Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Féltékeny vagyok a barátnőmre....

Féltékeny vagyok a barátnőmre. Mit lehetne ezzel tenni?

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm (27 éves), akire nagyon féltékeny vagyok. Ennek az az oka, hogy nagyon szép, nagyon kedves, jó a stílusa, egyszerűen akárhova belép, mindenki odanéz. Ráadásul nem is az a buta liba, tehát még azt sem lehet mondani, hogy a férfiaknak egy éjszakára kell. Sok csodálója van.

Tudom, hogy ez nem szép dolog és örülnöm kellene, hogy sikeres, de belül nagyon is zavar.

Amúgy viszonylag elégedett vagyok magammal, igyekszem kihozni magamból a legtöbbet, de amikor vele vagyok az önbizalmam egyenlő lesz a 0-val. Ha elmegyünk valahova, tuti, hogy 20 pasiból 19 őt nézi meg.

Hogy tudnám ezt kezelni?


2011. aug. 23. 22:11
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
94%

Nekem volt több ilyen barátnőm is, ők igazi angyalarcúak, én meg a szöges ellentettük, randa, kis mellű...

Az egyikkel már négy éve megszakítottam a kapcsolatot, de nem múlt el hét, hogy ne gondolnék rá....

Eleinte tetszett a dolog, mert amellett, hogy remek társaságot nyújtott, úgy gondoltam, hogy talán rám is vetül valami az ő tökéletességéből, de épp ellenkezőleg, ugyanaz volt mint veled, vagy még rosszabb, mellette még visszataszítóbbnak hattam... Egyszer, amikor elmentünk valahová, őt simán beengedték, de amikor én is mentem volna vele, a kedves úriember , érdekesen a barátnőmre pillantva csak ennyit kérdezett: " "Ez" nem maradhatna kint?"

Ha engem kérdezel, szemétségnek szemétség, de (ha saját magamból indulok ki) ha nagyon önbizalom hiányos vagy, akkor nem tanácsos tőled szebb nőkkel megjelenni. Mióta nem találkoztam egyikkel se, sokkal jobb a közérzetem, végre nem érzem magam egy darab sz@rnak... És érdekes módon, azóta jó pár esélyem lett volna párkapcsolatra is, de a komplexusaimnak köszönhetően sose jött össze, de nekem még az is óriási előrelépés volt, hogy egyáltalán képes vagyok felkelteni egy normális srác érdeklődését. :D


L/19

2011. aug. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Nahát az utolsó aztán nagyon vígasztalót írt:))) Egyébként igaza van, sok pasi azért választ átlagos lányt, mert a szépet mindig félteni kéne. És sok lány ezért választ átlagos fiút. Ez van.
2011. aug. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
utolsó alatt a 22:38-ast értettem
2011. aug. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

"Ha elmegyünk valahova, tuti, hogy 20 pasiból 19 őt nézi meg."


Ez mióta szempont? Azért jártok ide-oda, hogy hol hányan bámulnak meg?

Növeld az önbizalmad.


Nekem is gyönyörű a barátnőm, modellkedik is, én amikor tehetem, elkísérem meghallgatásokra, olyan büszke vagyok rá, hogy az nem is igaz. Pedig szégyelnem kellene magam, és irigykednem, hisz túlsúlyos vagyok.


Szóval az önbizalom a kulcsszó.

24/L

2011. aug. 23. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

sajnos én is ugyanígy voltm, csak az illető az ismerősöm volt. nagyon kevés emberre vagyok irigy, de akire igen arra nagyon harapok. betegesen irigy voltam rá, állandóan a fényképeit nézegettem, névtelen levelet írtam neki, stb.

nagyon sok időm és energiám elment ezzel a negatív viselkedésemmel. míg nem egyszer leesett! ez nagyon nem jó! rájöttem mennyire káros számomra! szépen lassan visszafogtam magam.. mára kb 10% maradt meg az irigységből! és normálisan élek! sztem a kulcs a figyelemirányításban és az önbizalomban rejlik! valamint! fogadd el magad olyannak amilyennek vagy, és szeresd magad!

2011. aug. 24. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Egyes nők milyen szánalmasak..Keressen magának csunyább barátnőt...pfff.pfeeej..mindjárt hányok!
2011. aug. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

utolsó..miért? az jó ha olyannal vagy "barát" akire irigy vagy, tehát adott helyzetben valószínűleg nem számíthatna rád, mert tudatt alatt az irigység miatt inkább "hagyod veszni" hogy akkor mostmár te legyél az első...ez eleve nem barátság..

egyszerűbb eleve olyannal ismerkedni akire nem vagy féltékeny, és aki miatt a későbbiekben nem alakulnak ki komplexusaid meg pszichológiai problémáid.. az egyikőtöknek sem jó

2011. aug. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

De milyen már az, hogy egy felnőtt kinézetre választ barátot? Hogy a barátkeresésnél az egyik szempont az, hogy nálam nem lehet szebb, nem nézhetik meg többen?


Épp a barátság az egyetlen olyan kapcsolat, ahol nem számít a külső. Ha igen, ott nem kell félni, hogy pszichológiai problémák alakulnak ki, mert már vannak.

2011. aug. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!