Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Éreztetek már olyat, hogy a...

Éreztetek már olyat, hogy a saját szüleitek egymásnak többet jelentenek, mint mi (azaz a gyerekeik) nekik?

Figyelt kérdés

Az anyám borzasztóan tud viselkedni néha, apám mégse szól rá egy rossz szót sem. Ha összeveszek anyával, és apa ezt hallja, akkor mindig neki ad igazat, még ha esetleg úgy is gondolja, hogy ez nem így van.

Apám dolgozik ugyan, de nem keres olyan hűde nagy összeget, mégis a fizetésének egy nagy részét cigire költi. Itthon nem segít semmit, ha mondom neki, hogy otthagytad a vizes törülközőt a fürdőben, akkor közli, hogy majd te kiteríted. Sokat járnak el a barátaikhoz bulizni is, ilyenkor természetesen drága pia dukál, vagy ha ők jönnek hozzánk akkor nagy vendéglátás. De ha én kérek valamire nagyobb összeget, akkor az a válasz, hogy most nincs pénze, hóvége van stb. Apám rendszerint anyához küld, hogy nekem nincs pénzem, kérjél anyádtól. De amikor mondom, hogy de szükség lenne rá, mert megyek valahova vagy vmit sürgősen kell vennem, akkor előhalássza a pénztárcáját és láss csodát, van benne pénz. A szobám nagy részét nagymamámtól kaptam(bútorok, szőnyeg, tv stb.), holott ha nem járnának el ennyit, meg nem költenének ennyi felesleges dologra, akkor ők is meg tudnák venni nekünk az ilyen dolgokat. Másik nagymamámtól kapok havonta 5000 Ft-ot(törődést azt kevésbé!), rendszerint ezt és az ösztöndíjamat tudom magamra költeni, ebből veszek ruhát, dezodort, cipőt, ha szükség van rá. A szüleimtől nagyon ritkán kapok. Ha kérek is, az a válasz rá, hogy miért, neked nincs pénzed? Hozzáteszem 20 éves vagyok és tanulok.

Kérlek írjatok véleményt erről, mert már teljesen kiakadtam. Másoknál is így működik ez?

Köszönöm annak, aki végig olvasta!


2011. aug. 23. 08:38
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
46%

A szüleid egy pár, így egyáltalán nem értem a kérdésed!!


Nálunk azért ad igazat nekem a férjem, mert nevelni csak így lehet (pláne a mai világba!), ha a szülők összetartanak! Különben a rakoncátlan tinik megérzik a széthúzást, és könnyen kibujnak a felelősség alól!!


"Amikor valaki egyetemet vagy foiskolat vegez, oda kell alljon a tanulashoz, ugy ahogy kell, ha el akarja vegezni rendesen. Tehat nem jut ido meg energia munkara is. "


Ezen hangosan nevettem. Én MSc-s vagyok TTIK-n. 18-tól önállátó vagyok teljesen!!!!!! És 5-re diplomáztam, kutatói munákim is alakulnak! NaBumm! :)


Csak az diákmelózik egyetem alatt, aki nincs rákényszerítve.

2011. aug. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
43%

Természetes, hogy apád anyádnak ad igazat. Mégis mit gondoltál? Neked fog? Gondolkozz egy cseppet! Ha jól belegondolsz, apád, és anyád egymást választották, de téged nem választottak. Csak szerettek volna EGY gyereket. Nem pont téged, egyet.


A pénz oldala: eltartottak 20 évig, sőt most is eltartanak. Megkapsz mindent. Tanulhatsz. Ez máris több, mint amit sok ember elmondhat magáról. Tanulás mellett rengetegen dolgoznak. Ki azért, hogy megélhessen, ki azért, hogy legyen neki egy kis zsebpénze. Ezt te is megtehetnéd. És máris nem kellene a szüleidet, és a nagyszüleidet pumpolnod.


És ott van az a része is a dolognak, hogy 20 éven át, minden más fontosabb volt nekik, mint önmaguk. Feltételezem, hogy most sem 2 Ft a tanittatásod. Egy kis szórakozás, és egy csepp "önzés" igazán járhat már nekik is. Vagy az is csupán neked jár? Miért nem vezeted be, hogy odaadják neked a fizetésüket, és majd te beosztod, és kiadagolod nekik?

2011. aug. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
40%

"Hozzáteszem 20 éves vagyok és tanulok."


Itt ledöbbentem. Eddig a mondatig szentül meg voltam győződve arról, hogy 13-14 éves elkényeztetett kiskamasz vagy, aki most ballagott az általánosból, és azt hiszi, hogy ezzel letett valamit az asztalra, és innentől kezdve neki "jogai vannak".

2011. aug. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi negatív/pozitív válaszokat. Úgy látszik egyedül maradtam azzal a nézettel, hogy ha egyszer lesz gyerekem akkor annak szeretnék megadni mindent, legalábbis ami tőlem telik és természetesen ésszerű keretek között.

Nem pumpolok senkit, eltelnek úgy hónapok, hogy senkitől nem kérek semmit, se pénzt, se mást. A nagyszüleim nyugdíjáról nem nyilatkoznék, és nem gondolom, hogy másnak is ilyen kijelentéseket kellene tenni, hogy kisnyugdíjasok. Ha valaki valamit nem lát tisztán abban amit leírtam vagy kevés az információ, akkor kérdezze meg.

Hozzáteszem, hogy vannak alkalmi munkáim.

Csak egy megjegyzés: Mélységesen ledöbbenek azokon a hozzászólásokon, hogy a szüleim egymást választották engem meg csak "kaptak"...ilyenkor jön rá az ember miért van annyi gyerek árvaházban meg az utcán.

2011. aug. 23. 11:57
 15/28 anonim ***** válasza:
57%
az,hogy megadsz mindent a gyerekednek nem azt jelenti,hogy magaddal és a pároddal nem foglalkozol nem jársz el,nem szórakozol,főleg ha a gyereked felnőtt 20 éves,te most meg vagy sértődve,hogy nincs kinyalva a s*gged,erről van szó,lehet kicsit rosszul fogalmazta meg a válaszoló,de a szüleid egymást választották,ők élnek jobb esetben együtt életük végéig,természetes hogy fontosak egymásnak,és hogy igazat adnak egymásnak,egyik fő neveli elv,hogy a két szülő nem kétféleképpen probál nevelni
2011. aug. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
27%

ma 09:30 vagyok. A cigókat, meg az alapból hülyéket azért ne vedd ide. Arra meg ne a kommentem alapján jöjj rá, hogy miért van annyi árva gyermek. Ugyanis mikor férjhez mentem, akkor egy bizonyos embert választottam, és döntöttem úgy, hogy csak ő kell, és senki más. A gyerekemnél ezt nem tudom megtenni, mert ott tetszik, nem tetszik alapon megy a dolog. Azt a gyermeket kapod, nincs jobb, rosszabb, szebb, csúnyább, és őt kell megformálnod valamerre, ami vagy sikerül, vagy nem. Nekem is van 3 gyermekem. És bizony lehet, hogy ha választhattam volna, akkor nem őket választom. Ami nem jelenti azt, hogy nem szeretem őket, és nem teszek/tennék meg mindent értük. De pl, első gyermeknél, fiút szerettünk volna, mégis leányt kaptunk. És imádjuk. De ha választhattunk volna, akkor fiút választottunk volna. És kapaszkodj meg, nem került árvaházba.


És attól, mert gyermekeket vállaltam, még ember vagyok, és nem csak anyuka, és feleség, de ember, és nő is. Napjaim nem csak abból telnek ki, hogy hogyan nyaljam ki a gyerekeim fenekét. Bizony mi is eljárunk a férjemmel szórakozni. Családdal is, meg csak mi ketten is. Barátokkal is, és úgyis, hogy a barátok is hozzák a családot, meg mi is.


És akkor vágnám szájon bármelyik gyerekem, ha számon kérné rajtam, hogy mire költöm el a fizetésem, amiért én dolgozom meg!!!!! Szerintem semmi köze hozzá. Mint ahogy nekem sem lesz közöm az ő fizetéséhez.

2011. aug. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
77%

Én sem értem a kérdésed lényegét, hogy miért fáj, hogy a szüleid jobban szeretik egymást mint a gyermekeiket...

Tudod elsőre az jutott eszembe, hogy bár ezt én is elmondhatnám:-S :( Bár engem kevésbé szeretnének és egymást szeretnék feleannyira mint engem...


Én is egyetemista vagyok. Nem dolgozom egyetem mellett, mert olyan órarendem van, hogy Isten őrizz! Reggel 8 tól este 8-ig, kávé szünetnek sok, egyébre kevés lyukakkal...szóval ha csak éjjeli bárban nem akarok dolgozni, minden más kizárva...Persze a szakmai gyakorlatok hétvégén...De ösztöndíjas vagyok (legalábbis voltam eddig...remélem ez után is...) és minden kiadásomat abból fizetem, az egyetemen kívül. A nyáron nem kértem pénzt semmire a szüleimtől, én fizettem, ha mentem valahova, ha vettem valamit...Évek óta cipőt, ruhát nem vettem az ők pénzükből és nem kértem tőlük erre.

Én azoknak a táborához csatlakozom, akik nem szidnak, de intenek arra, hogy ezeket a kiadásokat, most már próbáld meg egyedül intézni...

21-L

2011. aug. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
40%

Kapsz ösztöndíjat, tehát van jövedelmed, nem kell élelmiszert, rezsit, albérletet fizetned.

Ha majd dolgozol, akkor is lesz jövedelmed, mégis majd ezen az alapon elvárod hogy ha kérsz valamit, vegyék meg neked a szülők, mert ugye a gyerekük vagy?

2011. aug. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
Akkor a válaszadók többsége úgy gondolja, hogy mivel van keresete,nyugodtan megveheti magának az ember a 2 üveg sört, 2 doboz cigivel naponta, miközben esetleg a gyerekének nincs mondjuk télikabátja, mert nem telik rá(és ez saját példa!).
2011. aug. 23. 13:41
 20/28 anonim ***** válasza:
28%

Édes lányom még csak a beiskolázásnál tartunk, a télikabát messze van még. De ha gondolod, gyűjts rá nyugodtan.


Üdv: Anyád.

2011. aug. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!