Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elhagynád a párod/feleséged,...

Elhagynád a párod/feleséged, ha azt valaki megerőszakolná?

Figyelt kérdés
Kérlek, azt is írjátok oda, hogy mennyi ideje vagytok együtt!
2011. aug. 24. 07:57
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem most nagyon sokan fogják írni, hogy ganéság elhagyni. Jóban, rosszban ki kell mellette tartani. A szeretet mindent legyőz és társai.

Aki volt már benne, az tudja, hogy mindez nem annyira egyszerű. Egyik fél szempontjából sem. Bár jobbára a nőkkel történik ilyen dolog, de a férfiaknak is nehéz lehet feldolgozni. Vannak, akik megcsalásnak élik meg. Nem szánt szándékkal, de az érzéseiddel nem tudsz mit tenni. Ettől nem vagy rossz ember. Illetve a másik fele, hogy önmagát marcangolja azért, mert nem tudta a szeretett párját megóvni.

A megerőszakolt fél szempontjából pedig nagyon - nagyon hosszú idő is eltelhet, mire sikerül talpra állni. És akkor se biztos, hogy nem marad vissza semmi. A szexuális élet egy időre felejtős. Ezen talán könnyebb túllépni, de maga a romantika is felejtős. Ezen szerintem nehezebb. Amikor egy puszta ölelést riadt madárként él meg a másik fél.


Szóval a szó szoros értelmében vett, elhagyást nem tartom helyesnek, elítélem. De azt megértem, hogy mennek tönkre kapcsolatok miatta.


30/N és 4 éve együtt

2011. aug. 24. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
100%
nem. 7 éve vagyunk együtt. 26/nő
2011. aug. 24. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
100%

Ó, hogyne. :( Éppen akkor hagynám el, amikor nekem kéne a legtöbb támaszt nyújtanom neki?


Tényleg érzelmileg eszemínusz az a két haverod, már ne is haragudj. Nem elég, hogy nem véd meg egy nőt, de amikor az sz--rba kerül, még le is rúgja magától. Piszokul lehetne számítani ilyen fazonra. Tehát, ha az ember beteg lesz, eltörik a lába, nem tud dolgozni, baleset éri vagy bármely okból megrokkan, akkor az ilyen fazon elhagyná? És a szája hogyan állna, ha vele tennék ugyanezt? Mert olyan is megesett már avilágban, hogy férfit erőszaoltak meg - ezért is változatták meg a Btk-ban a nemi erőszakről szóló szakasz szövegét "Aki nőt..-" helyett "Aki mást..."-ra.

2011. aug. 24. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
64%
08:07 az én férjemhez kellene egy kis kurázsi :)
2011. aug. 24. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
87%

Azt hiszem könnyebb elméletben kijelenteni a nem-et. Mert ezt kívánja az önbecsülésünk, a becsületünk, az erkölcsi tartásunk.


De egész más valóban szembesülni a dologgal, a mindennapok kínjaival, szenvedéseivel (fent jól írták) amiknek a végét, megoldását sokszor nem is látni. Nem tudni, mikor normalizálódik a helyzet, illetve lesz-e valaha normális. Ezzel a tudattal kell leélni a másikkal 20-30-40 évet.


Így a válaszom: nagyon-nagyon remélem, hogy nem.

2011. aug. 24. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
36%

Itt csak nők válaszolnak?

Teljesen más, ha mondjuk egy pasit "erőszakol" meg egy nő (ilyen is van) mint fordítva.Egy pasinak az erőszak, -ha nő csinálja- kevesebb lelki törést, (vagy akár semilyet sem) okoz, mint fordított esetben.


30F vagyok.

Szerintetek egy ilyen eset után mennyire menne a szex mondjuk egy 30 körüli csajnak?

Tudom, hogy nem csak a szex van, de ez része a kapcsolatnak.

Ha egy ilyen megtörténne, akkor -gondolom- amíg a pszichiáterek helyre nem rakják a hölgyet -ami akár évekig is eltarthat- NINCS semmilyen testi kapcsolat...mert undorral gondolna rá.

Nos, melyik férfi lenne az, aki ezt mondjuk ilyen hosszú időn át -főleg ha mondjuk még gyerek sincs- kibírná, elviselné?

És elárulom, ha végül eljutnának oda, hogy újra testi kapcsolatba kerüljenek, az már SOHASEM lenne olyan mint régen.


Felejtsétek el a romantikus nyáladzást, meg az örök szerelmet, ha egy férfit megerőszakol egy nő, az nem lesz akkora kihatással a szerelmi életére, mintha egy férfi erőszakol meg egy nőt.


A véleményem tehát az, hogy ilyen esetben a páromat ha nem is azonnal, de elhagynám, mert egy ilyen esemény tönkreteszi a kapcsolatunkat -minden értelemben.Nem lenne értelme együtt maradnunk...

Game Over.

2011. aug. 24. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
94%

Érdekes lenne férfiak válaszát olvasni, mert egy nö soha nem tudja elképzelni, hogy egy férfi mit érez - mivel ö nö.


Aki nöként azt irja, hogy ö férfiként nem hagyná el, az is nöként gondolkodik és a megeröszakolást gondolatban átéli, magára vonatkoztatja és azt tudja csak elirni, hogy ö mit várna el a társától.


Az érthetö, hogy a nök ilyenkor támogatásra vágynak, de ugyanakkor minden testi érintkezés félelemmel tölti el öket.

Ha a férfi nem simogathatja meg a kezét, mert összerándul, hogy picit is intimebb dolgokról (pl. szájra adott puszi) ne is beszéljünk, akkor a helyzet neki sem igazán egyszerü. Szeretne vigasztalni, de nem engedi meg a nö, és tehetetlennek érzi magát.


Ezen kivül - mint valaki irta már - sok férfi nem tudja feldolgozni, hogy a párja más férfivel intim volt, függetlenül attól, hogy önszántából vagy kényszeritve. Minden esetben felmerül benne a kérdés, hogy nem lehetséges-e, hogy azért mégis tetszett neki a vad szex - és ugyanakkor emiatt szégyellni is magát, mert tudja, hogy mennyire összetörik ilyentöl egy nö.


Szerintem is egy tartós és jó kapcsolatban elvárható, hogy EZÉRT ne hagyja ott a férfi, de ennek ellenére csak kevés eset az, amikor sikerül együttmaradniuk tartósan.

2011. aug. 24. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
70%

Korulmenytol is fugg.

Egy ismerosommel ez tortent aztan persze o is ki volt akadva.

De aztan mondtak, h az o draga baratnojet ugy eroszakoltak meg h aerobik helyett egy pasinal volt aztan iszogattak....

Szal o vegul annyira nem volt oda.

2011. aug. 24. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem a párom nem állna jót magért. Elborul az agya ha engem valaki bánt...(4 éve)
2011. aug. 24. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
86%

"Nos, melyik férfi lenne az, aki ezt mondjuk ilyen hosszú időn át -főleg ha mondjuk még gyerek sincs- kibírná, elviselné? "


A párom. Volt egy év amikor semmi testiség nem volt gyakorlatilag köztünk...kibírta...és értem kibírná még egyszer ha kellene...

Mondd, te tényleg szereted a kedvesed, vagy csak hitegeted magad?

A mi kapcsolatunk része is a szex, de nem az tart össze minket elsősorban, hanem az érzelmek, a múlt, az átélt élmények, az álmaink...ezt a párom is így gondolja. Természetesen mi is szeretjük a szexet, de ennek ideiglenes hiánya sem okozna törést...

2011. aug. 24. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!