Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért mondta ezt anyósom?...

Miért mondta ezt anyósom? Jogosan érzem megbántottnak magam, vagy csak felfújom a dolgot?

Figyelt kérdés
Férjem édesanyja tegnap azt mondta a pár hónapos gyermekünknek, hogy miért engem néz, amikor az apja is ott van. Ez nekem baromi rosszul esett. Szerintetek miért mondhatta ezt?
2011. szept. 2. 07:54
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm azoknak, akik válaszoltak! Akik nem értik a kérdést: olyan érzésem van, hogy anyósom féltékeny arra, hogy a gyerek hozzám jobban kötődik, mint az apukájához, ezért tette ezt a megjegyzést. Valahogy mindig olyan érzésem van, amikor együtt vagyunk, hogy én mint ha ott sem lennék, csak a fia és az unokája, és valahogy ez volt a megjegyzése mögött is. Csak nem értem, hogy miért nem úgy tekint ránk, mint egy családra. Az én szüleim soha nem viselkednek így a férjemmel...
2011. szept. 5. 11:42
 12/20 anonim ***** válasza:
48%

Le lehet pontozni, én sem értem, mi a sértő benne. Mi is mondjuk neki (4 hónapos), hogy ide nézz,ne oda nézz! Apára, anyára, mamára. Ebben aztán tényleg semmi bántó nincs. De majd jönnek azok, akik utálják a saját anyósukat, és neked azt tanácsolják, amit ők sosem mernek megtenni (ne hagyd magad, minden anyós hülye...Az enyém pl. nagyon rendes.)

Ezen kb. olyan szinten sértődj meg, mintha azt mondaná, hogy kakis a gyerek pelenkája.

További szép napot és jó babázást!

2011. szept. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
83%

Igazad van. Már miért ne nézhetne téged? Rosszabb vagy, mint a gyerek apja? Nem hiszem. Ez megint egy kis bújtatás, ártatlan kis megjegyzés mögé rejtett piszkálódás. Nem tudom, hogy neki hogy esett volna, ha azt mondod: Ne nézd a mamát, minek nézed, mikor én is itt vagyok? Magyarul: nem érdemled meg ezt sem.

Ez van, konkurencia vagy és az is maradsz.

2011. szept. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
13:35-nek. Sajnos ez nem játék volt, akkor nem irkálnék ide, hidd el. A hangsúlyát, amivel ezt kimondta, nem tudom leírni... Én is szeretnék vele jó kapcsolatot, de mindig van valami, amivel egy újabb tüskét szúr belém. Áltathatom magam napestig, hogy biztos nem úgy gondolta, meg hogy csak túlreagálom, de sajnos egyre inkább érzem, hogy nem így van. Azóta megint volt egy ilyen....
2011. szept. 6. 14:07
 15/20 anonim ***** válasza:
67%
13:41-es vagyok. Ha jó kapcsolatot akarna, nem így viselkedne. A ritka találkozások jó hatással tudnak lenni az ilyen kapcsolatra, főleg pedig az ember idegrendszerére.
2011. szept. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Na igen, most már heti egy alkalomnál tartunk, hárommal kezdtük. Ettől jobban nem akarom ritkítani, a gyereknek is szüksége van a nagymamájára. Egyedül (apával) viszont nem akarom, hogy menjen, akkor megint csak azt erősíteném anyósban, hogy ők hármasban vannak, én meg egyedül.
2011. szept. 6. 15:08
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Én megtudlak érteni gyakorlottan hallgatom az ilyesfajta megjegyzéseket és tényleg a hangsúly az ami bántó. Én nagyon nem szeretem magam körül az olyan embereket akik attól érzik magukat jól hogy ilyen kellemetlenségeket okoznak. Az anyóst legszívesebben kilőném a holdra.
2011. szept. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Nekem az anyósom elég jó, még nincs gyerek, de már tervezzük, próbálkozunk!!! Amikor felhoztam anyósomnak, hogy már szeretnék babát, az volt a válasz, hogy minek? Ebbe a világba, ami pusztul le? Többször volt, hogy felhoztam, vagy az volt a válasz, amit leírtam, vagy semmi, de az arcára volt írva minden!!! Mondtam is a vőlegényemnek, hogy nem ő fogja megmondani, hogy mi gyereket vállalunk, semmi köze hozzá és barátom is mondta, hogy semmi köze hozzá nem ő fogja megmondani, nekem adott igazat, pedig nagyon jó a kapcsolatuk, az anyja egyedül nevelte, pedig nagyon anyás!!! Könnyen beszél az olyan akinek már van gyereke!!! Aztán egyszer leültem az anyóssal beszélgetni, hogy miért nem akar unokát, és azt mondta, hogy akar de milyen világot élünk, meg tudja, hogy mindenkinek kell gyerek és én is mondtam neki, hogy nekem senki nem fogja megmondani, hogy szülök-e és azt se hogy mikor, de persze nem sértően, csak hogy értse, hogy ehhez neki semmi köze!!! Akkor se láttam rajta azt a kitörő örömöt, de sz.arok rá, magunknak fogok szülni nem neki!!!
2011. szept. 7. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
*szóval értem miről beszélsz!!!
2011. szept. 7. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Igazad van, tényleg nincs köze hozzá. Mi ezért ezt egyik szülő orrára sem kötöttük :)
2011. szept. 7. 11:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!