Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ennyire elfogultak az...

Miért ennyire elfogultak az anyák a gyerekükkel, mi a bajuk velem, egyáltalán mit várnátok el egy babysittertől?

Figyelt kérdés
Babysitterkedem külföldön és 2x is elveszítettem a munkahelyem, mert nem ajnároztam agyon a gyerekeket, ahogy azt elvárná minden anya, hanem szigort is belevittem a munkámba. Eleve úgy teszik fel a hirdetéseket, hogy nagyon édes a gyerek, aztán kiderül, hogy elkényeztetett, hisztis. Én rendesen végeztem a munkám, játszottam velük, nevettünk, főztem is, de a hisztit nagyon nehezen viselem és olyankor igenis erélyesen rászólok a gyerekre. Van egy két éves kislány, aki elkezdte rugdosni a testvérét, meg mindenen hisztizett én meg fogtam betettem az ágyába és hagytam, had tombolja ki magát. Máskor pedig megmondtam neki erélyesebben, hogy rossz volt és nem mehet ki az udvarra, most ez miért olyan nagy baj? Eleve elvárják a szülők, hogy szinte úgy szeressem a gyereket, ahogy ők, hát tőlem ezt ne várják. Aranyosak tudnak lenni, de én úgy gondolom, hogy hiányzik a szigor sok szülőnél és a gyerekét tökéletesnek képzeli, pedig a gyerekek közel sem olyan édesek, tiszták, puhák, illatosak, ahogy azt sokan gondolják és ezt fel is merem vállalni. A szülők persze olcsón akarnak valakit, aki minden percben vágjon jó fejet, mosolyogjon akkor is, amikor a teljesen kakis pelenkát kell kicserélned és utána kitörölnöd a fenekét a gyereknek, amikor a ragacsos, kajás kezükkel összefogdosnak mindent, azt is, ahova utána az ember ülne, mosolyogj rájuk akkor is, ha épp ordítanak, mert nem minden úgy van ahogy ők akarják. Na ez nálam nem megy. Erről mit gondoltok?
2011. szept. 4. 08:00
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
82%

Nézd, mi külföldre fogunk költözni pár éven belül, és szeretnék majd egy au pairt felvenni. Én pont, hogy azt várnám el, hogy valamilyen szinten szigorú legyen, pontosabban határozott és következetes. Nagyon nem szeretnék arra hazaérni, hogy a feje tetején áll a lakás, és a gyerek azt csinál, amit akar. Értem ezt úgy, hogy ne a gyerek legyen a főnök. Ha én azt mondom, hogy ez meg ez van ebédre, és ha az ebédet megette, AKKOR kaphat kekszet/édességet, de csak X darabot, akkor a lány ne engedje meg, hogy ebéd helyett egye, és azt se, hogy az egészet befalja, akármennyire is könyörög vagy hisztizik érte, mert okkal mondom amit mondok.

Vagy másik példa: előpakol valamit a gyerek játszani, aztán kitalálja, hogy most mással akar foglalkozni. Akkor ne maradjon szétszórva a játék. És a gyerek dolga maga után elpakolni, hiszen így tanulja meg. Ha magától nem pakol el, akkor SEGÍTSEN neki a babaysitter/au pair, de ne pakoljon el helyette, hiszen nem cselédnek van ott.

2011. szept. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 A kérdező kommentje:
Érdekes, hogy sokan ellenzik a felfogásomat, pedig szerintem, ha én vigyázok a gyerekre napi 8 órát, akkor nem hagyom, hogy a gyerek azt tegyen, amit akar, nem fogom megdicsérni, ha épp le akarja rántani a tv-t, nem fogok mosolyogni, ha földhöz vágja a porcelánt. Igenis rászólok erélyesen, mert utána meg én leszek a hibás, ha összetör valamit, ráadásul, ha a gyerek úgy tanulja meg, hogy mindent megtehet, akkor se a babysittert, se a határait nem fogja tisztelni.
2011. szept. 4. 09:20
 13/36 anonim ***** válasza:
65%
Angliában vagy?
2011. szept. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
89%

Nem fogom megoldani a problémát, én soha nem voltam au-pair, de több barátnőm igen. Egybehangzó véleményük szerint borzalmasak a gyerekek, náluk már csak a szüleik elviselhetetlenebbek. El tudom képzelni.

De belegondoltatok valaha abba, hogy mit élnek át ezek a kisgyerekek, miért viselkednek olyan iszonyúan? Hogy miért bánnak úgy a bébiszitterel, ahogy?

Ezek a gyerekek nagyjából félévente kapnak új gyerekvigyázót. Az elsőhöz még ragaszkodnak, szeretik - aztán a lány, miután már elég volt a külföldi tapasztalatból, meg egyébként is jól megtanulta a nyelvet, kisétál az életükből. Jön egy másik, talán még ahhoz is ragaszkodnak valamennyire, de a harmadikat már biztos, hogy zsigerből elutasítják. Egyik barátnőm mesélte, hogy mikor megkérdezte az ötéves kisfiút, hogy miért olyan undok vele, a gyerek azt válaszolta, hogy "Miért szeresselek? Úgyis elmész."

Iszonyatos lelki teher lehet mindez egy kicsi gyereknek. A szülei nem foglalkoznak vele - dolgoznak vagy otthon bambulják a tévét - a pótszülő meg fél év után lelép. Csodálkoztok, hogy ezek után nem lehet velük bírni? Ezt egészen egyszerűen nem lenne szabad megengedni!

Erre én egyetlen megoldást tudok: nem lettem külföldi bébiszitter. Nagyon szeretem a gyerekeket, itthon vigyáztam is évekig egy kislányra, ma már sajátom van. De ilyet soha.

2011. szept. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
57%

Valaki irta, hogy szinte csaladtag. Nem, nem az.

Van egy munkad, amiert penzt fizetnek es el kell vegezned, vigyaznod a gyerekekre, de nem nevelni oket. Ne haragudj, de a babysitter nekem sem mondja meg, hogyan neveljem a gyerekemet, holott en is egyetertek, hogy kell a szigor es nem jo az elkenyeztetes, de akkor sem szoljon bele, ne ezert fizetem. Raadasul, gondolom, nincs is ovonoi vagy egyeb pedagogiai vegzettseged. Lehet, hogy jot akarsz, de mivwl nem tanultad a nevelest, hiaba tesz egy ket szulo helytelenul, te is kart tehetsz a gyerekekben.

2011. szept. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
91%
Teljesen jó szándékkal írom, hogy keress más munkát! 100% egyetértek a felfogásoddal, engem is az őrületbe kergetnek a neveletlen idióta gyerekek, bár ez egyértelműen a szülő hibája. Nekik kellene (kellett volna) elmagyarázni a kis ördögfiókáknak, hogy mivel te vigyázol rájuk, fogadjanak szót, már amennyire ez az ő szintjükön lehetséges. A te hozzáállásoddal viszont kitűnő tanárnéni lehetnél pl. A szülők védelmében csak annyit tudok felhozni, hogy ha én azt látnám, hogy a bébiszitter mondjuk rákiabál, neadjisten rácsap a gyerkőcömre, akkor én is megválnék tőle. Én úgy csinálnám a szülő helyében, hogy persze szólj rá, de az ordibálást meg a büntetést hagyd meg nekem, és le is rendezném a gyerekkel!. Sajnos a sorok közül azt olvasom ki, hogy ezek a szülők nem akarnak / tudnak a gyerekekkel foglalkozni, tőled viszont feltétlen elfogadást várnak, ami elég nagy ellentmondás az én szememben. Egyébként pedig minden tiszteletem azoké, akik más gyerekével is törődnek, szeretik! Mióta nekem is van egy igen eleven és öntörvényű kicsim, azóta nem bánom, hogy ez a fajta munka kimaradt az életemből, pedig sokáig gondolkoztam rajta :). Ha mégis maradnál ezen a területen, akkor a legközelebbi családnál már a jelentkezésnél hozd fel ezt a kérdést, mert egyrészt látod a szülők hozzáállását azonnal, és később sem lesz félreértés. Hiába a szülő dolga (lenne) a nevelés, azt sem szabad hagyni, hogy a fejedre nőjenek, ezért jó, ha nem útközben jönnek elő a problémák, hanem előre tisztázzátok.
2011. szept. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem a 8:39-es hozzászólónak van igaza.

Aki egész nap a gyerekekkel van, az kell, hogy nevelje is a gyereket, mert ha nem állítanak fel határokat a gyereknek, annak nem lesz jó következménye hosszú távon. Nem lehet hagyni, hogy ő diktáljon, mert hozzászokik, és még nem érett meg arra, hogy ő legyen az úr a háznál.

Én ezért is nem mentem el soha bébiszitternek, mert bár engedékeny vagyok, azonban mindent mégsem lehet elviselni, akár tetszik a szülőnek, akár nem.

Nyilván nehéz lehet megtalálni azt a családot, akivel nagyjából egy hullámhosszon van a bébiszitter, de ezt kellene pedig tenni, mert akkor nem akad ki egyik fél sem.

Az pedig sehová sem vezet, hogy évekig bébiszitter felügyeli a gyereket, aki pedig nem nevelheti.

2011. szept. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
66%

A helyedben nem dolgoznék gyerekekkel.

Tökéletesen igazad van mindenben, ezek elviselhetetlen dolgok, én bele is őszülnék.

Az utolsó gondolatom lenne, hogy gyerekkel foglalkozzak, főleg, ha ilyenek a szülők.

Azt meg hogy gondolták egyesek, hogy nem kell nevelni? Hagyja, hogy minden szart megcsináljon a gyerek és csak a testi épségére ügyeljen? Szerintetek a kár kié? Meg hogy lehet ezt hosszútávon elviselni?

2011. szept. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
100%

Különben olyan érdekes, hogy régebben pont Angliában nagyon nem ez volt a módi. Nem kicsit szigorúan voltak fogva a gyerekek, elég nagy fegyelemmel. Most meg tényleg nagyon szabadjára vannak engedve, abban az értelemben, hogy felügyelet mellett, de azt csinálnak, amit akarnak.


Amúgy én írtam, hogy elvárok valamiféle szigort vagy határozottságot, de az is tény, hogy nem azt várom, hogy a gyerekvigyázó a saját feje szerint nevelje a gyereke(i)met, hanem hogy egyszerűen azt tartassa be, amit én mondok. Egyszóval: ne bírálja felül a döntéseimet.

Ezt szerintem a szigorúbb, és az engedékenyebb szülő is elvárja. Még ha nekem személy szerint nem is szimpatikus valakinek a nevelési módszere, akkor is ő a szülő, ő dönti el, hogy mit enged meg, és mit nem. Ez olyan, mint bármi más munkahely. Ha a főnök azt mondja, hogy valamit így kell csinálni, akkor így kell csinálni, hiába gondolja úgy az alkalmazott, hogy másként jobb lenne.

2011. szept. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem igazad van de sokat nem tudsz tenni.

Ilyen formán az óvónéni meg a tanár se nevelje a gyereket?

Mit gondoltok, hogy működik ez? Én még az életben nem neveltem gyereket, de szerintem ha a gyerek rossz akkor mindegy ki van vele, meg kell nevelni. Vagy mit gondoltok: "upsz rossz voltál, megvárjuk amíg anya hazaér és megnevel"? Hát nem hiszem hogy sokat haladnának így a fejlődésben...

Meg aztán a babysitter is ember, attól hogy fizetnek neki, nincs joguk azt várni, hogy szenvedjen.

2011. szept. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!