Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Elrontottam az életemet?...

Elrontottam az életemet? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Most fejeződtek be a felvételi vizsgák a középiskolákba. Egyik sem sikerült valami jól. (se az írásbelik, se a szóbelik) Ez valószínűleg azért volt, mert az összes felvételin nagyon izgultam, így ez meglátszódott rajtam és nem tudtam jól teljesíteni a követelményeket. 3 gimnáziumot jelöltem meg, és az ideiglenes rangsorokon egyiken se vagyok benne a felvehető létszámban. Jó tudom ez még nem jelent semmit, mert még biztos feljebb kerülök,mivel ez csak ideiglenes lista.

Viszont nagyon rosszul esett, hogy 8 évig kitűnő voltam, hónapokat készültem a felvételikre, és most meg nem vesznek fel sehova 100%-osan.

Ráadásul a felvételik előtt az összes általános iskolai tanár azt mondogatta h ezen múlik az egész életem, így még idegesebb voltam a felvételik idején.

Úgy elment a kedvem mindentől, nem érdekel semmi...úgy érzem mintha az elmúlt 2 hónapban teljesen elrontottam volna az elkövetkezendő kb 10 évemet. Lelkileg összeomlottam, mégha ez kívülről nem is látszik.

14/f


2010. márc. 12. 23:23
 1/9 A kérdező kommentje:

Hogy adatot is mondjak: az egyik suliban pl. 60. lettem a 75ből...és 32 főt vesznek fel.

a másikban (ezt jelöltem elsőnek) 65. lettem a 170ből, ide is 32 főt vesznek fel. még itt érzek egy kicsi, nagyon kicsi reményt a felvételre.

2010. márc. 12. 23:27
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
Valahová biztos felvesznek nyugi. Egyrészt baromira nem ezen múlik az életed (ennyi idősen én is ezt hittem, rohadt nagy tévedés), csak annyi a lényeg, hogy majd 4 év múlva jót érettségizz, legyen legalább 1 nyelvvizsgád és jó legyen a 11. és 12. éved. Mindegy hol, az egyetemek/főiskolák pont leszarják. Rajtad múlik az egész.
2010. márc. 12. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
ne butáskodj :) a nagybátyám segédmunkásként melozott 20 éven keresztül egy poros gyárban aztán megunta és tanulni kezdett, 40 évesen! most lesz 50 és multi milliomos szó szerint. a garázsban mercedes, bmw, chevy most újított be egy jaguart... 16 luxus ingatlanja van... és mindezt 10 év alatt 40 évesen a 0-árol... 14 évesen nemtudod elrontani az életed :) ugyan már... egy egyetemen se nézik hogy Te milyen gimibe jártál :) magasról tesznek rá... tapasztalat. aki meg az ellenkezöjét mondja az csak okoskodik
2010. márc. 12. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Dehogy múlik rajta az egész életed...senki sem várja el tőled, hogy 14 évesen dönts mindenről. Az érettségi a fontos, ahogy az előttem szóló is leírta. És megjegyezném, hogy az nem mértékadó, hogy kitűnő voltál nyolc évig, mert a sulis anyagot meg lehet tanulni a felvételi pedig logika, például tavaly majdnem csak a józan eszet kellett használni.
2010. márc. 12. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

ugyan :) ne keseredj el

elképesztő ez a versengés, ami ma folyik, sajnos már a gimnáziumokba való jelentkezéseknél is

lehet, hogy azért sem sikerültek jól a felvételik, mert nagyon rágörcsöltél, olyankor rosszabbul teljesít az ember

az izgulásnak soha, semmikor nincs értelme, mivel csak ront az eredmények

ha lazábban kicsit kezeled sokkal könnyebben fog menni

de szerintem akkor sem dől össze a világ, ha nem oda jutsz be, amiket megjelöltél

gondolom lesz még plusszfelvételi

2010. márc. 12. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én 26 évesen fogom elkezdeni a középsulit, és mégsem rontottam el az életem. Ha pozitívan állsz hozzá a dolgokhoz akkor semmi gond nem lesz. Bízz magadban.
2010. márc. 12. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
tényleg ne búsulj!még nem lehet tudni hátha felvesznek valamelyikbe és ha benn vagy már senkit nem érdekel, hogy hányadik voltál a rangsorba.ha mégsem sikerül egyik helyre sem idén, akkor valahogy biztosan meg lehet oldani, hogy jövőre újra jelentkezhess! /ismertem olyan lányt, aki így került be az iskolámba anno/a gimnáziumi évek fontosak, hogy meg legyenek az alapjaid az egyetemre, szóval ott is próbálj majd legjobb tudásod szerint készülni az órákra és teljesíteni/próbáld leküzdeni az izgulásodat!!!/ és akkor bárhova bekerülhetsz egyetemre, s lám nem is ment tönkre az életed!
2010. márc. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: tegnapelőtt 23:35


Hát ezeket biztosan nem a műveltségével szerezte, hanem olyan dologal amit a BTK szabályoz.

2010. márc. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Szia! Én is el voltam keseredve,mert én is ilyen szituba kerültem, de rájöttem,h mégsem rossz.


1.)

Ahol 65. lettél és 32-őt vesznek fel, ott simán bejutsz! Mivel egy csomóan pl. ha ez egy általános középiskola, akkor aki ott előtted van az inkább az erősebb sulit választja,ha oda bejutott.


2.)

Sokan lehet,hogy csak 2.-nak,3.-nak jelölték a sulit , és mást fognak választani. Tehát,ha kiesik előled a rangsorban 30 valahány gyerek, akkor nyert ügyed van...


3.)

nem tudod ezzel elcseszni az egész életed, mégha nem jutsz be sehova sem. Csak 1 részét rontod el az életednek,mert 1 sz*r köz.suliban nem tanulsz sokat, rossz a közösség ,de utána találhatsz jó szakmát magadnak és máris jobb lesz.


14/L

2010. márc. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!