Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit a legjobb megoldás ilyen...

Mit a legjobb megoldás ilyen helyzetben (lopás gyanúja a családban)?

Figyelt kérdés

Ez egy hosszú sztori, de tényleg nagyon számítok a véleményekre.

Van egy párom, akivel 2 éve vagyunk együtt, egy éve együtt is élünk, nagyon szeretjük egymást, családot tervezünk. Van 3 kisebb testvére (14 éves hármasikrek, 2 fiú és egy lány) és kitaláltam, hogy vigyük el őket nyaralni a szülővárosomba, biztosan élvezni fogják. Édesanyám felajánlotta, hogy szálljunk meg nála, addig ő és a testvérem a nagyimhoz mentek aludni, így volt a legésszerűbb, de eléggé meglepődtem, mivel anyának az a lakás a mindene, mivel sokat küzdött érte (válás, zaklatás...stb.) és a szabadságát jelképezi, amiért sokat szenvedett. Szóval odavittük őket és nem is volt semmi gond, de mikor elmentek, akkor anya észrevette, hogy eltűnt a szempillaspirálja. Kerestük, de nem találtuk, ezért megkérdeztem a páromat (aki közben visszaért a gyerekekkel), hogy nincs-e náluk véletlenül? Erre a kislány kiszaladt a fürdőbe, hogy oda rakta. Na már most azt a szempillaspirált a fürdőszoba szekrényében tartották, így véletlenül biztosan nem tudta elrakni (pl., hogy hozzáfogta a ruhájához, vagy ilyesmi). Édesanyám elkönyvelte, hogy a kislány lopta el, de nekem egyszerűen hihetetlen, hogy ő ilyet tenne ugyanis ismerem már annyira, hogy ezt megállapíthassam. Kiváló tanuló, a testvéreivel mindent megoszt, egy nagyon jólelkű, jószándékú kislányt ismertem meg benne, ráadásul nem is sminkel. A párommal már megbeszéltem és ő el akarja mondani a testvérei édesanyjának (féltestvérek, az édesanyjuk nem ugyanaz), hogy tisztázzuk az ügyet. Én azonban nem tartom jó ötletnek, mert egy ilyen meggyanúsítás után biztosan nem tudnék a párom családjának szemébe nézni.:( Édesanyám is azt mondta, hogy hagyjuk a fenébe, mert nem olyan nagy dologról van szó, de persze érzi mindenki, hogy itt nem ez a lényeg, hanem az, hogy egyáltalán tesz-e ilyet a kislány (vagy esetleg a tesói). Én nem hiszem, hogy ő volt, vagy legalábbis nem szándékosan, a párom természetesen szintén így gondolja, de édesanyám meg van róla győződve, hogy direkt tette el és valóban minden ellene szól, ezért nem tudok mit mondani a védelmében.:( Érdemes ezt tovább firtatni, vagy hagyjuk a fenébe? Félő, hogy bennem is megerősödik idővel a gyanú és később bizalmatlan leszek velük, de annak is megvan a lehetősége, hogy emiatt kiutál a család, ha kiderül, hogy valahogy mégis megmagyarázható véletlenről van szó. :( Utálom ezt a helyzetet, mert nagyon szeretem a páromat és nem is vesztünk össze emiatt, értelmesen meg tudtuk beszélni, de én nagyon nem szeretném, hogy ezt tovább ragozzuk, mert félek a következményektől, ugyanakkor ott van a lehetőség is, hogy mégis szándékosan vette el és ki tudja mi lesz, ha büntetlenül megússza.

Ki mit gondol erről?:(


2011. aug. 21. 23:04
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
64%
Lopás igen, bűn, de ezzel a hisztivel sokkal nagyobb kárt teszel a családodban...
2011. aug. 21. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:

Már látom, hogy kár volt segítséget kérnem!

Köszönöm a normális válaszokat, a többiek meg nem értem minek vannak itt, ha a mások problémája hülyeség, mert csak a sajátjuk igazán komoly gond és szerintük a lopás jó móka...

2011. aug. 21. 23:25
 13/31 A kérdező kommentje:
További jó csámcsogást a témán, én a továbbiakban nem fogom elolvasni a válaszokat, úgyhogy ki lehet élni magatokat, ez legyen a legnagyobb örömötök az életben.
2011. aug. 21. 23:29
 14/31 anonim ***** válasza:
45%

Istenem...ez hihetetlen. "egy szál gyufát sem tudnánk ellopni". Vizet iszol máshol, vagy azt sem lopsz? Tisztázzunk egy valamit, mielőtt válaszolok: Életemben NEM loptam, és nem is fogok. Na de ez ne haragudj de szánalmas. Elhiszed, ha itt van nálunk valaki, és van szüksége egy gyufaszálra, akkor nyugodt szívvel elveheti, kézlevágás és halálbüntetés nélkül? Ne haragudj, hogy ezt mondom, de anyukádnak nincs jobb dolga. Mondom az én történetemet. Hazajöttem egyik nap az iskolából, leckét akartam írni, de nem találtam a tolltartómból a tollamat...másnap a suliban a padtársam/barátnőm mondta, hogy tegnap véletlen eltette a tollamat. Nem ellopta, hanem véletlen eltette. Tudja a kedves anyukád, hogy mi az a lopás? Mikor szándékosan elvesz valamit, az ember...olyat ami nem az övé. Az elrakás pedig egy szimpla figyelmetlenség.

17/L

2011. aug. 21. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
48%
Te egy beteg, hisztis pi.csa vagy. Milyen lopásról beszélsz??? Az ember végigolvassa a baromságodat, tényleg micsoda problémái vannak egyeseknek!
2011. aug. 21. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
53%

ez nagyprobléma? Na ne már..

nem gonolod ha elakarta volna lopni előse kerül az a 200ftos valami? Elrakja és az életbe senki nem látja többet, de megvan nem? akkor hol itt a lopás? elvette, kiprobálta, lebukott vele, de lopás???? ugyan..

2011. aug. 21. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
72%

Szia!

Szerintem édesanyádat valahogyan meg kellene győznöd,hogy tévedett-bár az a véleményem nekem is,hogy a lány vette el-de a párod szüleinek semmiképpen sem említeném meg,mert ebből oltári nagy cirkusz lesz,és a ti kapcsolatotokra fogja rányomni a bélyeget.Ha ezt most így elmondjátok,akkor úgy el fog mérgesedni a kapcsolat,hogy nem fogjátok tudni helyrehozni az biztos.Ne csináljatok ebből most ügyet,saját érdeketekben,de nem árt figyelni a lányt,és ha máskor is előfordul,akkor viszont lehet beszélni vele.

2011. aug. 21. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
66%

Ezt imádom GYK-n amikor valaki megkérdezi a VÉLEMÉNYÜNKET aztán ha az nem egyezik a sajátjával máris rohadt értetlen csürhévé minősíti a válaszolókat.


Szóval az van, hogy ha a többség nem veled ért egyet akkor két dolgot tehetsz:

a) Megmaradsz a magad kis világában hiszen rajtad kívül mindenki h*lye

b) Elgondolkodsz kicsit, hogy netalántán igazuk van

2011. aug. 21. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
48%
komolyan utána az ilynekből lesz a depressziós és emos emberek mert 25xös nagyítóval élik az életett és a bolhából egy 3xoros elefántott nevelnek..
2011. aug. 21. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
57%

Ez nem lopás, lehet kipróbálta a csaj, és csak úgy megszokásból beletette a sminkcuccai közé, meg is feledkezett róla. Aztán amikor hallotta hogy keresitek a szempillaspirált, eszébe jutott hogy véletlenül megszokásból elrakta, és visszatette a helyére.

Amúgy meg ha tetszik ha nem már annyira nem kislány, elég idegesítő volt hogy a szövegben végig csak kislányozol, sajnálom szegény lányt hogy így kezeled és ennyire mindent túlreagálsz...

2011. aug. 21. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!