Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ennyire elfogultak az...

Miért ennyire elfogultak az anyák a gyerekükkel, mi a bajuk velem, egyáltalán mit várnátok el egy babysittertől?

Figyelt kérdés
Babysitterkedem külföldön és 2x is elveszítettem a munkahelyem, mert nem ajnároztam agyon a gyerekeket, ahogy azt elvárná minden anya, hanem szigort is belevittem a munkámba. Eleve úgy teszik fel a hirdetéseket, hogy nagyon édes a gyerek, aztán kiderül, hogy elkényeztetett, hisztis. Én rendesen végeztem a munkám, játszottam velük, nevettünk, főztem is, de a hisztit nagyon nehezen viselem és olyankor igenis erélyesen rászólok a gyerekre. Van egy két éves kislány, aki elkezdte rugdosni a testvérét, meg mindenen hisztizett én meg fogtam betettem az ágyába és hagytam, had tombolja ki magát. Máskor pedig megmondtam neki erélyesebben, hogy rossz volt és nem mehet ki az udvarra, most ez miért olyan nagy baj? Eleve elvárják a szülők, hogy szinte úgy szeressem a gyereket, ahogy ők, hát tőlem ezt ne várják. Aranyosak tudnak lenni, de én úgy gondolom, hogy hiányzik a szigor sok szülőnél és a gyerekét tökéletesnek képzeli, pedig a gyerekek közel sem olyan édesek, tiszták, puhák, illatosak, ahogy azt sokan gondolják és ezt fel is merem vállalni. A szülők persze olcsón akarnak valakit, aki minden percben vágjon jó fejet, mosolyogjon akkor is, amikor a teljesen kakis pelenkát kell kicserélned és utána kitörölnöd a fenekét a gyereknek, amikor a ragacsos, kajás kezükkel összefogdosnak mindent, azt is, ahova utána az ember ülne, mosolyogj rájuk akkor is, ha épp ordítanak, mert nem minden úgy van ahogy ők akarják. Na ez nálam nem megy. Erről mit gondoltok?
2011. szept. 4. 08:00
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
66%
Ja persze tényleg tűrni kell ha üt ver rúg köp vagy valami hasonlót csinál a gyerek... Aki a tesót rugdossa az már nem áll le az ilyen kis csínyeknél mint az átlag és amit el lehet viselni. Mert aztán meg az lesz baj ha a tesónak valami baja esik. Vagy az nem számít? Meg arra sem mondott semmit senki hogy akkor mit csináljon szerencsétlen dolgozó? Hagyja hogy a gyerek mindenkiben, beleértve magában is kárt tegyen?
2011. szept. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
65%
Nem, nem kell hagynia, de nagy kulonbseg van akozott, hogy nem hagyja es akozott, hogy megbunteti!
2011. szept. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok hozzászólást, valaki kérdezte, hogy hol élek. Amerikába költöztem nem is olyan rég és itt még jobban el vannak kényeztetve a gyerekek, mint Európában. Itt a fenekük alá van tolva a kocsi, viszik-hozzák a gyerekeket, úgy nevelik őket, hogy mind különlegesek, Amerika a legek országa, az univerzum közepe és ezt beléjük nevelik. Nagyon sok hasznos hozzászólást kaptam, amiből majd szelektálok, de sokan sajnos nem értettek meg, talán, mert még nem voltak a cipőmben.
2011. szept. 4. 23:36
 34/36 A kérdező kommentje:
Óriási problémák, lyukak vannak egyébként a foglalkoztatási rendszerben. Gyakorlatilag a munkáltató bármit megtehet a beosztottjaival. A szomorú az, hogy a munkások (és itt nem csak a kétkezi munkásokra gondolok, bár pejoratívan így szokták mondani a fehér-köpenyesek a kétkezi dolgozókra), szóval nincsenek tisztában a saját jogukkal és hagyják magukat kihasználni, pedig igen is vannak jogaik, még nekem is. Nekem egy gyerek nem fog főnököt játszani, nem fog parancsolni, most sokan azt gondolják, hogy nem vagyok odavaló, nekem sem ez az álommunkám, szeretnék egyetemre menni, de úgy gondolom, hogy azért mert szigorúbb vagyok, mint kellene olykor talán előnyére is válhat a gyerekeknek, sőt még a szülőnek is.
2011. szept. 4. 23:57
 35/36 A kérdező kommentje:
Látni, hogy gyorsan írtam, bocs, ha nem fogalmaztam helyesen pár mondatban, de siettem nagyon.
2011. szept. 5. 00:01
 36/36 anonim ***** válasza:
8,39-es vagyok, TELJESEN IGAZAD VAN KÉRDEZŐ! V.színűleg itthon is ezért van ennyi kezelhetetlen gyerek az iskolákban, mert mindneki úgy gondolja, hogy az ő gyerekét SENKI nem fegyelmezheti, csak ő (meg a tanár). Röhej.
2011. szept. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!