Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Igazságos viselkedés ez a...

Igazságos viselkedés ez a szülőktől?

Figyelt kérdés

Nemrég költöztünk össze párommal. Apám nagyon ellenezte, egy dologban kértem segítségét, azt is csak nagy könyörgések árán tette meg.

Bátyám, aki 26 múlt, most kapott állást az ország másik végében (eddig éveken át otthon lopta a napot, miután 6 és fél év múltán befejezte a 4 éves főiskolát...)

Legtöbbször szó szerint sz**ba se veszi a szüleit, úgy kell elképzelni, hogy más a kutyájával is szebben beszél (leidiótázza a szüleit szemtől-szembe, r*hadéknak hívja a húgát...), mégis most a szüleim ajnározzák. Persze sajnálják, hogy messze is kerül tőlük, de most ezerrel költik rá a pénzt... Ruhákat vettek neki, új szemüveget, laptopot is fog kapni, és most apám elvitte kocsival a leendő munkahelyére és ott vásárol neki bútorokat meg hűtőt, stb.-t a lakásába... (bérlakásban lesz, mert tanár) Szóval kb. 400-500 ezret elköltenek csak úgy, rá, aki eddig éveken át csak élősködött otthon, mert lusta volt elmenni dolgozni... Én már mióta dolgozom, magam pénzén vettem a dolgokat otthon is, de pl. apám még abba is beleszólt, hogy szerinte ez meg az fölösleges volt... És nem nézték jó szemmel, hogy elköltözöm, pedig nekik semmi pénzükbe nem is került.

R*hadt igazságtalannak érzem, mert míg munkanélküli volt a bátyám, addig is mindig neki adtak igazat, ő volt a kiskedvenc, többek közt ezért is mentem el otthonról, mert meguntam, hogy minden helyzetben én vagyok a feketebárány...

Mit szóltok ehhez? (bocsi a rinyálásért...)

22L


2011. aug. 29. 15:00
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
95%

A kulonbseg az, hogy Te nem vagy egyedul, paroddal vagy, es jol meglalsz a talpadon.

Szuleid szerintem nagy oromukben vasarolnak batyadnak. Vegre talalt munkat, hajlando dolgozni, meg ha az orszag masik vegeben is. Munkanelkuli volt, mibol vegye meg ami szukseges. Elinditjak utjara, ha majd keres, mint Te, nem biztos hogy Ot is fogjak tovabb segiteni.

Az is kozrejatszik, hogy messzebbre koltozik. Gondolom azt is, hogy szuleid nem akarjak pucer s.ggel elengedni, ne szegyenkezzenek. Ugy gondoljak ez most a kotelesseguk.

Azt hogy hogy beszelt veluk, biztos megbocsajtottak.

Szerintem RAd is buszkek, ha megkerdezned, megmondanak.

2011. aug. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Nem sírni jöttem ide... Csak soha nem fogom felfogni, miért mindig én voltam a hülyegyerek a családban, meg ha állítólag én vagyok apám kedvence (anyám szerint), akkor miért nem hallottam tőle soha elismerést? A bátyám a bezzeg, mert ő befejezte a főiskolát... Hát mondhatom, nagy kunszt... főleg, hogy utána gyári melóra derogált elmenni neki, mert ő oda nem alacsonyodik le (ezt ő mondta), meg lenéz minden kétkezi munkást, mikor apám is az. Volt, hogy korábban azért utasított el egy tanári állást, mert annyit keresne csak, mint egy sz*ros gyári munkás, és ekkor rám utalt...

Némely diplomás azt hiszi, ő egy Isten! Nekem is lehetne diplomám, csak akkor állnék üres s*ggel a világban, mint a bátyám, így meg van mit felmutatnom, nem mint az átlag korombelieknek... Sok közölük nem keres annyit, mint most én, pedig nekem most emelik meg a fizetésem. Nem azt irigylem tőle, amit kapott, hisz büszkébb vagyok, minthogy bármi ilyet elfogadjak a szüleimtől, nem is hagytam volna, már azért se, hogy utána ne legyen okuk mondani, hogy mibe került a költözésem... Nekem a saját magam által vett dolgok ezerszer többet érnek, látom benne a munkám gyümölcsét.

2011. aug. 29. 15:34
 13/23 anonim ***** válasza:
45%

Klasszikus jelenség, minden családban ez megy, komolyan. DE, van ennek másik aspektusa is. Simán elhiszem, hogy többet tettél le az asztalra, mint a bátyád, ezt egyszerűen azért kapod, mert te vagy otthon. Alapvető családi reakció, hogy azt féltik, aki messze van. Ő VENDÉGKÉNT jár haza, te meg otthon laksz, ezér veled lehet veszekedni. Nem, nem igazságos, viszont azt figyeltem meg, hogy ezt senki sem kezeli jól, szóval a szüleid teljesen átlagosak.

Anyósjelöltem pl mindig morgott az anyósára/apósára, mert mindig a távoli rokonokat emlegetik, támogatják, mindig ők az érdekesek, a sztárok, holott nem ők rohannak, ha hajnal kettőkor ellik a tehén. Ez teljesen igaz, csakhogy az ok abban keresendő, hogy velük ritkán találkoznak, ezért jobban hiányoznak. És ehhez hozzá tartozik, hogy anyósjelöltem sem volt jobb egy szemmel sem akkoriban, mert barátnőm nővére messze tanult, neki adtak mindent, a pasija ott alhatott, én nem, ő hordta a pénzt, barátnőm 300ft-ot nem kapott szombat estére, ha ő jött haza, barátnőm kénytelen volt kinyalni a házat, de később ő közelebbi egyetemre ment, és onnan is neki kellett hazamenni takarítani, mert őt már nem várta a csinnadratta stb. Akkoriban a házukat is felgyújtottam volna legszívesebben, de azóta már értem, mennyire nehéz ezt igazságosan csinálni, mert bátyádat nem fogják bírálni, mivel nincs otthon, a hiányérzet pedig sokat tompít a dolgon. Nálad ez annyival még rosszabb, hogy valahogy a lányokat a régies elvek szerint mindig keményebben fogják, amit szintén nem érzek teljesen igazságosnak.

2011. aug. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
69%
Minden családban van a bokszzsák,és általába a munkanélküli tróger a kedvenc.
2011. aug. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
55%
Itt most fél oldalon keresztül bizonygatod, hogy micsoda egy érett gondolkodású nő vagy, közben meg idejössz vadidegeneknek szidni a szüleidet és a bátyádat. Nem gondolod, hogy ez egy cseppet gyerekes?
2011. aug. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
93%

A korodbeliek vagy tanulnak még a diplomájukért vagy dolgoznak vagy pedig otthon lógnak.Ahogy téged sem vesznek egy kapal alá a léhákkal,úgy te se általánosíts!Nem minden diplomát lehet lehúzni a wc-n,van,amiért érdemes tanulni,mert jól fizető munkát lehet kapni.Természetesen előny még a nyelvismeret és a jogosítvány is.Nem tartom feleslegesnek a tanulást és nem hiszem,hogy ha diplomád lenne,akkor az egyelő azzal,hogy nincs munkád.A bölcsész diploma,mint a bátyád esetében is most nem a legjobb befektetés,rengeteg tanárnak nincs állása,de még így sem tartom feleslegesnek a tanulást,csak tudni kell jó időben váltani és a keresletnek megfelelő dolgot tanulni.Később még hasznát veheti a korábbi ismereteinek.

A kisebbségi érzéseddel pedig lehet,hogy fel kellene keresned egy pszichológust,mivel a gyűlöleted nem visz előre,csak elvakít.Ha neked nem kell semmi a szüleidtől,akkor ne irigyeld azt,amit a másik kap és el is fogad.Te úgy döntöttél így éled az életed,akkor lépj túl a sérelmeiden és járd a magad útját.

2011. aug. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
67%

15:35 vagyok

Utolsó, én megértem, hogy sérti az igazságérzetét, és megkérdezi ezt olyan helyen, ahol nem járatja le a szüleit.

2011. aug. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

"Itt most fél oldalon keresztül bizonygatod, hogy micsoda egy érett gondolkodású nő vagy, közben meg idejössz vadidegeneknek szidni a szüleidet és a bátyádat. Nem gondolod, hogy ez egy cseppet gyerekes?"


Minden embernek szükséges kibeszélni a sérelmét. Én nem teszem azt munkatársak, olyan ismerősök előtt, akik továbbadnák, és nem égetem ismerősi körben a családom. Rendben, kövezzetek meg!


Egy másik válaszoló: én nem nézem le, aki diplomás, csak azt, aki ha nem tud a diplomájához passzoló állást keresni, inkább éveken át munka nélkül van, csak nehogy alább kelljen adni. Baromi sok ilyen van!

A másik típus meg - ebből pedig még többet látok, elég ha körbenézek volt évfolyamtársak közt -, aki sorra végzi a 2 éves ún. felsőfokú OKJ-ket a fősulin/egyetemen, csak hogy legyen indoka élni a gondtalan fősulisok életét, bulizni, és dolgozni ne kelljen (oda meg könnyen bekerül bárki a minimális ponthatár miatt). Elvégzik a kimondhatatlan nevű, teljesen hasznavehetetlen szakokat (intézményi kommunikátor, ifjúságsegítő, kézműves) egymás utánban. Na, az ilyeneket lenézem.

2011. aug. 29. 15:57
 19/23 anonim ***** válasza:
48%
Roppant irigy vagy másokra az az igazság,légy büszke magadra,légy bolodg azzal amid van,különben megkeseredsz,és belefulladsz a saját mérgedbe.
2011. aug. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Mire vagyok irigy??? Legfeljebb a szüleim szeretetére, amit nem kapok meg. Kívánom, hogy tapasztald ezt a szüleidtől, már ha vannak.
2011. aug. 29. 17:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!