Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg elrontottam ezzel az...

Tényleg elrontottam ezzel az életemet? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Most megyek nyolcadikba, a hetedik évvégim nagyon rosszul sikerült, és ennek csak és kizárólag én vagyok az oka, tudom. Hisz alig tanultam.

4,3 lett az átlagom.

A szüleim(főleg apukám) naponta mondja, hogy "gratulálok, elcseszted az életedet"

Mivel, így nem fognak felvenni már olyan, hű de jó gimibe. Nagyon sokat szorongtam és bőgtem e miatt.

Már most elkezdtem tanulni a felvételire, mindig maximális pontokkal írom meg a matek-magyar felvételi feladatokat egyaránt és mondtam a szüleimnek, hogy ígérem, de tényleg-hiszen tanultam a hibáimból-hogy a nyolcadik félévi nagyon jól fog sikerülni.

Anyukám hisz nekem és értékeli is, hogy már most tanulok a felvételire, de apum nem.

Apának van igaza? Ha jó lesz a felvételim és a nyolcadik félévim, nem fognak felvenni a gimibe(szirnyei merse pál gimi,pest) és ezzel elrontom az életemet is, mert a hetedik évvégim rossz lett?


Köszi előre is a válaszokat, remélem érthető. 14/L


2011. aug. 19. 20:24
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

dehogy rontottad el,én meg akármennyit tanultam,mégis 3-as lett az átlagom

szal nem gáz! :D

bár nekem könnyebb dolgom van mert én most még csak 7.-be megyek

13l

2011. aug. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
kit érdekel hanyas lett a 7.es bizid?? majd az érettségid fog számítani nem ez :) ezt senkisem fogja megkérdezni tőled, és ugyis majd a felvételi számít majd :))
2011. aug. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

A legtöbbet az írásbeli felvételi számít, szóval ha az jól fog sikerülni + a szóbeli is, emellett a 8. féléved jó lesz, akkor szerintem biztos felvesznek.

Másrészt azért nem ezen múlik az életed, rossz suliból is tovább lehet tanulni ha okos vagy, más kérdés hogy ott milyen lesz a hangulat meg a társaság. De van még több jó gimi Pesten, jelölj meg többet, valamelyikbe csak felvesznek. Biztos nagyon jó gimi ahova akarsz menni, de akkor sem dől össze a világ, ha egy másik szintén jóba vesznek fel, nem? ;)

Egyébként, mikor én felvételiztem 3 éve, volt suli (mégpedig egy elég jó gimi) amelyik csak a 8. féléves bizit kérte (meg nyilván a felvételit), igaz abból minden jegyet, de így a 7. év vége semmit sem számított. :)

Szóval nézz körül alaposan, hol mik a követelmények, én azt tapasztaltam hogy a felvételi sokkal többet számít mindenhol, mint a hozott jegyek. Mondjuk az is kérdés, hogy honnan van ez az átlag. Mert ha matek-magyar-töri és ilyesmik hármasok vagy hasonlók, és készségtárgyak húzzák fel az átlagot, akkor sokkal rosszabbul állsz, mivel ált. ezeket nem nézik, csak főbb tárgyakat. De ezt is simán fel lehet hozni, ha szuper felvételit írsz (mert mondjuk a hozott pontoknál lesz 10 pont hátrányod, de cserébe írásbelin 95 pontot érsz el).

Sok sikert!

2011. aug. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 szkii válasza:
100%

Ne aggódj, nem rontottad el ezzel az életed. :)

Nekem a gimiben volt olyan osztálytársam, aki 10. év végén még kettes volt biológiából, aztán egy nyár alatt "megvilágosodott" rájött, hogy orvos szeretne lenni, 11-12.ben ráhajtott és 90% feletti érettségit írt, be is került a hőn áhított egyetemre.

Szóval ezen ne parázz! :)

2011. aug. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Na akkor már én is: 4,3?????????????????????? Mit nem adnék ilyen biziért... 10-be megyek, szakközépiskolában. ÉS most lehet fikázni, hogy szakközép így úgy szar, semmire nem megyek vele... 3-as átlagom van, mégis meg lesz a szakmám és az érettségim, fodrászként. És mivel nem kis tehetségem van hozzá, nem is szar fodrászként! Semmit nem rontottál el.
2011. aug. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

A szülők és úgy általában a felnőttek szeretnek ráparáztatni a vizsgákra.

Felvételi előtt mi is féltünk, de nagyon könnyű volt. Aztán állandóan az érettségivel rémisztgettek, de szerintem könnyebb volt, mint egy témazáró. És ezt úgy mondom, hogy nem voltam jó tanuló évközben, mégis mindenből négyes-ötös lett az érettségim.


Ne izgulj, felvesznek, okos vagy.

24/L

2011. aug. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, egy kicsit megnyugodtam, de nagyon fogok tanulni!Köszi:))
2011. aug. 19. 21:58
 18/19 anonim ***** válasza:

nem rontottad el:)

amúgy vicces, nekem is a 7. évvégim lett rossz... mondjuk az még mindig jobb, mint a 8.os félévim... mondjuk én már 5. óta gimiben vagyok...:D

az írásbeli számít sokat, és a szóbeli. maximum vetnek egy pillantást a 7.es bizidre... de ha látják, hogy mennyi fejlődtél, akkor sima az ügy:D

és... 4,3-as átlag?! ez neked rossz?!:D cöhh...

2011. aug. 20. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

akkor már én is beállok a sorba!:D

4,3?!?!?!?! az volt életem legjobb átlaga...

nekem sikerült bejutnom Debrecen legnívósabb gimijébe, és piszok boldogtalan vagyok ott! hidd el, okos vagy, és úgy veszem ki, hogy szorgalmas is. legyél ilyen továbbra is, és ne hagyd, hogy elkeserítsenek.:) remek csaj vagy, csak íy tovább. Apud meg hadd mondja a magáét.:D

16/L

2011. aug. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!