Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ennyire elfogultak az...

Miért ennyire elfogultak az anyák a gyerekükkel, mi a bajuk velem, egyáltalán mit várnátok el egy babysittertől?

Figyelt kérdés
Babysitterkedem külföldön és 2x is elveszítettem a munkahelyem, mert nem ajnároztam agyon a gyerekeket, ahogy azt elvárná minden anya, hanem szigort is belevittem a munkámba. Eleve úgy teszik fel a hirdetéseket, hogy nagyon édes a gyerek, aztán kiderül, hogy elkényeztetett, hisztis. Én rendesen végeztem a munkám, játszottam velük, nevettünk, főztem is, de a hisztit nagyon nehezen viselem és olyankor igenis erélyesen rászólok a gyerekre. Van egy két éves kislány, aki elkezdte rugdosni a testvérét, meg mindenen hisztizett én meg fogtam betettem az ágyába és hagytam, had tombolja ki magát. Máskor pedig megmondtam neki erélyesebben, hogy rossz volt és nem mehet ki az udvarra, most ez miért olyan nagy baj? Eleve elvárják a szülők, hogy szinte úgy szeressem a gyereket, ahogy ők, hát tőlem ezt ne várják. Aranyosak tudnak lenni, de én úgy gondolom, hogy hiányzik a szigor sok szülőnél és a gyerekét tökéletesnek képzeli, pedig a gyerekek közel sem olyan édesek, tiszták, puhák, illatosak, ahogy azt sokan gondolják és ezt fel is merem vállalni. A szülők persze olcsón akarnak valakit, aki minden percben vágjon jó fejet, mosolyogjon akkor is, amikor a teljesen kakis pelenkát kell kicserélned és utána kitörölnöd a fenekét a gyereknek, amikor a ragacsos, kajás kezükkel összefogdosnak mindent, azt is, ahova utána az ember ülne, mosolyogj rájuk akkor is, ha épp ordítanak, mert nem minden úgy van ahogy ők akarják. Na ez nálam nem megy. Erről mit gondoltok?
2011. szept. 4. 08:00
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
30%
A szülőnek sincs pedagógiai vágzettsége, akkor ő sem nevelheti a gyereket? Hát sokan jobban is tennék ha megtiltanák nekik...
2011. szept. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
87%

Helló!


Nem mindegy, hogy milyen munkakört töltesz be! Van a baby sitter, a nanny és talán még egy, sajna nem jut eszembe a neve. De árnyalatnyi különbségek vannak köztük. Minthogy a baby sitter nem nevelőnő, mint a nanny. Tehát kénytelen lennél mindent úgy csinálni, ahogy elvárják. Nem nevelned kell, még akkor sem, ha neked van igazad, hanem csak vigyázni, figyelni rájuk, játszani, stb.. Ha rosszak, akkor is nyugodtan, szeliden rájukszólni, mást játszani, nem bűntetni.. Ehhez is kell tudás, ész, rátermettség.. Ez lenne te igazi feladatod, hogy ne a saját eszed/szíved/nevelési stílusod után menj, hanem a munkaadóid elvárásait közvetítsd a gyerekeik felé. Ez vagy te, valami kapocs féle. Mert a szülők nem érnek rá, de neked az ő viselkedési formájukat kellene "koppintani".


Amúgy tök megértelek, igazad van, én is voltam ilyen bébi sintér, de nem sokáig. Amilyen vagy, nagy szerencse kellene, hogy normális családhoz kerülj, akik igazat adnak neked és támogatják azt, amit képviselsz. De külföldön nemigazán van ilyen szerintem, inkább csak ajnározás és "minden szép, az én gyerekem a legszebb és legügyesebb". Nyugatiaknál ez van. Más nemzetiségű embereknél lehet szerencséd lenne.

Mielőtt ilyen melót vállalsz, tisztázni kell pontosan mindent..

2011. szept. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
72%

Az ovónö meg a tanár azpedagógus, és NEKIK az a dolguk, hogy a szülökkel EGYÜTT neveljék a gyereket. A babysitter NEM pedagógus, az ö dplga az, hogy a gyerekre vigyázzon, enni adjon neki, pelenkázza, mosdassa, stb - a nevelés a szülö dolga és az ö elvei a mérvadóak. Itt nem arról van szó, hogy a babysitternek kell jól éreznie magát, hanem a gyereknek.

Az, hogy adott esetben a baysitternek lenne a jobb nevelési elve, itt lényegtelen. Kèpzeljétek el, ha a babysitter szerint a gyereket naponta meg kell verni, mert szerinte úgy helyes, akkor is rá kell hagyni? Ezen kivül a legtöbb helyen a babysitterek félévente - évente váltogatják egymást, különféle nevelési elvekkel - a gyereknek szerintetek az jó, ha ilyen gyakran más-más dolog az, amiért büntetést kap?

Mellékesen aki szerint a gyerekre rá kell kiabálni (föként ilyen kicsire - mert akit még pelenkázni kell, az kicsi), az nagyon el van tévedve, hogy mi a helyes nevelés.

2011. szept. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
60%

Nem neki kell jóléreznie magát de jogai vannak. Pl elviselhető életet élhessen, és egy nagyon rossz gyerek mellett ez nem lehetséges.

Hát érdekes gondolkozás. Aki nem bír elviselni másokat az maradjon otthon a gyerekkel, vagy ne szüljön ha nem tudja megoldani, de ne a babysittert kezelje ilyen megalázóan. Mert akkor mit csináljon szerencsétlen babysitter? Ha a gyerek épp a polcot dönti magára, kiugrik az autó elé, a haját gyújtja fel vagy a testvérét rugdossa? Mosolyogjon rá szépen mert neki nem szabad nevelni? És azt hiszitek így lehet hatásos a nevelés? Szerencsételen gyerek azt sem fogja tudni mit csináljon. Reggeltől estig azt csinál amit akar, este meg pár órára nevelik amíg otthon vannak a szülők és nem alszanak? A szabály az szabály, ha rossz a gyerek akkor azonnal cselekedni kell.

2011. szept. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
70%
Nincs joguk elvarni, hogy szenvedjen, igazad van. Fol lehet allni es el lehet menni. Igaza van emberileg a kerdezonek, de ez egy munka vagy vallalja vagy sem. Mert ebbol szokott a masik veglet is lenni, hogy annyira nem birja a babysitter, hogy meg is veri a piciket,nagyon sok eroszakos eset van. Es nem mindenki bujtat el kamerat, hogy megnezze, mit muvelnek a babajukkal. Nagyon gyakori jelenseg, amikor a babysitternel elszakad a cerna, mert ugyebar o is ember es bantalmazza a babat. Azt is hagyni kell? Ugyanmar. Ez mar buntetendo, vekony a hatar. Ha nem birod, kedves kerdezo, szerintem inkabb mas munkat erdemes nezned. Akar igazad van, akar nem, a szuloknek jogukban all megmondani, hogyan fegyelmezd vagy ne fegyelmezd a picit. A jo szandek benned van, de megfelelo vegzettseg nelkul nem biztos, hogy helyes, amit teszel.
2011. szept. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
78%
Es igen, oriasi a kulonbseg egy pedagogus es egy babysitter kozott!!! A pedagogus megfelelo vegzettseggel rendelkezik egy gyerek nevelesehez. Ahogy irtak is, a babysitternek az a munkakore, hogy vigyazzon a gyerekre, nem nevel.
2011. szept. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
57%

Egyszerűen lehetetlen egy gyereket nem nevelni ha egész nap vele vagy. Ez így van és kész. Mondom aki más embert nem tud elviseni a gyereke mellett annak nem kell szülni vagy maradjon vele otthon.

És mert a pedagógusok olyan szentek, ugye? Én még alig találkoztam olyannal aki nem utálatos, megkeseredett, igazságtalan stb.

2011. szept. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
64%

AKi nem tud egy gyereket elviselni, az nem alkalmas babysitternek.

Ez éppen olyan, mintha elmégy egy gyárba dolgozni és neked nem tetszik, ahogy ott valamit csinálni kell, hanem a saját eszed szerint végeznéd el. AKKOR mindenkinek egyértelmü, hogy VAGY azt a munkát csinája és ÚGY, ahogy követelik, VAGY el lesz küldve.

2011. szept. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
30%
Miért kéne a rossz gyereket elviselni? Egy normális munkahelyen is normális körülmények vannak, miért ne lehetnének egy ilyen munkában is? Most komolyan hagyni kéne hogy a gyerek rugdossa a testvérét? Ne adj isten azt aki vigyáz rá? Tényleg jót tesz a gyereknek ha fél napig nem nevelik, utána meg igen?
2011. szept. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
74%
Egy ruhaüzlet eladója sem szól a vevőnek, hogy a ruha, amit kiválasztott, szörnyen áll neki. Az ő dolga, ő fogja viselni. Az elkényeztetés pedig a szülő dolga, miért ne alkalmazkodhatnál az ő módszerükhöz.
2011. szept. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!