Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit a legjobb megoldás ilyen...

Mit a legjobb megoldás ilyen helyzetben (lopás gyanúja a családban)?

Figyelt kérdés

Ez egy hosszú sztori, de tényleg nagyon számítok a véleményekre.

Van egy párom, akivel 2 éve vagyunk együtt, egy éve együtt is élünk, nagyon szeretjük egymást, családot tervezünk. Van 3 kisebb testvére (14 éves hármasikrek, 2 fiú és egy lány) és kitaláltam, hogy vigyük el őket nyaralni a szülővárosomba, biztosan élvezni fogják. Édesanyám felajánlotta, hogy szálljunk meg nála, addig ő és a testvérem a nagyimhoz mentek aludni, így volt a legésszerűbb, de eléggé meglepődtem, mivel anyának az a lakás a mindene, mivel sokat küzdött érte (válás, zaklatás...stb.) és a szabadságát jelképezi, amiért sokat szenvedett. Szóval odavittük őket és nem is volt semmi gond, de mikor elmentek, akkor anya észrevette, hogy eltűnt a szempillaspirálja. Kerestük, de nem találtuk, ezért megkérdeztem a páromat (aki közben visszaért a gyerekekkel), hogy nincs-e náluk véletlenül? Erre a kislány kiszaladt a fürdőbe, hogy oda rakta. Na már most azt a szempillaspirált a fürdőszoba szekrényében tartották, így véletlenül biztosan nem tudta elrakni (pl., hogy hozzáfogta a ruhájához, vagy ilyesmi). Édesanyám elkönyvelte, hogy a kislány lopta el, de nekem egyszerűen hihetetlen, hogy ő ilyet tenne ugyanis ismerem már annyira, hogy ezt megállapíthassam. Kiváló tanuló, a testvéreivel mindent megoszt, egy nagyon jólelkű, jószándékú kislányt ismertem meg benne, ráadásul nem is sminkel. A párommal már megbeszéltem és ő el akarja mondani a testvérei édesanyjának (féltestvérek, az édesanyjuk nem ugyanaz), hogy tisztázzuk az ügyet. Én azonban nem tartom jó ötletnek, mert egy ilyen meggyanúsítás után biztosan nem tudnék a párom családjának szemébe nézni.:( Édesanyám is azt mondta, hogy hagyjuk a fenébe, mert nem olyan nagy dologról van szó, de persze érzi mindenki, hogy itt nem ez a lényeg, hanem az, hogy egyáltalán tesz-e ilyet a kislány (vagy esetleg a tesói). Én nem hiszem, hogy ő volt, vagy legalábbis nem szándékosan, a párom természetesen szintén így gondolja, de édesanyám meg van róla győződve, hogy direkt tette el és valóban minden ellene szól, ezért nem tudok mit mondani a védelmében.:( Érdemes ezt tovább firtatni, vagy hagyjuk a fenébe? Félő, hogy bennem is megerősödik idővel a gyanú és később bizalmatlan leszek velük, de annak is megvan a lehetősége, hogy emiatt kiutál a család, ha kiderül, hogy valahogy mégis megmagyarázható véletlenről van szó. :( Utálom ezt a helyzetet, mert nagyon szeretem a páromat és nem is vesztünk össze emiatt, értelmesen meg tudtuk beszélni, de én nagyon nem szeretném, hogy ezt tovább ragozzuk, mert félek a következményektől, ugyanakkor ott van a lehetőség is, hogy mégis szándékosan vette el és ki tudja mi lesz, ha büntetlenül megússza.

Ki mit gondol erről?:(


2011. aug. 21. 23:04
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
73%
Logikus magyarázat: a gyerek kíváncsi, pakol a fürdőszoba szekrényben, talál egy szempilla spirált, ami tetszik neki, és ezt úgymond "elcseni" használatra. Később, amikor a tulajdonos felfedezi a hiányát, a kislány visszaadja, hiszen nem akart rosszat, csak egy gyermeki csínyről van szó! Nem?
2011. aug. 21. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
90%

nézd .abszurd a dolog ,az igazság részed 2% ebből egy a jóindulatom :) a másik -ha belegondolok én se pakolásznék idegen házban . DE a bizalom fontos -emiatt eszedbe ne jusson beszélni bárkivel a lányon kívül max. ,mert megrendül az az alapvető ősi bizalom amit -a kisebbek ,kamaszok előszeretettel szernek próbára tenni. és ez nem rosszaságból van.


sajnos vannak betegségek mint kleptománia,de az kényszerbetegség ,és ahhoz rendszeresen kell h eltűnjenek dolgok .az is fontos ,ő nem tagadta le .aki LOP az LETAGADJA. majd lebukik általában.


én azt javaslom vegyél a csajszinak egy uo szempillaspirált, beszélgess el vele ,ismerd meg jobban .


és legközelebb akkor ír ha eltűnik egy 5000res vagy a fél fürdőszoba berendezés.


amúgy amit leírtam abban semmi misztikum nincs csak egyszerű pszichológia.


legjobbakat.

2011. aug. 22. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
60%
Érdekes, hogy ezt kérdezed, mert éppen fel akartam tenni egy hasonló kérdést. Sajnos fogalmam nincs, mi a helyes megoldás, a mi rokonságunkban is van egy lopós gyerek, ő is "csak" sminkcuccokat tesz el, de borzasztó kellemetlen, mert a szülei nem tesznek semmit, csak mi vettük észre, hogy elkeveredett 20-30 ezer forintnyi rúzs, szemhéjpúder, parfüm amikor nálunk járt. A szülei válasza, "ja, ő ilyen". Szerintem az anyja is lopós. Az egyetlen megoldás, hogy nem engeded be a lakásodba szerintem. Én ezt fogom tenni.
2011. aug. 22. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
64%

Kedves Kérdező!


Elég hibbant nőszemély vagy az anyukáddal együtt, ha ilyen semmiségből ekkora problémát csináltok. Ha velem történne ilyen, még csak szót se fecsérelnék rá. Eltűnt a szempillaspirál? Igen. Meglett? Igen.

Egyesek annyira ráérnek, hogy az hihetetlen. Anyukádnak valami baj lehet a fejével, mert úgy csinál, mintha valami szentségtörés ment volna végbe az otthonában.

Egyébként elég szánalmas a reakciód azok után, hogy TE kérted ki mások véleményét. Ha valaki nem úgy vélekedik ahogy te, akkor megsértődsz? Szép egy család vagytok ti. Véleménykülönbség esetén sértődés, szempillaspirál x ideig tartó eltűnése miatt napokig tartó botrány.

Hát én a barátod helyében felhúznám a nyúlcipőmet, és addig szaladnék, ameddig csak bírok.

Jó lenne ha felnőnél, és belátnád, hogy attól még hogy valaki mást gondol, az nem feltétlenül rosszindulatú és gonosz. Ha meg nem tudsz ezzel együtt élni, akkor ne kérd ki mások véleményét. Ilyen egyszerű.


22/L

2011. aug. 22. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
53%
Szerencsétlen, milyen lopás? Pfff...
2011. aug. 22. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
58%
Melyik elmegyógy intézetből szabadultál kedves kérdező? Miről beszélsz, hogy nem értettük meg a probléma lényegét? Te nem érted, hogy mit művelsz az anyukáddal együtt. Én is utálom a lopást, de hogy egy szempillaspirál kipróválásából ekkora ügyet csinálni, ez elmebetegsége. Tudod a legjobb az lenne ha a párod emiatt szakítana veled, mert ha ilyen vagy most, mi lesz később. Amúgy a megoldás az, hogy amint szóba került a spirál a kislány szaladt hogy előhozza. Ha szerinted el akarja lopni rohan hogy tessék itt van? Gondolkozz már kicsit légyszíves! Ez amúgy messze viszi a legbaromabb kérdés címet!
2011. aug. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
62%

A párod előbb utóbb elmenkül a kedves családod miatt,de főképp miattad,mert ezt te generálod.A szempillaspirálon lovagolsz,hisztizel,a lopás és véletlen elrakás nem ugyanaz.

Eltudom képzelni ha roszz helyre tennék valamit nálatok vissza,egy évig hallgatnám a csárogást hogy loptam tőletek,hülyék gyülekezete,nincs probléma csináltok magatoknak a bolhából elefántot..

2011. aug. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
76%

Hát nem semmi ez a spiné komolyan mondom...

Kikéri a véleményünket, felháborodik, megsértődik, majd burkoltan közli, hogy rajta kívül mindenki hülye. Ezután nem kíváncsi a további válaszokra, de azért szépen lepontozta azokat, akik rávilágítottak a tényre, hogy bolond. Nem hinném hogy más lett volna, mivel nem nagyon talált támogatót...

Nos akkor drágaságom. Véletlenül se forduljon meg abban a nagyon okos fejedben, hogy nem neked van igazad, rajtad kívül itt mindenki hülye, csak te gondolkozol racionálisan. Édesanyád szempillaspiráljának eltűnése egy egetrengető tragédia, csodálom hogy a híradóban nem mondták be. Azzal se foglalkozz, hogy a lány azonnal visszaadta, amint szóba került a dolog. Ezt ne vedd figyelembe! Könyveld el lopósnak, és aggódj, gyanakodj rá, ha kell motozd is meg minden alkalommal amikor találkoztok, nehogy igazi profi tolvaj váljon belőle...

Ezzel már most megmented azokat, akiket esetleg a közeli vagy távoli jövőben kirabolna.

Gondolom ilyesmi véleményeket vártál, hát megkaptad. Most pedig lehet lepontozni, mert az nagyon megy neked. És egy tanács, ha el akarod üldözni a pasidat, akkor továbbra is agonizálj az említésre se méltó problémáidon. Előbb-utóbb garantáltan siker koronázza majd a próbálkozásaidat.


22/L

2011. aug. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

Hagyjátok a francba! Biztos írták már, hogy kutassátok át mégegyszer a fürdőszobát, hátha beesett valami mögé, én is ezt javaslom, amúgy meg, ha ellopta, hát, nyeljétek le a békát, még kicsi. Kamaszként sok hülyeséget csinál az ember. Valószínű pár év, és kinövi.

Én a helyedben nem foglalkoznék ezzel többet, azonban, ha látogatóba mennék hozzájuk, még pár évig óvatos lennék, értékek nem lennének nálam. Felnőttként már nem szokott ilyen gond lenni senkivel, aki normális családban nő fel. Biztos nem lesz náluk sem.

Anyukád helyében meg nem hívnám meg őket többet. Max. ha már felnőttek, benőtt a fejük lágya.

2012. jan. 14. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
52%
Előszőr csak egy szempillaspirál,aztán,majd jön a pénz is...
2012. jan. 14. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!