Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Éreztetek már olyat, hogy a...

Éreztetek már olyat, hogy a saját szüleitek egymásnak többet jelentenek, mint mi (azaz a gyerekeik) nekik?

Figyelt kérdés

Az anyám borzasztóan tud viselkedni néha, apám mégse szól rá egy rossz szót sem. Ha összeveszek anyával, és apa ezt hallja, akkor mindig neki ad igazat, még ha esetleg úgy is gondolja, hogy ez nem így van.

Apám dolgozik ugyan, de nem keres olyan hűde nagy összeget, mégis a fizetésének egy nagy részét cigire költi. Itthon nem segít semmit, ha mondom neki, hogy otthagytad a vizes törülközőt a fürdőben, akkor közli, hogy majd te kiteríted. Sokat járnak el a barátaikhoz bulizni is, ilyenkor természetesen drága pia dukál, vagy ha ők jönnek hozzánk akkor nagy vendéglátás. De ha én kérek valamire nagyobb összeget, akkor az a válasz, hogy most nincs pénze, hóvége van stb. Apám rendszerint anyához küld, hogy nekem nincs pénzem, kérjél anyádtól. De amikor mondom, hogy de szükség lenne rá, mert megyek valahova vagy vmit sürgősen kell vennem, akkor előhalássza a pénztárcáját és láss csodát, van benne pénz. A szobám nagy részét nagymamámtól kaptam(bútorok, szőnyeg, tv stb.), holott ha nem járnának el ennyit, meg nem költenének ennyi felesleges dologra, akkor ők is meg tudnák venni nekünk az ilyen dolgokat. Másik nagymamámtól kapok havonta 5000 Ft-ot(törődést azt kevésbé!), rendszerint ezt és az ösztöndíjamat tudom magamra költeni, ebből veszek ruhát, dezodort, cipőt, ha szükség van rá. A szüleimtől nagyon ritkán kapok. Ha kérek is, az a válasz rá, hogy miért, neked nincs pénzed? Hozzáteszem 20 éves vagyok és tanulok.

Kérlek írjatok véleményt erről, mert már teljesen kiakadtam. Másoknál is így működik ez?

Köszönöm annak, aki végig olvasta!


2011. aug. 23. 08:38
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
68%

10.000 ft egy télikabát, 2 havi nagymamapénzből megvan.

Ha meg 20-30 ezres kell, menj el dolgozni.

2011. aug. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
68%

Én vagyok az önellátó.


Teszveszen vagy vaterán 3-4000 ft-ért olyan télikabátot lehet venni, hogy megszólal (jó meleget)!


Sőt, turkálóban 2000 is.


Nem hiszem el, hogy az ösztöndíjból nem telik 2000 ft-os kabátra.

2011. aug. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:
Bocs,akkor javítok, ez kb 10 éve történt...de köszönöm az értelmes válaszokat!
2011. aug. 23. 14:22
 24/28 anonim ***** válasza:
40%

Ha nem sajnálkozó választ kapsz, mindig jön a részedről utólag egy kontra sajnáltató kiegészítés,mint az utolsó kommented is.

Érdekes.

2011. aug. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
54%

Nem értelek.

Ha 10 éve is ez volt a helyzet, jó nagy .... vagy, mit képzeltél, hogy majd felnőtt korodban változik a helyzet és kapsz meg mindent?

Ilyenek járnak egyetemre meg főiskolára, tisztelet a kivételnek....

A tanultság mellé nem párosul talpraesettség, és ész a való élethez.

2011. aug. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
54%

Megint 75% vagyok. Én írtam a 2000-es kabátot.


Nem "javítani" kellene, hanem elgondolkodni.


Én 23 vagyok, de az ilyenek miatt, mint te ítélnek el minket. Ennyi.

2011. aug. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%

"Természetes, hogy apád anyádnak ad igazat. Mégis mit gondoltál? Neked fog? Gondolkozz egy cseppet! Ha jól belegondolsz, apád, és anyád egymást választották, de téged nem választottak. Csak szerettek volna EGY gyereket. Nem pont téged, egyet. "


Azért arra kíváncsi lennék, ha a te gyereked is ugyanezt mondaná: Szeretlek, nem vagy rossz szülő, de ha választhatnék, akkor biztos nem te lennél az anyám, mást választanék" Akkor is ilyen természetesnek vennéd? Megértenéd? Vagy hetekig meg lennél rá sértődve, ordibálnál, stb? Van egy tippem...

SOHA, de soha nem gondoltam ilyet a gyerekeimről, nem mondom, hogy problémamentesek, de imádom őket, soha nem választanék helyettük mást, hiszen ők az ÉN gyermekeim, én akartam őket, és támogatni és szeretni fogom, amíg csak szükségek lesz rá! És nem azért, mert olyan mintagyerekek, de tudom, hogy mennyire szeretnek, és én őket. Sőt, ha lopnának, csalnának, hazudnának, akkor is ugyanezt mondanám. Ennyit arról, hogy itt mennyi a fú, de jó anyuka...

Kedves kérdező!

Csak azt tudom tanácsolni, hogy keress valami 4-6 órás diákmelót (ha engedi az órarendet, mert pl. ismerősömék lánya minden nap 6-ig az egyetemen van, nem passzióból), és költözz el, kezd új életet! KitartásT!

2011. aug. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell elolvasni. lehet egyből 0-ra pontozni....


Szóval kedves Kérdező! Kb értem én mit akarsz te mondani, de hiába, amiket leírtál, egyértelmű, hgoy alárendelt helyzetben vagy a családban és ezen úgy tudsz változtatni, hogy menekülsz mielőbb és a saját lábadra állsz... Sose fognak megérteni, max ha elmész és nagyon hiányzol nekik.

Itt pedig ne nagyon várj bíztatást, vagy véleményt egy külső fél oldaláról. Tudod ebben a kategóriában főleg a tipikus béna anyukák vannak jelen, akik valamiért a gép előtt untatják magukat és keseregnek, de itt a neten jól eljátszák magukat, hogy hű de tökéletesen élnek családjukkal. Közben nem így van. Az egyiket megcsalja a férje, a másikat le sem tojja a gyereke... Csupa csupa problémás, nézz bele 1-2 másik kérdésbe itt... Nem ülnének itt, ha a férjükkel vagy a gyerekükkel törődnének. Kb irigylik a szüleidet, hogy ők egymással jól kijönnek, fogadok.


Én mindjárt megkapom tőlük a 0%-ot, te pedig ne nagyon kérdezz itt, úgysem értenek. tanulj, spórolj, ahogy tudsz találj melót és költözz el!

2011. aug. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!