Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek, ha anyukátok...

Mit tennétek, ha anyukátok azt mondaná, éveket vesztek el az életéből?

Figyelt kérdés

Szerintem ilyet nem mond egy normális anya.A válaszom erre az volt,hogy akkor miért akart egyáltalán gyereket,de szerinte csak hisztizek.Annyira el vagyok keseredve!Még a saját anyámnak is teher vagyok és iszonyúan megbántott.Tudom,nagyon nehéz volt velem mostanában,dehát mégis csak kamasz vagyok.Azt hitte,soha nem lesznek problémák?Miért ilyen velem?Ezek után már megértem azokat,akik öngyilkosak lesznek.A legrosszabb dolog,ha még a saját anyukájának is csak teher az ember.Vagy olyan elviselhetetlen lennék,hogy jogos ez?Ti mit tennétek?Iszonyúan el vagyok keseredve :'(

16/L


2011. aug. 23. 18:24
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Ne légy elkeseredve, tudom, hogy nagyon rossz.

Mióta ilyen a helyzet?

2011. aug. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
89%
Hát, nem kellene ilyeneket mondania, de az is kérdés hogy miket csináltál mostanában amiért nem volt könnyű veled?mert az sem mindegy..
2011. aug. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
46%

Mi miatt mondja?


Amúgy én kb lesz.rnám. Tudom mi a célom és, hogy mit csinálok.

2011. aug. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:

Szia,


Én is megkaptam már hasonló dolgot, és hasonlóan reagáltam rá én is. Nekem is nagyon rosszul esett, és még most is, de ettől függetlenül ne gondolj már ilyenekre, hogy megérted azokat akik öngyilkosok akarnak lenni...

Tudod mi az élet értelme?

Én úgy gondolom, hogy az első az, hogy élvezd. A másik, hogy családot alapíts.

Lehet, hogy te másként gondolod, azt tudom javasolni tűzz ki saját célokat a számodra amiket az idő elteltével megvalósíthatsz - hosszú és középtávú célokra gondolok. Emelett pedig ne foglalkozz ilyen dolgokkal, mondhatnám, hogy nem gondolja komolyan, de én is tudom mennyire fáj amikor kimondják ezt.

Fel a fejjel, élvezd az életed! :)


23/F

2011. aug. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
De akkor is nagyon rossz érzés :(.Vannak céljaim,azzal nincs is baj..
2011. aug. 23. 18:35
 6/25 anonim ***** válasza:
69%

Szia!


Tudod van úgy, hogy az ember annyira dühös, vagy elkeserededt valami miatt, hogy idegességében olyat mond, amit maga sem gondol komolyan. Ez hiba, és nem védeni akarom anyudat, de néha én is ilyen vagyok.

Szóval ne vedd a lelkedre. :)


31N

2011. aug. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
29%

Aha...és gondolom mindezt az váltotta ki, hogy örömmel várod a sulit, segítesz otthon, normálisan beszélsz a családtagokkal, és nem követelőzöl folyamatosan, nem iszol, nem dohányzol, nem kefélsz válogatás nélkül.


Az még nem jutott eszedbe, hogy viselkedni kéne, és nem KELL hogy egy kamasszal problémák legyenek???


Egyrészt sose volt velem gond, egyáltalán nem okoztam nehéz perceket még tiniként sem.

Másrészt tudom, hogy amikor az ember tiszta ideg, hogy mi lesz ezzel a gyerekkel, mitől viselkedik így, és mi c..r...b..k.. életet lehet még csinálni a szülőnek, hogy legalább esély legyen arra, hogy normális ember legyen belőle, az IGENIS ÉVEKET VESZ EL AZ EMBER ÉLETÉBŐL.

Mit gondoltál, anyádnak jót tesz a stressz, a gyomorideg, ő egészségesebb és fiatalabb lesz tőle???


Jaj, hát majd megsajnállak ha ráérek.


.... majd lesz neked is kamasz gyereked, akkor gondolj vissza ezekre a hónapokra.

2011. aug. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
63%

Kb. amikor annyi idős voltam mint te, nekem is mondott hasonlókat (nem jöttem ki túl jól a pasijával, és persze őt védte, szerette jobban). Én is gondoltam az öngyilkosságra, pedig abszolút nem vagyok egy szuicid típus. De eldöntöttem, hogy lesznek gyerekeim, lesz férjem, és milliószor jobb anya leszek, legalábbis megpróbálok, és sose mondok majd ilyeneket nekik! Nekem még azt is mondta, hogy fogja magát, elmegy, és többé vissza se jön. Ez tinédzserkorban még "hagyján" (úgy ahogy), de már akkor is mondogatta, amikor pár éves voltam:( Úgy fogom fel, hogy ettől csak erősebb lettem, még ha nem is érzem mindig így..

19/L

2011. aug. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
71%

Hát én nem mondanék ilyet a gyerekemnek az tuti, akármennyire is ideg vagyok, úgyhogy téged is eléggé szánlak, ha ilyet mondasz a saját gyerekednek...egyszerűen nem csinálhatott olyat, hogy ezt mond neki...


(Nem támadni akarlak, sorry, de ezt gondolom )


Ilyenre nincs kifogás.

2011. aug. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, 31N-nek ment.
2011. aug. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!