből... Nem tudom, hol élsz, és miből gondolod, hogy a nagylányság abból áll, hogy elhúzom a pasimhoz, aki majd eltart...

Én most költöztem össze a párommal, de mi mindketten dolgozunk, én még többet is keresek nála.

2011. aug. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
45%
Ha meg nem rossz neki otthon,meg kell beszélni az anyukájával,hogy mivel elmult 18, ne szabjon olyan erös határokat. Nem feltétlenül kell összebutorozni 18évesen. Valakinek sikerül,persze több olyan van akinek nem.
2011. aug. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
63%
A kérdező még azt sem meri elárulni, hogy mennyi ideje vannak együtt. Pedig a válaszolók többségét szerintem érdekelné. Meg jó lenne tudni, hogy mennyi idős a pasi, illetve saját lakása van-e, mióta dolgozik, mennyit keres. Mert a kérdező nagyon biztos benne, hogy majd élnek együtt, mint hal a vízben.
2011. aug. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
71%
Saját lakása van e? 20on évesen? Hm. Hacsak a szülei nem rakták a segge alá.egyébként honnan lenne? Nyert a lottón?
2011. aug. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
82%

Nem ítéllek el, de azt tanácsolom jól gondold át.


FONTOS:

Családi pótlékot már valószínű nem fogsz kapni, hacsak nem nappali tagozaton tanulsz tovább, de azt sem sokáig. Gyerektartást pedig az apukádnak 18 éves korodig kell fizetnie, utána már nem kötelező.


Szép, hogy a barátod gondoskodni akar rólad, de gondold át, mennyire biztos a munkája? Ma már semmi sem biztos...


Beszéld át higgadtan, megfontoltan, írd össze előtte miket akarsz elmondani és ne hagyd, hogy félbeszakítsanak. Ha nem hagyják akkor írd le levélben és adj időt arra, hogy megemésszék. Lehet több körös dolog lesz, de ne haraggal menj!! Nincs olyan anya aki hagyná csak úgy elmenni a gyerekét a semmire. Ha meggyőzöd észérvekkel, biztosan számíthatsz a támogatására.

Szurkolok, hogy úgy alakuljon az életed, ahogy megálmodtad.

2011. aug. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
63%
Egy jó tanács,ilyet ne tegyél soha!Először is a szüleiddel nem találkozhatnál,mert biztosan nem bocsátanák meg neked,ráadásul a barátodtól függnél,még csak 18 vagy,gondolom tanulnod kellene még,majd dolgozni,nem egy másik ember nyakán lenni,mit csinálsz ha kidob? az olyan kapcsolatok amik gyerekszerelemnek indulnak nagyon ritkán tartanak "örökké".azért mert nem jössz ki a szüleiddel,vagy hú de felnőttnek gondolod magad és önállónak,ne dobd el a szülői hátteret a te érdekedben,pláne ne egy bizonytalan kapcsolatért!
2011. aug. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!